17.7 C
Δευτέρα, 29 Απριλίου, 2024

Ο Φράνκαμπ έσπασε τα κοντέρ, αλλά δεν αρκούσε στην Παλένθια (vids)

Η Παλένθια παλεύει να αποφύγει τον υποβιβασμό από την ACB, οι πιθανότητες δεν είναι μαζί της, αλλά η μάχη δε σταματά και ο Κόνερ Φράνκαμπ είναι ένα ισχυρό όπλο στη φαρέτρα. Ο αμερικανός σκόρερ, που αναδείχθηκε στην Ελλάδα και το Ρέθυμνο, έκανε ρεκόρ πρωταθλήματος για τη σεζόν στο χθεσινό εκτός έδρας αγώνα με τη Σαραγόσα, πήγε να τον γυρίσει μόνος του, αλλά τελικά η Παλένθια έφυγε ηττημένη από το γήπεδο με σκορ 103-96.

Ο Φράνκαμπ ήταν ο πρώτος σκόρερ του αγώνα με 25 πόντους, από τους οποίους στην τελευταία περίοδο έβαλε τους 22! Μέχρι τώρα στην τρέχουσα περίοδο κανείς άλλος δεν έχει πετύχει τέτοια επίδοση σε ένα δεκάλεπτο, αν και τόσο ο ίδιος όσο και η ομάδα θα προτιμούσαν να έχουν πανηγυρίσει την έκτη τους νίκη στο πρωτάθλημα, παρά μια σπουδαία επίδοση.