19 C
Δευτέρα, 6 Μαΐου, 2024

Προμηθέας -Λαύριο 100-73 : Η παράσταση με πρωταγωνιστή τον Χέιλ ( Vid)

Ο Προμηθέας πέρασε ένα άνετο απόγευμα Κυριακής επικρατώντας του Λαυρίου με 100-73 σε έναν αγώνα που οι γηπεδούχοι είχαν τους σουτέρ τους σε εξαιρετική βραδιά.  Ξεχώρισε ο Χάντερ Χέιλ ο οποίος σε μόλις 18 λεπτά σημείωσε 24 πόντους και είχε 5/6 τρίποντα. Ακολούθησε ο αρχηγός της ομάδας Άντονι Κάουαν ο οποίος πρόσθεσε 22 πόντους σε 21 λεπτά συμμετοχής.

Η ομάδα της Πάτρα από το πρώτο κιόλας ημίχρονο ήταν καθηλωτική σκοράρωντας 63 πόντους και να πηγαίνει στην ανάπαυλα με το +29 υπέρ της (63-34)

Έτσι οι γηπεδούχοι έφτασαν στην τέταρτη φετινή τους νίκη με τον coach Παπαθεωδώρου να είναι σίγουρα ευχαριστημένος απο τις επιθετικές επιδόσεις των παικτών του οι οποίοι ολοκλήρωσαν τη βραδιά με 13/27 απο το τρίποντο.