22.7 C
Σάββατο, 21 Σεπτεμβρίου, 2024

Σφαιρόπουλος: «Παίξαμε αρκετά καλά» (audio)

Ικανοποιημένος από την εμφάνιση των παικτών του Ολυμπιακού απέναντι στη Γαλατάσαραϊ, στο μεταξύ τους φιλικό στην Κωνσταντινούπολη, έμεινε ο Γιάννης Σφαιρόπουλος.

Οι Πειραιώτες έκλεισαν νικηφόρα τις υποχρεώσεις τους στο τουρνουά «TÜBAD» που φιλοξενείται στο «Σινάν Ερντέμ» της Κωνσταντινούπολης, με τον 50άχρονο τεχνικό να εξηγεί πως σε αυτό το στάδιο της σεζόν που βρισκόμαστε οι παίκτες του είχαν αρκετά καλή απόδοση απέναντι στο τουρκικό συγκρότημα.

Αναλυτικά όλα όσα είπε: «Ένα ακόμα καλό τεστ είχαμε σήμερα (30/09) με μια ομάδα αρκετά σκληρή. Μετά το πρώτο ημίχρονο βρήκαμε καλύτερο ρυθμό επιθετικά, κυρίως από την άμυνά μας. Η τρίτη περίοδος ήταν εκείνη που έκανε τη διαφορά. Πιστεύω, όμως, ότι και στο πρώτο ημίχρονο είχαμε σταθερά καλή άμυνα. Γυρίσαμε την μπάλα, είχαμε αρκετά ελεύθερα σουτ, τα οποία δεν μπήκαν. Εάν είχαμε βάλει κάποια εντελώς ελεύθερα σουτ, περίπου 6-7, τότε θα ήταν εντελώς διαφορετικό παιχνίδι, χωρίς αυτό να μειώνει την προσπάθεια των παικτών στο δεύτερο ημίχρονο, η οποία ήταν ακόμα καλύτερη, με καλύτερες συνεργασίες στην άμυνα, με καλύτερες επιλογές στην επίθεση. Διαβάσαμε καλύτερα το παιχνίδι και παίξαμε αρκετά καλά για το σημείο της σεζόν που είμαστε».