24 C
Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

Καντζούρης: «Ήταν μία σκυλίσια μάχη» (Vid)

Η Χάποελ Ιερουσαλήμ έφυγε με το διπλό από την έδρα του Περιστερίου με σκορ 77-75 και ξεκίνησε ιδανικά τις υποχρεώσεις της για την φάση των «16» του Basketball Champions League. Ο τεχνικός της ομάδας, Ηλίας Καντζούρης τοποθετήθηκε για τον αγώνα αμέσως μετά την λήξη του, τονίζοντας την δυσκολία του επιτεύγματος της ομάδας του.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Έλληνα τεχνικού:

«Ήταν ένα πολύ σκληρό παιχνίδι όπως το περιμέναμε. Βασικά ήταν μία σκυλίσια μάχη μεταξύ δύο πολύ καλών ομάδων. Ήταν πολύ δύσκολο να παίζεις εδώ και να μπορείς να δημιουργείς τις ευκαιρίες να νικάς και πιστεύω ότι η άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο ήταν το πιο αποφασιστικό κομμάτι. Μετά είχαν σημασία και οι μικρές λεπτομέρειες. Βάλαμε κάποια μεγάλα σουτ. Ένιωσα ότι θα μπορούσαμε να το έχουμε τελειώσει λίγο νωρίτερα, αλλά έτσι είναι το μπάσκετ., Το Περιστέρι έχει πολύ καλούς παίκτες και πολύ καλή προπονητική φιλοσοφία και ξέραμε ότι δεν θα τα παρατήσουν, αλλά στο τέλος της ημέρας αυτό που έχει σημασία είναι ότι πήραμε μία μεγάλη νίκη στις αποσκευές μας και συνεχίζουμε στον επόμενο αγώνα. Θα είναι ένα πολύ δύσκολο γκρουπ , ανάμεσα σε καλές ομάδες. Είναι ο πιο ανταγωνιστικός όμιλος της διοργάνωσης και πρέπει να προχωρήσουμε βήμα βήμα».