22.7 C
Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024

Τα θαλάσσωσε η Γκαζιάντεπ σε ματς-θρίλερ! (pics)

Σπουδαίο παιχνίδι έγινε μεταξύ Γκαζιάντεπ και Εσκισεχίρ με τους φιλοξενούμενους να κερδίζουν 119-118 στην δεύτερη παράταση!

Η ομάδα του Στέφανου Δέδα βρέθηκε πίσω 44-50 στο ημίχρονο, αντέδρασε και προηγήθηκε 75-66 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου αλλά η Εσκισεχίρ έμεινε ζωντανή στην κανονική διάρκεια. Στο τέλος του δεύτερου πενταλέπτου, η Γκαζιάντεπ είχε την κατοχή με το σκορ στο 118-116 αλλά έκανε λάθος, με τον Μπάρον να ευστοχεί στο τρίποντο της νίκης.

Για τους νικητές ο Μπάρον είχε 26 πόντους με τον Άιρις να προσθέτει 20 πόντους και 18 ριμπάουντ! Όσο για τους γηπεδούχους ο Λάιονς είχε 30 πόντους ενώ ο Ραντ σημείωσε 28 πόντους και κα κατέβασε 12 ριμπάουντ, χωρίς ωστόσο να φτάσουν στην ομάδα τους.

Τα δεκάλεπτα: 23-33, 44-50, 75-66, 93-93 (κ.α.), 104-104(α' παρ.) 118-119 (β' παρ.)