24 C
Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

Σαν να έγιναν δύο αγώνες στην Πυλαία (vid)

Είναι από εκείνα τα παιχνίδια που μετά το ημίχρονο τους… αλλάζεις κανάλι στην τηλεόραση. Όσοι το έκαναν και ενημερώθηκαν στη συνέχεια για το τελικό αποτέλεσμα, λογικά δεν πίστευαν στα μάτια τους. Όπως βέβαια και αυτοί που παρακολούθησαν ολόκληρο. Στην Πυλαία ήταν σαν να έγιναν δύο αγώνες.

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με 20 στο πρώτο ημίχρονο, ξέφυγε με 22 στα πρώτα λεπτά της τρίτης περιόδου και η συνέχεια ήταν σαν να αγωνιζόταν μόνο η Καρδίτσα. Κάτι η χαλάρωση από τη μεγάλη διαφορά και η κούραση μετά από τη μεγάλη προσπάθεια και της Τετάρτης κόντρα στη Γαλατασαράι για τους γηπεδούχους, κάτι βέβαια και η πολύ σημαντική, αμυντική πρωτίστως, βελτίωση των φιλοξενούμενων και το παιχνίδι γύρισε τούμπα.

Σχεδόν, αφού η Καρδίτσα επέστρεψε, μείωσε στον πόντο αλλά δεν προηγήθηκε μετά το αρχικό 2-9. Μπορεί να μην φαίνεται στη βαθμολογία, αλλά αυτή ήταν μία «νίκη» γι’ αυτήν.

Δείτε πώς ο «ασπρόμαυρος περίπατος» του πρώτου ημιχρόνου, έγινε θρίλερ μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο…