16.3 C
Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

Break για την Τρέντο στο Μιλάνο

Λέτε να το κάνει για... γούρι; Όπως και στον πρώτο αγώνα της προημιτελικής φάσης, έτσι και στην πρεμιέρα των ημιτελικών των playoffs η Αρμάνι Μιλάνο ηττήθηκε στην έδρα της. Αυτή τη φορά θύτης ήταν η Τρέντο, η οποία επιβλήθηκε 76-66.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον πρώτο λόγο και το προβάδισμα μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο (17-10), αλλά από εκεί και πέρα οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πήραν τα ηνία. Το 24-28 της δεύτερης περιόδου και το 13-20 της τρίτης πολύ περισσότερο, τους επέτρεψαν να πάρουν το προβάδισμα. Διατήρησαν την πρωτοκαθεδρία και στην τελευταία περίοδο με τον Χογκς να φτάνει στους 23 πόντους και 7 ριμπάουντ, τον Γκόμες να ακολουθεί με 13 και 8 ριμπάουντ και τον Σάτον να προσθέτει 10.

Οι Ταρτσέφσκι (15π, 11ρ), Σίμον (12), Χίκμαν (11) αυτοί που προσπάθησαν επιθετικά για την Αρμάνι Μιλάνο. Ο επόμενος αγώνας θα γίνει στις 27 Μαϊου και πάλι στο Μιλάνο. Αύριο αρχίζει η σειρά Βενέτζια-Αβελίνο.