17.7 C
Δευτέρα, 29 Απριλίου, 2024

Κασελάκης: «Δύσκολη βραδιά για εμάς»

Το Περιστέρι έκανε μια πολύ κακή εμφάνιση στα Κανάρια Νησιά και γνώρισε την ήττα με 68-89 απ' την Τενερίφη, σε ένα παιχνίδι που θα ξεχάσουν πολύ γρήγορα άπαντες στην ομάδα των δυτικών προαστίων.

Στη Συνέντευξη Τύπου βρέθηκε μαζί με τον Βασίλη Σπανούλη και ο αρχηγός του Περιστερίου, Λεωνίδα Κασελάκης, ο οποίος δήλωσε: «Ήταν μια δύσκολη βραδιά για 'μας, δεν εμφανιστήκαμε στο 1ο ημίχρονο. Αν θες να κερδίζεις τέτοια παιχνίδια και ειδικά εδώ στην Τενερίφη, πρέπει να παίζεις 40 λεπτά με ένταση στην άμυνα και ποιότητα στην επίθεση.

Δεν εκτελούσαμε σωστά, αμυντικά και επιθετικά και γι' αυτό χάσαμε με 21 πόντους. Πρέπει να προχωρήσουμε, να ξεχάσουμε αυτό το παιχνίδι και να βελτιωθούμε, γιατί έχουμε σημαντικά παιχνίδια μπροστά μας».

Απ' τη μεριά του, εμφανώς απογοητευμένος εμφανίστηκε ο προπονητής της ελληνικής ομάδας, όπου με τη σειρά του είπε: «Συγχαρητήρια στην Τενερίφη για τη νίκη. Δεν υπάρχουν πολλά να πω για το παιχνίδι, ήταν καλύτεροι και στα 40 λεπτά. Πρέπει να δούμε τι δεν πήγε καλά και να προχωρήσουμε».