19.2 C
Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

Βετούλας: «Οδηγός μας η εικόνα του δεύτερου ημιχρόνου στα play-out» (vid)

Το Μαρούσι γνώρισε την ήττα στη Ρόδο από την ομάδα του Κολοσσού ύστερα από μια μεγάλη μάχη για ανατρόπη από το -21 και μπαίνει στην τελική ευθεία της Basket League με ρεκόρ 7-15. Ο προπονητής της ομάδας, Νίκος Βετούλας, αναφέρθηκε τόσο στον αγώνα της 22ης αγωνιστικής όσο και για τη συνέχεια της ομάδας του στο τρίτο μέρος του πρωταθλήματος.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του τεχνικού του Αμαρουσίου:

«Όλα έχουν να κάνουν με το ξεκίνημα, μπήκαμε πολύ νωθρά, ενώ ο Κολοσσός μπήκε πιο καλά από ΄μας με περισσότερη ενέργεια και δύναμη, πήγε σε όλες τις επαφές. Εμείς στα πρώτα λεπτά δεν είχαμε ένας εναντίον ενός άμυνα και αποφύγαμε την επαφή. Δικαιολογημένα και δίκαια ο Κολοσσός πήρε την διαφορά αυτή. Στο δεύτερο ημίχρονο, αλλάξαμε τρόπο παιχνιδιού, ήμασταν καλύτεροι στην άμυνα και στην επίθεση πιο κινητικοί.

Είχαμε ευκαιρία να φέρουμε το παιχνίδι στα ίσα αλλά δεν τα καταφέραμε. Αργήσαμε πολύ να μπούμε στο πνεύμα του παιχνιδιού. Θέλαμε μια νίκη για να τελειώσουμε ψηλά στη βαθμολογία, από 'κει και πέρα έχουμε τα παιχνίδια στα Play out, που αν θέλουμε να κάνουμε κάτι καλό οδηγός μας πρέπει να 'ναι η εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου και όχι του πρώτου».