28.4 C
Πέμπτη, 23 Μαΐου, 2024

Στην παράταση οι Καβαλίερς (vids)

Τέλος στο αρνητικό σερί πέντε ηττών έβαλαν οι Κλίβελαντ Καβαλίερς κόντρα στους Ντιτρόιτ Πίστονς, επικρατώντας με 115-112 στην παράταση μες στη «Little Caesars Arena».

Ο Τρίσταν Τόμπσον, με 2/2 βολές, ήταν εκείνος που ισοφάρισε σε 102-102 στο φινάλε της κανονικής περιόδου κι έστειλε την αναμέτρηση στο έξτρα πεντάλεπτο. Τελείωσε με 35π., που αποτελούν ρεκόρ καριέρας, μαζί με δεκατέσσερα ριμπάουντ, με τον Ντάριους Γκάρλαντ να έχει άλλους 20π. και τον Κέβιν Λοβ 17π. και εννέα ριμπάουντ.

Ο Ντέρικ Ρόουζ, που έχασε το σουτ που θα χάριζε τη νίκη στα «πιστόνια» στην κανονική περίοδο, είχε 27π. και εφτά ριμπάουντ, ο Αντρέ Ντράμοντ έκανε double double με 28π. και 23 ριμπάουντ και άλλους 17π. με οκτώ ασίστ είχε ο Μπρους Μπράουν από πλευράς γηπεδούχων.