22.2 C
Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Μπαρτζώκας: «Είναι ευτυχία για τον προπονητή να έχει τέτοιο ρόστερ» (vid)

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας σχολίασε τη νίκη του Ολυμπιακού επί της ΑΕΚ με 103-78, στην πρεμιέρα της Basket League.

Αναλυτικά τα όσα είπε στην κάμερα της ΕΡΤ ο τεχνικός των «ερυθρόλευκων»:

«Δεν είναι ότι με προβληματίζει κάτι. Δεν είχαμε φόρα από το προηγούμενο παιχνίδι. Δεν μπήκαμε με διάθεση να παίξουμε στο ίδιο επίπεδο. Δεν παίξαμε καλή άμυνα στο πρώτο ημίχρονο. Ένα σουτ που είσαι μόνος σου είναι δύσκολο αν δεν έχεις ρυθμό. Συνολικά είχαμε 27 ασίστ και σκοράραμε πάνω από 100 πόντους και κάναμε μόνο 8 λάθη. Κερδίσαμε έναν αντίπαλο που είναι πολύ αξιόλογος. Πιστεύω ότι έχουμε πολύ καλό ρόστερ και 12 παίκτες σε πολύ καλό επίπεδο. Είναι ευτυχία για τον προπονητή, πολύ καλά για μένα. Παίξαμε Παρασκευή βράδυ και Κυριακή μεσημέρι. Είναι δύσκολο. Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμαστε έτοιμοι αλλά παίξαμε καλά στο δεύτερο».