14.7 C
Athens
Πέμπτη, 22 Φεβρουαρίου, 2024

Α’ ΕΣΚΑ (10η Αγ.): Συνεχίζει στην κορυφή η Νέα Ιωνία, δυσκολεύτηκε ο Απόλλων Σμύρνης

Στη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α' ΕΣΚΑ Ανδρών, η ΕΣΚΔ παρέμεινε πρώτη ενώ ο Απόλλων Σμύρνης δυσκολεύτηκε κόντρα στη Λυκόβρυση.

Πιο συγκεκριμένα, ο ΚΑΟ Μελισσίων νίκησε στην έδρα του ΑΟΚ Χαλανδρίου με 73-66, ο Απόλλων Σμύρνης πήρε στις λεπτομέρειες το ματς κόντρα στη Λυκόβρυση με 78-74, όπως και το Γαλάτσι κόντρα στην Κιβωτό του Κόσμου με 75-72, δύσκολο έργο είχε και το Κορωπί με την Πεντέλη όπου το ματς έληξε 50-48, ο Άγιος Νικόλαος πέρασε νικηφόρα από την έδρα των Γλυκών Νερών με 78-59, η ΕΣΚΔ Νέας Ιωνίας επικράτησε του Οίον με 68-45, ο Ποσειδών πήρε τη νίκη κόντρα στον Βριλησσιακό με 73-56 ενώ η αναμέτρηση ανάμεσα στο Κουκάκι και τον Σπόρτιγκ έληξε 78-74.

Α' ΕΣΚΑ
10η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα:

ΑΟΚ Χαλάνδρι-Μελίσσια 66-73
Απόλλων Σμύρνης-ΚΑΟ Λυκόβρυσης 78-74
Γαλάτσι-Κιβωτός του Κόσμου 75-72
Κορωπί-Πεντέλη 50-48
Γλυκά Νερά-Άγιος Νικόλαος Παλλήνης 59-78
Νέα Ιωνία-Οίον Αγίου Στεφάνου 68-45
Ποσειδώνας Νέου Ψυχικού-Βριλησσιακός 73-56
Κουκάκι- Σπόρτιγκ 78-74

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 66
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 73

Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Σκουλαρίκης, Οικονόμου

Δεκάλεπτα: 11-22, 23-39, 44-55, 66-73

Χαλάνδρι (Στεφανάκης, Μωραϊτης): Πασχαλίδης, Ανδρουλάκης 1, Δημητριάδης 7, Κεσκινίδης, Οικονόμου 18 (4), Φραγκοπαναγιώτης 10 (1), Αγγελόπουλος 4, Τσακίρης 1, Τουλιάτος 13 (3), Μπαμπαρούτσης 12 (1).

Μελίσσια (Οικονομόπουλος, Γκίκας): Στεργίου 10 (2), Δαρόπουλος, Ακτύπης 8 (2), Κοντός Ι. 10 (1), Κοντός Γ. 4, Ηλιόπουλος 6, Χαντζόπουλος 9 (3), Σιδέρης, Καραχρήστος 3, Ντζαμαράς 2, Μαυροειδής 21.

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 78
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 74

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Αναστασόπουλος, Αλεξόπουλος Χ.

Δεκάλεπτα: 22-26, 39-38, 52-57, 78-74

Απόλλωνας (Ρώσσης, Γκινούτσης): Χαλάτσης, Μπάρδας 6 (2), Καραϊσκος 12, Κουντούρης 6 (1), Ιωαννίδης 12 (1), Γιαουρτόγλου 13 (1), Μπότσης 8, Βουγιούκας 6, Ανδρουλάκης 4, Τσάνη-Κοσολιάς, Βαρδής 11.

Λυκόβρυση (Δημητρακέλλος, Δουνδουλάκης): Πρίφτι 3 (1), Καραθανασόπουλος 12 (4), Κυριαζής 2, Τατάκης 2, Γαλατίδης 6 (2), Μπάιλας 20, Μοσχοβής, Κουραχάνης 16, Παπαδόπουλος, Λίτσος 13 (3), Μαντάς.

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 75
ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΣΚ 72

Διαιτητές: Σώμος, Μαρτινάκος, Κουτιβής

Δεκάλεπτα: 20-23, 41-33, 58-49, 75-72

Γαλάτσι (Κουμαράς, Λάγιος): Τομαρόπουλος 2, Αναστασιάδης 6 (1), Χρυσάκης, Παπαδόπουλος 19, Σπανός 7 (1), Σίνης 3 (1), Βάβουλας, Αβούρης 7, Καριώτης 24 (3), Πρωτονοτάριος 7 (1).

Κιβωτός (Διονυσόπουλος, Σωτηρόπουλος): Κατσαγάνης 8, Λυγγερίδης 2, Καρκατσούλης 6 (1), Κουτσουβάς 15 (3), Αναγνωστόπουλος, Γονίδης 1, Αναστασόπουλος Α-Γ. 19 (3), Τσελεπίδης 6, Αναστασόπουλος Α.-Χ., Τσολάκης 15 (1).

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 50
ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 48

Διαιτητές: Στρέμπας, Τούσης, Τσαούση

Δεκάλεπτα:  14-10, 25-24, 39-38, 50-48

Κορωπί (Δρακόπουλος, Δαγκλής): Θανάτη 2, Δαουτάκος 9 (2), Πάργας, Τριανταφυλλίδης 12, Κατσίκης, Καραγιάννης 4, Γκούφας 3, Γκιόκας 15 (3), Πλούμης 5, Κώστα.

Πεντέλη (Μάντζιος): Χωματάς 5 (1), Αργυρός 8 (1), Κασούρης, Σταθάκης 5, Δρικόγιας 6, Πατάς, Σαρακασίδης 13 (1), Μητσάκης 9, Κοπακάκης 2.

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 59
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΛ. 78

Διαιτητές: Ορφανός, Χρηστίδης, Γαραντζιώτης

Δεκάλεπτα:  17-12, 28-38, 41-54, 59-78

Γλυκά Νερά (Φαρμάκης, Γαϊτανάκης): Βελισσάρης 9, Τσουβελεκάκης 9 (1), Τσουπάκης 4, Κουλουμπής 5 (1), Κουζινόγλου, Τσακαλάκης 6, Παπανικολάου 5 (1), Βαρώνος 6, Μακρυδάκης 6 (2), Παπαδάκης 2, Κοντογιωργάκης 4, Τάσκος Λ. 3 (1).

Αγ. Νικόλαος (Τσιαντής, Πλαγιαννάκος): Καλαϊτζής 13, Λέσι 5 (1), Τσαφαράς 28, Δέστες 2, Ζερβός 4, Τάσκος Χ. 11 (1), Μαγαλιός, Γωγούλης, Αναστασόπουλος, Κόλλιας 7 (1), Παπαϊωάννου 8, Κωνσταντακόπουλος.

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 68
ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 45

Διαιτητές: Λεβεντάκος, Πετράκης, Αλεξόπουλος

Δεκάλεπτα:  21-10, 40-19, 50-35, 68-45

Ν.Ιωνία (Καράμπελας, Γλύκας): Σαλπέας 3 (1), Συντάκας, Μαυροειδάκος 8, Κόκιος 8 (2), Ουκπέμπορ 15, Θωμαή 15 (3), Βαρνάβας 6, Φωτεινάκης, Γλύκας, Πεταλάς 11, Κοσκεράς 2.

Αγ. Στέφανος (Παπανδρέου, Τσιάτσιος): Κωστόπουλος 3 (1), Βασιλείου, Κύρου Σ. 6, Κύρου Γ., Λάκκας 5 (1), Μπελιμέζη 2, Λιακόπουλος, Χαρμπ 14 (2), Ψυχογιός 7 (1), Μαντούβαλος 2, Παπαϊωάννου 4 (1), Παπαντωνάκος 2

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 73
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 56

Διαιτητές: Θεονάς, Βελέντζας, Δημουλάς

Δεκάλεπτα:  17-10, 40-27, 53-38, 73-56

Ποσειδώνας (Μπουζούλας): Καραμπάτος 10, Φετοκάκης 7, Δαβουλάρης 11, Γεωργακόπουλος 11 (3), Παναγιωτίδης, Σπυριδόπουλος 3 (1), Πάνου, Σακελλαρίου 8 (2), Καγιαντζάς 7 (1), Παναγιώτου 8, Ζερβάκης, Κουτάντος 8.

Βριλησσιακός (Μακρυδάκης, Μπακλέσης): Καραμποϊκης 9 (3), Ντούρας, Σπαρτάλης 1, Κυριαζόπουλος, Κωνσταντινίδης 2, Κυράκης 2, Κυράκης 9 (1), Ρεπούσκος 9 (3), Σεγγούνας, Κουτιβάς 5, Κατσιμπάς, Νικόλλι 10 (1), Σιλιτζήρης 11 (2).

ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 78
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 74

Διαιτητές: Χριστοδουλάκης, Εφραιμίδης, Χρήστου

Δεκάλεπτα:  24-24, 41-47, 61-61, 78-74

Κουκάκι (Παπαδημητρίου, Ελευθερίου): Κολογγιός 18 (2), Μόκκας 24 (4), Καμπέρης, Σιδέρης, Πουλιάνος 2, Ξηρουχάκης, Κατεβάτης 2, Κοσμάς 16 (2), Ζαπαντιώτης 10, Μοσχονάς 2, Κατσικάκης 4, Σαβούρδος.

Σπόρτιγκ (Νικητόπουλος, Τασιόπουλος): Νασόπουλος 9 (1), Μιχαλόπουλος 5, Μπουγιούρης 13 (2), Αλεφαντινός, Τεάκα 22 (1), Γαρδέλης 9, Ζήσης 16, Χατζής.

Η Βαθμολογία (σε 10 αγώνες):

1.Νέα Ιωνία 20 (10-0)
2.Απόλλων Σμύρνης 19 (9-1)
3.Μελίσσια 17 (7-3)
4.ΚΑΟ Λυκόβρυσης 17 (7-3)
5.Κουκάκι 15 (5-5)
6.Άγιος Νικόλαος Παλλήνης 15 (5-5)
7.ΑΟΚ Χαλανδρίου 14 (4-6)
8.Ποσειδώνας Νέου Ψυχικού 14 (4-6)
9.Βριλησσιακός 14 (4-6)
10.Σπόρτιγκ 14 (4-6)
11.Γαλάτσι 14 (5-4-1 μηδ)
12.Πεντέλη 14 (4-6)
13.Κορωπί 14 (4-6)
14.Οίον Αγίου Στεφάνου 13 (3-7)
15.Κιβωτός του Κόσμου 13 (3-7)
16.Γλυκα Νέρα 12 (2-8)  



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ