19.2 C
Κυριακή, 28 Απριλίου, 2024

Μπαρτζώκας: «Πρέπει να προσπαθήσεις για να κερδίσεις τον οποιονδήποτε» (vid)

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας σχολίασε τη νίκη του Ολυμπιακού επί του Λαυρίου με 84-63, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της κανονικής περιόδου της Basket League.

Ο έμπειρος τεχνικός αναφέρθηκε στο γεγονός ότι οι περισσότεροι θεωρούσαν αυτήν την αναμέτρηση διαδικαστική.

Παράλληλα εστίασε στον επαγγελματισμό που θέλει να δείχνουν οι παίκτες του.

Χαρακτηριστικά ήταν τα λόγια του στην κάμερα της ΕΡΤ:

«Τηρουμένων των αναλογιών, χρειαστήκαμε και πιστέψαμε πως ένα δεκάλεπτο θα μας δώσει νίκη. Το Λαύριο ήταν πολύ καλό, είχε καλή εκτέλεση με 40 πόντους στο ημίχρονο. Πρέπει να προσπαθήσεις για να κερδίσεις τον οποιονδήποτε. Πιστέψαμε πως μπορεί να αρκούσαν δέκα λεπτά στο παιχνίδι.

Είχαμε παίξει σε λιγότερο από 48 ώρες με τη Βίρτους ένα ματς μεγάλης έντασης και πολλοί το είχαν σήμερα σαν διαδικαστικό το παιχνίδι. Είμαστε επαγγελματίες όμως και ο κόσμος ίσως ήθελε να δει καλύτερο μπάσκετ. Είναι μια λεπτή γραμμή αυτή ανάμεσα στις συνθήκες που επικρατούν και τον επαγγελματισμό».