24.3 C
Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Ιωνικός: «Μόνο ο Τσίκληρας δεν χρεώθηκε με φάουλ» (vid)

Σε ένα ματς που κρίθηκε με τον τρόπο που κρίθηκε αυτό στην Καρδίτσα, μοιραία κάποιος μένει ικανοποιημένος και κάποιος είναι απογοητευμένος. Ο Ιωνικός ήταν όμως κάτι περισσότερο από αυτό. Έμεινε με παράπονα από τη διαιτησία του σημερινού «τελικού», τα οποία εξέφρασε μέσα από το δικό του game report.

«Σε ένα ματς, που -παραδόξως πώς- ο Άγγελος Τσίκληρας έβγαλε δίχως να χρεωθεί φάουλ η Καρδίτσα νίκησε με 85-83 κι έμεινε στην κατηγορία. Όλοι είδαν τι συνέβη στο ματς, που θα έκρινε την κατηγορία κι όλοι μπορούν να κρίνουν αυτό που είδαν. Τα φάουλ ήταν 31-19, γιατί διαφορετικά ο Ιωνικός, αυτός ο ψυχωμένος Ιωνικός, αυτός ο συγκινητικός Ιωνικός, δεν έχανε. Τρεις παίκτες (Σίμονς, Μάιερς και Αρσενόπουλος) βγήκαν με πέντε φάουλ από νωρίς.

Στο αγωνιστικό μέρος, αν αυτό έχει αξία και σημασία, ο Μπαρτ ήταν συγκλονιστικός, ο Μάιερς –όσο του επέτρεψαν έδειξε πολύ καλά στοιχεία- ο Αρσενόπουλος έκανε πολύ καλό πρώτο ημίχρονο ο Χένρι έπαιζε με ένα πόδι, αλλά δεν το έβαλε κάτω, ενώ θετικός ήταν κι ο Χόκινς. Ακόμα και με τους διαιτητές να κάνουν ό.τι περνούσε από το χέρι τους, ο Ιωνικός λύγισε στο τελευταίο λεπτό» ανέφερε η ομάδα της Νίκαιας.

Νωρίτερα ο Άγγελος Τσίκληρας στάθηκε στην απώλεια τριών παικτών με πέντε φάουλ...