10.9 C
Athens
Τετάρτη, 21 Φεβρουαρίου, 2024

Α2 Γυναικών (4η αγ.): Τέσσερις με 4×4!

Ολοκληρώθηκαν οι τέσσερις πρώτες αγωνιστικές στους δυο ομίλους της Α2 Γυναικών, με τέσσερις ομάδες να έχουν ξεχωρίσει.

Στον 1ο όμιλο ο Ιωνικός ΝΦ κέρδισε και τον Αμύντα στην έδρα του 54-49, ενώ και η Αγία Παρασκευή πέρασε από τον Άγιο Δημήτριο, επικρατώντας της Δάφνης με 63-58. Στον 2ο όμιλο Παναθλητικός και Πανσερραϊκός πήραν άνετες εντός έδρας νίκες.

1ος Όμιλος (4η αγων.)

Σπόρτιγκ-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 66-56
Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Αγ. Παρασκευή 58-63
Π. Φάληρο-Προμηθέας Π. 63-38
Ιωνικός ΝΦ-Αμύντας 54-49
Άμιλλα Περιστερίου-ΑΕΚ Περιστερίου 51-64
Δαναοί Άργους-Πορφύρας 47-43
Τερψιθέα-ΚΑΟ Μελισσίων 53-44

Τα φύλλα αγώνα:

Σπόρτιγκ-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 66-56
Διαιτητές: Πετράκης Ιωάν.-Αρτελάρης
Δεκάλεπτα: 18-18, 33-28, 45-44, 66-56
Σπόρτιγκ (Γιαννακάκου): Παντελή 21(3), Μουζάκη 4, Δεληγιάννη 14, Χαλικοπούλου 8(2), Ρουσουνέλου 4, Σερέπα 7, Πλώτα 4, Κουφογιάννη 4, Μπέτκα.
Κρόνος Αγ. Δημ. (Νικολαϊδου): Καμμένου 12(2), Κλείτσα 7(1), Βαν ντελ Λίντεν 8, Τσαγκαροπούλου 13, Δερμιτζάκη 8(2), Στολίγκα 2, Χρυσοστομίδου 4, Τζέμη, Σταθοπούλου, Διαμαντοπούλου 2, Πετρή.

Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Αγ. Παρασκευή 58-63
Διαιτητές: Ανδρεόπουλος-Οικονόμου
Δεκάλεπτα: 12-16, 29-38, 43-52, 58-63
Δάφνη Αγ. Δημ. (Μπουμπούς): Κατσαμούρη Χ. 13(1), Σλαβικάιτε 6, Παγώνη 15(2), Μαγγίνα 15, Κατσαμούρη 3(1), Ψωμά 6(1), Μεμήνη
Αγία Παρασκευή (Ρουμπελάκης): Κεσσέ 11(1), Τσιαδή 14(2), Γρίσπου 7, Πολιτοπούλου 10(1), Βούλγαρη 8(1), Καραχάλιου 5, Κυρκοπούλου, Σπυρίδωνος 6(2), Γιαμπάνη 2, Σακουλάκη, Κακοσούρη.

Δαναοί Άργους-Πορφύρας 47-43
Διαιτητές: Νικολιάς-Ξηροκώστας
Δεκάλεπτα: 11-9, 22-24, 35-38, 47-43
Δαναοί Αργους (Βερβαινιώτης): Χελιώτη 11, Δανούση 14(1), Μπάλα 4, Σβορώνου 3, Κυριάκου, Μπενέκη 3(1), Ζαρόκωστα 5(1), Αργυροπούλου 5(1), Στρατή 2.
Πορφύρας (Οικονομόπουλος): Ρουμπελάκη 5(1), Ξενιτοπούλου 2, Παπάζογλου 9, Ευμορφοπούλου 4, Μπαλαμπάνη 3, Παρθένη 8, Θανοπούλου 8(2), Μεγαλούδη, Τσιλιμπάρη 4, Ακρίβου.

Π. Φάληρο-Προμηθέας Π. 63-38
Διαιτητές: Μπαβέλας-Γκαραβέλλος
Δεκάλεπτα: 22-8, 40-17, 52-26, 63-38
Π.Φάληρο (Ζέρβα): Στεφανίδου 12(2), Αξιοπούλου 7(1), Λουκάτου 14, Στεριοπούλου 13(3), Κοτσιάφτη 12, Καραμάδου 3(1), Αναστασοπούλου 2, Μανουσέλη, Καρακλή, Μαργαρίτη, Κοτρώτσιου, Νασιάκου.
Προμηθέας Π. (Νάκης): Ολυμπίου 5, Παυλάκη, Χαραλαμπίδη 16(1), Σταμούλη 3(1), Παπαδοπούλου 1, Ευσταθίου 6,  Χατζηνικολάου, Μιχαλοπούλου 5(1), Μαρούντα, Μαρίνη, Κολόκα 2, Τσαβολάκη.

Ιωνικός ΝΦ-Αμύντας 54-49
Διαιτητές: Σάλτας-Χρήστου
Δεκάλεπτα: 18-16, 30-27, 43-31, 54-49
Ιωνικός ΝΦ (Σκαλωμένος): Καμπουράκη 11(1), Φουράκη 17, Καραγιάννη 15(1), Τσέρου, Καραβέλη Μ. 6(2), Καββαδά 3(1), Καραβέλη Κ. 2, Λέρη, Ζίου, Κωνσταντίνου.
Αμύντας (Δρακάκη): Παπαρδέλα 12(2), Μαργώνη 10(3), Κοντογιάννη 2, Σιγάλα 2, Βαρβιτσιώτη 4, Μαζαράκη 4, Γεωργακοπούλου 5(1), Παπακώστα 2, Βώλου 8(2), Κουτσιρίμπα.

Τερψιθέα-ΚΑΟ Μελισσίων 53-44
Διαιτητές: Κουτίβης-Ρώτας
Δεκάλεπτα: 10-5, 22-25, 40-35, 53-44
Τερψιθέα (Βασιλάκος): Δανδουλάκη 22(1), Λαμπράκη 6, Θεοδώρου 10, Συγγρού 6, Καντέλη 4, Σιδηροπούλου 2, Αγκάι 3(1), Κορδαλή,
ΚΑΟ Μελισσίων (Καλογερόπουλος): Ανδρικοπούλου 8(2), Κούκη 11(1), Σκουμπάκη 5, Πατέρα 8, Κυριακάκη 6(1), Παρθενίου, Κοιλιαρίδη 6(1), Τζέλου, Χαντζοπούλου, Παναγιωτίδη.

Άμιλλα Περιστερίου-ΑΕΚ Περιστερίου 51-64
Διαιτητές: Ραπτογιάννης-Αυγερινός
Δεκάλεπτα: 10-20, 24-36, 39-50, 51-64
Αμιλλα Περιστερίου (Γουναρά): Τζουγκράκη 10(2), Μούκα 11, Μαντή 3(1), Καρανάσιου 2, Αμίτσι 3(1), Μακρυνίκα 9, Τζιοβάρα 2, Λυκούδη 6, Σκαμαντζούρα, Λιάσκου 2, Χαρούνι 3.
ΑΕΚ Περιστερίου (Παπαδέλος): Χρηστάκη 17(3), Τζίβα 12, Καίσαρη 8(2), Πανούτσου 14, Γαβαλά 2, Τζίμη 8(1), Ράπτη, Καλαντζή, Μαλαπάνη 3(1).

Η βαθμολογία

1) Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας   8       221-165   56
2) Αγία Παρασκευή          8       246-216   30
3) Μελίσσια     7       248-215   33
4) Τερψιθέα Γλυφάδα     6       265-201   64
5) Δάφνη Αγίου Δημητρίου    6       212-191   21
6) ΑΕΚ Περιστερίου          6       228-224   4
7) Σπόρτιγκ       6       206-205   1
8) Αμύντας       6       210-214   -4
9) Δαναοί Αργους   6       211-217   -6
10) Πορφύρας 5       177-177   0
11) Κρόνος Αγίου Δημητρίου 5       219-236   -17
12) Παλαιό Φάληρο         5       180-219   -39
13) Αμιλλα Περιστερίου 5       205-252   -47
14) Προμηθέας Πάτρας  5       177-273   -96

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 5/11)

Πορφύρας-Τερψιθέα Γλυφάδα
Μελίσσια-Σπόρτιγκ
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Παλαιό Φάληρο
Προμηθέας Πάτρας-Δάφνη Αγίου Δημητρίου
Αγία Παρασκευή-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας
Αμύντας-Αμιλλα Περιστερίου
ΑΕΚ Περιστερίου-Δαναοί Αργους

2ος Όμιλος (4η αγων.)

Άρης -Απόλλων Πτ. 52-47
Ανόρθωση Β.-Πυλαία 52-62
Πανσερραϊκός-Πιερικός Αρχέλαος 64-45
Παναθλητικός-Πάνθηρες Καβάλας 79-63
Ιωάννινα ΣΚ-ΜΕΝΤ 49-55
Πανόραμα-Αναγέννηση Ν.Ρ. 63-50
Ρεπό: Ολύμπια Λάρισας

Τα φύλλα αγώνα:

Άρης -Απόλλων Πτολ. 52-47
Διαιτητές: Ράπτης-Τριανταφύλλου
Δεκάλεπτα: 16-4, 27-20, 38-31, 52-47
Άρης (Κωτούλης): Μπαλτζή 9, Καλογήρου 5, Τσιαρτσιώτη 7(1), Γιάνταη 10(1), Παπαχρήστου 4, Βλάχου 2, Εφραιμίδου 1, Μάντζιου Ε., Γκατζιώνη, Μάντζιου Α. 3, Κερασοβίτη 11.
Απόλλων Πτολεμαϊδας (Παπαδημητρίου): Κοτζαϊτση 22(2), Βλαδίκα 6, Πισιάνη, Γκανάτσιου 15(1), Μεντεσίδου 1, Γεωργοπούλου 2, Μάντσου 1, Σωματάκη, Χαϊντάρι.

Πανσερραϊκός-Πιερικός Αρχέλαος 64-45
Διαιτητές: Μιχέλης-Τογανίδου
Δεκάλεπτα: 11-5, 22-23, 43-30, 64-45
Πανσερραϊκός (Ρούλης): Καλαμπάκου 18(2), Νάστου 16(3), Μιχαηλίδου 5(1), Τζιμορώτα 19(3), Γκομπετζισβίλι 2, Μπακιρτζίδου, Μαμούδη, Σιγκουρνταρντοτίρ 4, Χωλοπούλου, Μαραγκού.
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηϊωάννου): Τελίδου 16(1), Μάντζου 11(1), Μπουμπουλέντρα 10(1), Λάππα 4, Καρανικόλα 4, Ζαμάνη, Σισμανίδου, Γελαστοπούλου, Μπαγκλαρίδου, Τσενεκίδου, Σωπιάδου, Κιολέογλου.

Ανόρθωση Βόλου-ΑΕ Πυλαίας  52-62
Διαιτητές: Γεωργούλης-Γιατρόπουλος
Δεκάλεπτα: 14-14, 24-32, 37-50, 52-62
Βόλος (Μπαντίδης): Κουτσουνούρη 5, Σουλτάνη 8, Ταντουρόφσκα 11(3), Ζήτη 16(1), Σαρακατσάνη, Τσιμπίδη 2, Μαγκλάρα 7, Αγαγιώτου, Μίχαλου 3(1), Μιχαηλίδου. 
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Καραμπατζάκη 4, Λογδανίδου 8, Ιγγλέζου 2, Βαντσιούρη 2, Κωστανάκη 20(5), Σπανίδου 1, Καρβουνιάδου 7, Τσουμπερλή 7, Μαδαλιανίδου, Διαμαντοπούλου 11, Τσούπα.

Παναθλητικός-Πάνθηρες Καβάλας 79-63
Διαιτητές: Γεωργουσόπουλος-Σιούλας
Δεκάλεπτα: 26-23, 41-34, 66-49, 79-63
Παναθλητικός (Γυμνόπουλος): Χωλοπούλου 21(2), Τσινασλανίδου 8, Ντάλα 19(5), Κοφινά 1, Σύρπα 1, Παντώτη 5(1), Σεκούιλα 24(3). 
Πάνθηρες Καβάλας (Χαντέλης-Λογοθέτης): Τσάντα 14(2), Παναγιωτίδου 5(1), Μαραβέγια 5(1), Λυκάκη 4, Τριανταφύλλου 9, Πετρουσέφσκα 9, Μαμαλίγκατζη 4, Συροπούλου 6, Παπαδοπούλου 7(1), Πιστιόλα.

Ιωάννινα ΣΚ-ΜΕΝΤ 49-55
Διαιτητές: Γκαρτζονίκας-Πάνος
Δεκάλεπτα: 18-20, 34-32, 42-40, 49-55
Ιωάννινα ΣΚ (Τσιρώνης): Τσακτσίρα 5(1), Μπαρτζώκα 8(2), Κρητικού 11(3), Βρασταμηνού 7(1), Γιωτίτσα 7(1), Δημητριάδου 2, Βλάχβεη 5(1), Φαγογένη 2, Ρίζου 2.
ΜΕΝΤ (Σαμαρά): Αθανασιάδου 7(1), Στεργίου 19(1), Παπαδοπούλου 15(2), Κανελλοπούλου 1, Βλαχοπούλου, Σέρα 7, Κλεισιάρη 6(2).

Πανόραμα-Αναγέννηση Ν.Ρυσίου 63-50
Διαιτητές: Δώνης-Τσαπόγα
Δεκάλεπτα: 21-13, 33-27, 53-39, 63-50
ΑΣ Πανόραμα(Διαβολεμένου-Καραμανώλης): Τσαλή 11(2), Παπαϊωάννου 10, Μπαξεβάνου 8(2), Αργυρού 1, Αυτζή 11(1), Γιαντσακλίδου 9(1), Βατσιτσίδου 9, Ζουμπούλη 2, Δαδαλή 2, Παπαδοπούλου, Νάκη.
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Κυρκούσης): Τζήμου 6(1), Στεργίου 4, Γράψα Ευτ. 17, Σταμπή 6(2), Αντωνίου 2, Κουλακιώτη 11, Ντολοπούλου, Γράψα Ευαγ., Δημητροπούλου, Κανέλλογλου 4, Αλασχκάρ.

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός      8       321-189   132
2) Πανσερραϊκός     8       273-186   87
3) ΑΕ Πυλαίας 7       275-230   45
4) ΑΣ Πανόραμα      7       264-224   40
5) Πιερικός Αρχέλαος      6       200-241   -41
6) Αρης     6       200-244   -44
7) Πάνθηρες Καβάλας     5       207-162   45
8) Ανόρθωση Β.  5       198-157   41
9) Αναγέννηση Νέου Ρυσίου  5       196-257   -61
10) ΜΕΝΤ         4       162-187   -25
11) ΣΚ Ιωάννινα       4       160-241   -81
12) Απόλλων Πτολεμαϊδας     4       183-269   -86
13) Ολύμπια Λάρισας      3       145-197   -52

* Ολύμπια Λάρισας, ΜΕΝΤ, Ανόρθωση Β. και Πάνθηρες Καβάλας έκαναν το ρεπό τους

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 5/11)
Πάνθηρες Καβάλας-Πανσερραϊκός
Πιερικός Αρχέλαος-ΑΣ Πανόραμα
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Αρης
Απόλλων Πτολεμαϊδας-Ανόρθωση Β.
ΑΕ Πυλαίας-Ολύμπια Λάρισας
ΜΕΝΤ-Παναθλητικός
Ρεπό: ΣΚ Ιωάννινα



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ