16.4 C
Κυριακή, 28 Απριλίου, 2024

Η Τρεβίζο την πρώτη νίκη της σεζόν στην Ιταλία (vids)

Η Τρεβίζο επικράτησε 84-80 της Τρέντο στον αγώνα με τον οποίο σηκώθηκε η αυλαία για τη σεζόν 2020-21 του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η Τρεβίζο ήταν αυτή που είχε τον πρώτο λόγο στο παιχνίδι μέχρι να αρχίσει το τέταρτο δεκάλεπτο. Η Τρέντο που είχε ήδη μείωσε, μπήκε με ένα 13-3 στην τελική ευθεία και πήρε το προβάδισμα (67-73, 35').

Ο Λόιντ στο 37'15'' οδήγησε στο 74-74. Ακολούθησε ένα 5-0 για την Τρεβίζο από τους Ίμπρο και Λόγκαν για το 79-74 ένα λεπτό πριν το τέλος του αγώνα με τον πρώτο να δίνει και τη χαριστική βολή, διαμορφώνοντας το 81-75 με 27'' πλέον στο ρολόι.

Λόγκαν (17), Ράσελ (15) και Ίμπρο (14) ήταν οι πρώτοι σκόρερ για τους νικητές, ενώ για τους φιλοξενούμενους ο ΤζαΚόρεϊ Ουίλιαμς είχε 21 πόντους και έξι ριμπάουντ.