17.5 C
Τρίτη, 7 Μαΐου, 2024

Προμηθέας : Το σαρωτικό πρώτο ημίχρονο με τους 63 πόντους (Vids)

Σε άλλη μια 100αρα έφτασε ο Προμηθέας επικρατώντας 100-73 του Λαυρίου, σε ένα παιχνίδι που οι γηπεδούχοι το μετέτρεψαν απο νωρίς σε παράσταση για έναν ρόλο . Από το πρώτο ημίχρονο του αγώνα  οι γηπεδούχοι ήταν καθηλωτικοί και πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το σκορ 63-34 υπέρ τους με την χαοτική διαφορά ανάμεσα στις δύο ομάδες να είναι παραπάνω από έκδηλη.

Απο το πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι είχαν κάνει ξεκάθαρες τις ...άγριες διαθέσεις τους ολοκληρώνοντας την πρώτη περίοδο με 33 πόντους ενεργητικό ( 33-20) και με τους φιλοξενούμενους να φαίνεται από νωρίς ότι δεν μπορούν να ακολουθήσουν τον ρυθμό των Πατρινών.

Στα πρώτα είκοσι λεπτά οι παίκτες του Ηλία Παπαθεοδώρου έβαλαν τη βάση για μία σημαντική νίκη η οποία ήταν η τέταρτη για φέτος, με τις επιδόσεις του πρώτου ημιχρόνου να αποκτούν ιστορικές διαστάσεις για την ομάδα από την Πάτρα.

Οι γηπεδούχοι είδαν τον Χάντερ Χέιλ να ξεκινάει εντυπωσιακά το παιχνίδι ολοκληρώνοντας το πρώτο ημίχρονο με 21 πόντους έχοντας πετύχει τέσσερα τρίποντα.