19.2 C

BCL: Νίκες για τους φιλοξενούμενους (pics&vids)

Ήταν μια βραδιά που νικούσαν οι φιλοξενούμενοι καθώς η Σολέ πέτυχε μια σημαντική νίκη στην Τουρκία απέναντι στην Νταρουσάφακα με 91-80, στην Γερμανία έσπασε το ρόδι η Σάσαρι στην δύσκολη αποστολή που είχε απέναντι στην Λούντβιγκσπουργκ με 89-79, ενώ για το κελίσιμο της βραδιάς η Σομπατέλι εξέπληξε πολλούς, καθώς πέτυχε μεγάλη νίκηστην Γαλλία απέναντι στη Λε μαν με 81-63.

Για το Γκρουπ C το παιχνίδι μεταξύ Νταρουσάφακα και Σολέ είχε πολύ καλό ρυθμό και οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ για ένα ημίχρονο, ωστόσο η φιλοξενούμενη ομάδα ήταν καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο, έβγαλε καλές άμυνες, ήταν πιο εύστοχη από τους γηπεδούχους και έφτασε σε άνετη νίκη που την πηγαίνει πλέον στο 2-1. Το ίδιο ρεκόρ πλέον έχουν και οι Τούρκοι που γνώρισαν την πρώτη ήττα τους στον όμιλο.

Για το Γκρουπ D ( τον όμιλο της ΑΕΚ ) η Λούντβιγκσπουργκ υποδέχτηκε την Σάσαρι, η οποία στα κρίσιμα σημεία του παιχιδιού τόσο στην επίθεσηόσο και στην άμυνα ήταν πιο αποτελεσματική και σημείωσε την πρώτη της νίκη στην διοργάνωση, το ρεκόρ της πλέον είναι μια νίκη και δυο ήττες στον όμιλο και το ίδιο ρεκόρ μετά την ήττα τους έχουν και οι γηπεδούχοι.

Στον δεύτερο αγώνα του Γρουπ Α ( ο πρώτος ήταν του Περιστερίου ) η Λε μαν υποδέχτηκε την Σομπατέλι η οποία σόκαρε τους γηπεδούχους και με μεγάλη εμφάνιση έφτασε σε μια νίκη που την κάνει να ελπίζει για καλύτερο μέλλον στη διοργάνωση. Δυο ήττες πλέον για τους Γάλλους και μια νίκη, ίδιο ρεκόρ και για τους Ούγγρους μετά την παρθενική τους νίκη στον όμιλο.

Μπορείτε να δείτε την Βαθμολογία των ομίλων ΕΔΩ.