29.7 C
Athens
Τετάρτη, 19 Ιουνίου, 2024

National League 1: Μεγάλα παιχνίδια σε Ελευσίνα, Ηράκλειο και Ιωάννινα

Με τους πρωτοπόρους Αιγάλεω και ΧΑΝΘ να έχουν το προγραμματισμένο τους ρεπό, το ενδιαφέρον στρέφεται στο πλασάρισμα στην εξάδα των τριών ομίλων αλλά και στη κορυφή του 2ου.

Εκεί, ο Βίκος θα έχει την ευκαιρία να συνεχίσει την ανοδική του πορεία, αντιμετωπίζοντας τη Νήαρ Ήστ, με τα Τρίκαλα να θέλουν να επιστρέψουν στις νίκες έχοντας να φιλοξενήσουν του Σοφάδες.

Στον 1ο όμιλο, μεγάλα παιχνίδια σε Ελευσίνα και ΒΑΚ. Ο Πανελευσινιακός υποδέχεται τον Πρωτέα Βούλας και ο ΟΦΗ τον ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια», με την τελευταία θέση να κρίνεται στο «Απ. Κόντος» όπου η ΦΕΑ φιλοξενεί το Παγκράτι.

Αναλυτικά το πρόγραμμα :

National League 1

1ος Όμιλος (22η αγωνιστική)

Σάββατο 2/3

Σοφία Μπεφόν 17.00 Π. Φάληρο-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Μπούκας-Αντωνιάδης-Βαγγάλης (Φλώρος)

Απ. Κόντος 16.00 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Παγκράτι Κονταράτος-Ναστούλης-Ραπτογιάννης (Αλετράς)

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Έσπερος Καλλιθέας Ουσταμπασίδης-Χρηστίδης Π.-Αναστασόπουλος Β. (Παπαφωτίου)

Τ. Βογιατζής 17.00 Πανελευσινιακός-Πρωτέας Βούλας Τεφτίκης-Κανελλόπουλος-Ανδρεόπουλος (Ντίνος)

Κυριακή 3/3

Βαρδινογιάννειο 17.00 ΟΦΗ-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια Στρέμπας-Παπαδόπουλος Χρ.-Δελαγραμμάτικας (Σκανδαλάκης)

Μιχ. Μουρούτσος 17.00 Δάφνη-Αναγέννηση Αγγελής-Λογοθέτης-Καραμπιτσάκος (Μοσκοβής)

Η Βαθμολογία (σε 21 αγώνες):

1.Αιγάλεω (16-4) 36
2.ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» (14-6) 34
3.Δάφνη (14-6) 34
4.Πρωτέας Βούλας* (14-5) 33
5.Πανελευσινιακός (12-8) 32
6.Παλαιό Φάληρο* (13-6) 32
----------------------------------------------
7.ΟΦΗ* (12-7) 31
8.Έσπερος Καλλιθέας* (8-11) 27
9.Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου* (8-11) 27
----------------------------------------------
10.Νέα Κηφισιά* (6-13) 25
11.ΕΦΑΟΖ* (5-14) 24
12.Παγκράτι (2-18) 22
13.ΦΕΑ* (2-17) 21

*Έχουν κάνει το ρεπό τους  

*Οι ομάδες από τη θέση 1 ως και τη θέση 6 θα αγωνιστούν στα πλέι οφς
** Οι ομάδες από τη θέση 10 ως και τη θέση 13 θα δώσουν το παρών στα πλέι άουτ

2ος Όμιλος (19η αγωνιστική)

Σάββατο 2/3

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Βίκος Ιωαννίνων-Νήαρ Ηστ Τσάνταλη-Αγραφιώτης Ι.-Σιταρίδης (Καραδήμας)

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Νίκη Βόλου Λουλουδιάδης-Εκίζογλου-Καντερές (Πλεξίδας)

Κατσιμήδειο 16.00 Τρίκαλα Basket-Σοφάδες Κοϊμτζόγλου-Ηλιόπουλος-Κώνης (Χλωρός Ν.)

Κυριακή 3/3

Διστόμου 13.00 Εθνικός Λιβαδειάς-ΝΕΟ Ληξουρίου Κούλης Χαρ.-Κούλης Κ.-Σκουλαρίκης (Χουγιάζος)

Ρεπό: Πανελλήνιος

14η αγωνιστική

Σάββατο 2/3

Παν. Αλεξιώτισσα 17.00 Αίολος Αγυιάς-Πανελλήνιος Φασόλης-Μπακετέα-Μπαβέλας (Σπυρόπουλος)

Η Βαθμολογία (σε 19 αγώνες):

1.Βίκος Ιωαννίνων 29 (12-5)
2.Τρίκαλα Basket* 27 (11-5)
3.Νήαρ Ηστ 27 (10-7)
4.Εθνικος Λιβαδειάς* 26 (10-6)
5.ΝΕΟΛ* 26 (10-6)
6.Εθνικός Πειραιά* 26 (9-8)
--------------------------------------------
7.Αίολος Αγυιάς* 25 (9-7)
8.Σοφάδες* 24 (8-8)
9.Νίκη Βόλου 21 (4-13)
--------------------------------------------
10.Πανελλήνιος 21 (5-11)
11.Πρωτέας Γρεβενών* 18 (2-14)

*Οι ομάδες από τη θέση 1 ως και τη θέση 6 θα αγωνιστούν στα πλέι οφς
** Οι ομάδες από τη θέση 10 ως και τη θέση 11 θα δώσουν το παρών στα πλέι άουτ

3ος Όμιλος (22η αγωνιστική)

Σάββατο 2/3

2ο Γ.Λ. Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Γέφυρα Κατωτικίδης-Λυγούρας-Νέδογλου (Αποστολίδης)

Καλαμαριάς 17.00 ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-Φίλιππος Βέροιας Παπαγεωργίου-Γεωργούλης-Γιαννούλης (Παπαδόπουλος Ι.)

Αλ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Μαχητές Πειραματικού Ευφραιμίδης-Λαδάς-Θεοδωρίδης (Μπακλατζής)

Δ. Κραχτίδης 17.00 ΚΑΟ Δράμας-Πανσερραϊκός Δέλλας-Βασιλόπουλος-Αγραφιώτης Β. (Γαϊτάνης)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Μακεδονικός Αγραφιώτης Γρ.-Σαρακενίδης-Κλεπουσνιώτου (Αργυρού)

Τετάρτη 6/3

11ο Δημοτικό 17.00 ΔΕΚΑ_Λεύκιππος Ξάνθης Γερακίνης-Γεωργούλης-Γιατρόπουλος (Φωτιάδης)

Ρεπό: ΧΑΝΘ

Η Βαθμολογία (σε 21 αγώνες) :

1.ΧΑΝΘ (17-3) 37
2.Φίλιππος Βέροιας (14-6) 34
3.ΔΕΚΑ (13-7) 33
4.Λεύκιππος Ξάνθης* (12-7) 31
5.Μαχητές Πευκών (11-9) 31
6.Ερμής Λαγκαδά (10-10) 30
-------------------------------------
7.ΓΑΣ Κομοτηνής* (11-8) 30
8.Γέφυρα* (11-8) 30
9.Πανσερραϊκός* (9-10) 28
-------------------------------------
10.Αρετσού Καλαμαριάς* (5-14) 24
11.Μακεδονικός* (5-14) 24
12.Καβάλα* (5-14) 24
13.ΚΑΟ Δράμας* (3-16) 22

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

*Οι ομάδες από τη θέση 1 ως και τη θέση 6 θα αγωνιστούν στα πλέι οφς
** Οι ομάδες από τη θέση 10 ως και τη θέση 13 θα δώσουν το παρών στα πλέι άουτ



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ