19 C
Τρίτη, 7 Μαΐου, 2024

Αντετοκούνμπο: Βαριά ήττα για τους Μπακς (vids)

Οι Μιλγουόκι Μπακς είχαν μια πολύ κακή βραδιά απέναντι στους Σπερς. Ηττήθηκαν με 145-126, αποτέλεσμα που τους έφερε στην τρίτη θέση της κατάταξης στην Ανατολή, αν και έχουν ήδη τον τίτλο της Σέντραλ.

"Έχουμε ακόμη τέσσερα παιχνίδια για να βρούμε το ρυθμό μας και πιστεύω πως θα είμαστε εντάξει", δήλωσε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο λίγο μετά το τέλος του αγώνα. Ο Greek Freak ήταν από τους καλύτερους του παρκέ με 28 πόντους, τέσσερις ασίστ, τρία ριμπάουντ και 11/16 σουτ εντός πεδιάς. Δεν ήταν αρκετό όμως για να πάρουν τα "ελάφια" τη νίκη.

Χόλιντεϊ και Μίντλετον πρόσθεσαν 23 και 20 πόντους αντίστοιχα για τους Μπακς, αλλά το μεγάλο πρόβλημα ήταν η άμυνα, καθώς είχαν δεχθεί 87 πόντους ήδη από το ημίχρονο. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο είχε 3 πόντους και 2 κλεψίματα σε επτά λεπτά.

Οι Σπερς βρίσκονται στη 10η θέση της Δύσης και είχαν στις θέσεις των πρώτων σκόρερ τους ΝτεΡόζαν (23), Μάρεϊ (21) και Τζόνσον (20). Τελείωσαν το παιχνίδι με 17/29 τρίποντα!