20 C
Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

Σπουδαίος Γκεγίκ και… 1-1 η Τουρκ Τέλεκομ (vids)

Η Τουρκ Τέλεκομ ήταν ανώτερη, πήρε το δεύτερο παιχνίδι της σειράς των πλέι οφ στην Τουρκία κόντρα στην Καρσίγιακα με 76-70 και ισοφάρισε στο 1-1, δίνοντας νέο ενδιαφέρον σε αυτό το ζευγάρι.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο μετά την πρώτη περίοδο, χωρίς να καταφέρουν πάρουν πάντως διαφορά μεγαλύτερη των εννιά πόντων. Με τον Σαμέτ Γκεγίκ όμως να κάνει θραύση στις δύο ρακέτες με 18 πόντους και 17 ριμπάουντ, 11 από τα οποία πήρε στην επίθεση (!) έφτασε στην επικράτηση. Ακόμη για τους νικητές, ο Τσακ Κορκμάζ έδωσε 15 πόντους σε 19 λεπτά συμμετοχής ενώ 12 πόντους και οχτώ ριμπάουντ είχε ο Μαλίκ Μπάλντουϊν.

Για την Καρσίγιακα που προσπαθεί να αφήσει πίσω της την απώλεια της χαμένης ευκαιρίας του BCL, ο Ρέιμαρ Μόργκαν είχε 15 πόντους αλλά με 6/14 σουτ και εννιά ριμπάουντ.