21.3 C
Δευτέρα, 29 Απριλίου, 2024

«Φορτσάτη» από τον ΠΑΟΚ συνέχισε η Ντιζόν (vids)

Η Ντιζόν δεν έμεινε στο νικηφόρο αποτέλεσμα κόντρα στον ΠΑΟΚ και διεύρυνε το θετικό της σερί στο πρωτάθλημα απέναντι στη Σαλόν Σαονέ (90-78) και πλέον βρίσκεται μια... ανάσα από την κορυφή της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Λορέντ Λιγκνάμ συνέχισε την υψηλή της απόδοση και για ακόμη μια φορά είχε σε τρομερή μέρα τον Ντέιβιντ Χόλστον ο οποίος σημείωσε 28 πόντους (5/7τρ.) και 9 ασίστ οδηγώντας τον αντίπαλο του ΠΑΟΚ στην δύσκολη επικράτηση με 90 -78. Τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν ρόδινα για τους φιλοξενουμένους όπου μέχρι την τρίτη περίοδο ήταν ισόπαλοι 62-62 και χρειάστηκε ένα ξέσπασμα στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Από κοντά ακολούθησε στο σκοράρισμα και ο Ρίτσαρντ Σόλομον με 14 πόντους . Από την πλευρά των ηττημένων οι οποίοι έπεσαν στο 2-6 συγκινητική προσπάθεια ήταν του Τζόνσον με 27 πόντους όμως ήταν μόνος του στην επίθεση.

Τα δεκάλεπτα: 16 - 24, 42 - 40, 62 - 62, 78 - 90