21.1 C
Δευτέρα, 6 Μαΐου, 2024

ΤΕ Σάμου: Πρωταθλητής σε επεισοδιακό τελικό ο Ίκαρος Ικαρίας (vids + pic)

Τρομερό φινάλε επιφύλασσε ο τρίτος και τελευταίος τελικός της ΤΕ Σάμου, με τον Ίκαρο Ικαρίας να κερδίσει το πρωτάθλημα με ένα γκολ-φάουλ του Πέτρου Παύλου στο 1’’ πριν το τέλος της 2ης παράτασης.

Έτσι, με σκορ 75-74 οι φιλοξενούμενοι έδωσαν αξία στα 90 χιλιόμετρα που διένυσαν, σε ένα ταξίδι 5 ωρών.

Το παιχνίδι, το οποίο είχε παρουσία φίλων και τον δυο ομάδων μόνο ήρεμο δεν ήταν καθώς διακόπηκε στα 53’’ πριν την λήξη του ημιχρόνου, όταν και ζητήθηκε αστυνομική παρουσία.

Οι φιλοξενούμενοι ευχαρίστησαν και τον νυν προπονητή του ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» και πρώην δικό τους, Κώστα Ρουμελιώτη για την εθελοντική βοήθεια του.

Πλέον, με αυτό το αποτέλεσμα έκλεισαν θέση οι πέντε ομάδας που θα αγωνιστούν στα μπαράζ ανόδου, αναφορικά με τη νησιωτική Ελλάδα.

ΕΣΚ Κυκλάδων: Άρης Σύρου
ΤΕ Δωδεκανήσου: ΓΑΣ Ιάλυσος
ΤΕ Λέσβου: Αθλητική Λέσχη Μυτιλήνης
ΤΕ Σάμου: Ίκαρος Ικαρίας