Αν οι αναβολές στο Νότο είναι μια κατάσταση, στις ομάδες του Βορρά ουσιαστικά αλλάζουν τον χάρτη της αγωνιστικής, καθώς μόλις έξι παιχνίδια θα διεξαχθούν σήμερα (25/10), με χαρακτηριστικό παράδειγμα τον 4ο όμιλο όπου θα γίνουν μόλις δυο.
Αναλυτικά το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής:
3ος Όμιλος (2η αγωνιστική)
Σάββατο 24 Οκτωβρίου
Ιωάννινα ΣΚ-ΜΕΝΤ 87-79
Κυριακή 25 Οκτωβρίου
Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Αίολος Τρικάλων Μπακάλης-Γραικός-Ηλιόπουλος (Βόντζας)
Σχηματαρίου 17.00 Ερμής Σχηματαρίου-Έσπερος Λαμίας Θεονάς-Φάκαρος-Μαρτινάκος (Δεσάρτης) - ΑΝΑΒΟΛΗ (11/11, 17.00)
Μπάρας 17.00 Ίκαροι Τρικάλων-Μαχητές Πειραματικού Σταματόπουλος-Τσουμαχίδης-Μπούγλος Ι. (Χλωρός)
Μ. Μερκούρη 17.00 ΑΚ Χαλκίδας-Δόξα Λευκάδας Στρέμπας-Σπυρόπουλος-Καλογριάς (Σταμάτης)
Μελίκης 17.00 Μελίκη-Νίκη Βόλου Λόρτος-Αναστασιάδης-Βασιλόπουλος (Γιαμούζης)
Η Βαθμολογία (σε 1 αγώνα) :
1.Δόξα Λευκάδας 2 (1-0)
2.Ερμής Σχηματαρίου 2 (1-0)
3.Αίολος Τρικάλων 2 (1-0)
4.Νίκη Βόλου 2 (1-0)
5.Έσπερος Λαμίας 2 (1-0)
6.Πρωτέας Γρεβενών 1 (0-1)
7.XBA 1 (0-1)
8.Ιωάννινα ΣΚ 1 (0-1)
9.Μαχητές Πευκών 1 (0-1)
10.Ίκαροι Τρικάλων 1 (0-1)
11.ΜΕΝΤ * 0
12.Μελίκη * 0
*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο
4ος Όμιλος (3η αγωνιστική)
Κυριακή 25 Οκτωβρίου
Πολυγύρου 17.00 Πολύγυρος-Αρετσού Ντούρας-Λαδάς-Ισιγώνης (Αρναούτογλου)
Φ. Αμοιρίδης 17.00 Λεύκιππος Ξάνθης-Ευκαρπία Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου-Εκίζογλου (Σαλικίδης) - ΑΝΑΒΟΛΗ (4/11, 17.00)
Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Μακεδονικός Πουρσανίδης Κ.-Σελεβός-Τσάνταλη (Πολυχρονίδης Αλ.)
Μ.Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-Κομοτηνή Μπήτης-Γερακίνης-Κοντογιάννης (Δέλλας) - ΑΝΑΒΟΛΗ (4/11, 17.00)
Τετάρτη 4 Νοεμβρίου
Σερρών 17.00 Πανσερραϊκός-Αίας Ευόσμου Ταρενίδης Στ.-Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης (Γιαβρής)
Τετάρτη 11 Νοεμβρίου
Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-Ίκαροι Σερρών Φακίτσας-Μαραμής-Γεωργούλης (Παπαδόπουλος Ν.)
Η Βαθμολογία (σε 2 αγώνες) :
1.Αίας Ευόσμου 4 (2-0)
2.ΚΣ Γέφυρας 4 (2-0)
3.ΧΑΝΘ 3 (1-1)
4.ΠΣ Ευκαρπίας 3 (1-1)
5.Μακεδονικός 3 (1-1)
6.Ερμής Λαγκαδά 3 (1-1)
7.Ίκαροι Σερρών 3 (1-1)
8.Αρετσού Καλαμαριάς 3 (1-1)
9.Λεύκιππος Ξάνθης 3 (1-1)
10.Πανσερραϊκός* 2 (1-0)
11.ΚΑΟ Χαλκιδικής 2 (0-2)
12.Πολύγυρος 2 (0-2)
13.ΓΑΣ Κομοτηνή * 1 (0-1)
*Έχουν κάνει το ρεπό τους