24.5 C
Athens
Κυριακή, 19 Μαΐου, 2024

Β’ ΕΣΚΑΝΑ (playoffs/play out-1η αγ.-Α’ Φάση): Διπλά για Νότιους Αλίμου, Ηλεκτρούπολη και Παννεαπολικό

Στην πρώτη αγωνιστική των playoffs και των play out της Β' ΕΣΚΑΝΑ, με το δεξί μπήκαν οι Νότιοι Αλίμου και η Ηλεκτρούπολη, ενώ ένα βήμα πιο κοντά στην παραμονή βρέθηκαν οι Τράχωνες και ο Παννεαπολικός.

Πιο συγκεκριμένα, στα ματς των playoffs, οι Νότιοι Αλίμου πέρασαν νικηφόρα από την έδρα της Ένωσης Νέας Περάμου με 79-61 ενώ διπλό σημείωσε και η Ηλεκτρούπολη κόντρα στον Πανελευσινιακό (Κ23) με 79-69.

Στα παιχνίδια των play out, οι Τράχωνες επιβλήθηκαν της Τερψιθέας με 88-57 ενώ ο Παννεαπολικός πήρε μία πολύ δύσκολη εκτός έδρας νίκη με αντίπαλο τον Φάρο Κερατσινίου, με σκορ 55-52.

Β' ΕΣΚΑΝΑ
Playoffs
Α' Φάση
1η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα:

Ένωση Νέας Περάμου-Νότιοι Αλίμου 61-79 (0-1)
Πανελευσινιακός U23-Ηλεκτρούπολη Ελληνικό 69-79 (0-1)

Β' ΕΣΚΑΝΑ
Play out
Α' Φάση
1η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα:

Τράχωνες-Τερψιθέα 88-57 (1-0)
Φάρος Κερατσινίου-Παννεαπολικός 52-55 (0-1)

*Όλες οι σειρές κρίνονται στις 3 νίκες, δεν μεταφέρονται τα αποτελέσματα της κανονικής διάρκειας.

Αναλυτικά οι αγώνες των playoffs

ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ - ΝΟΤΙΟΙ ΑΛΙΜΟΥ 61-79 (0-1)
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Αυγουστόγλου, Μπερέτσος

Δεκάλεπτα : 12-20,31-37, 53-57, 61-79

ΕΝΩΣΗ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ (Αράπης, Μπόρας): Παπαδόπουλος 3(1), Κοντόπουλος 13(1), Σταυράκης , Γεωργιάδης 11, Μπαγδάτογλου 5(1), Στεφάνου 5(1), Αβράμης 9(2), Καραίσκος 5(1) , Τσέλιος 2 , Αναστασόπουλος 8

ΝΟΤΙΟΙ ΑΛΙΜΟΥ (Ζάννος, Μεσίρης): Λυντιρίδης 7(1), Λιλιμπάκης 2, Πατηνιώτης , Ιωάννου 12(2), Κριεκούκης 12(3), Τριπολίτης 20(4), Γρίλλιας 11(1) , Θεοδόσης-Θεοδοσίου , Μπάτρας , Παλληκαράς 11(1) Ποδαράς , Γιαννουλάκης 4(1)

ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ
22/04/24 19.45 ΚΛ. ΑΛΙΜΟΥ ΝΟΤΙΟΙ ΑΛΙΜΟΥ -ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ U23 –HΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ/ΕΛΛΗΝΙΚΟ 69-79

Διαιτητές : Τζίμης , Κηπώσης , Ιωάννου

Δεκάλεπτα:19-23, 36-43, 53-65, 69-79

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ U23 (Βούλγαρης , Γερογιάννης): Κατσανεβάκης 6, Καραίσκος 14(2) , Πατρίκης 2, Γράψας 19(1) , Κιάνζεβ, Εικοσιπεντάκης , Πουρουτσίδης , Λομτατίντζε 3(1), Μπουρίτης 5(1), Φωτίου 20 (5), Τυρμπετάρι, Στεφανίδης

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ/ΕΛΛΗΝΙΚΟ(Μουριχίδης ): Καζάζης Π. 15(1), Κατράνης 12, Δαγτζής 8(1), Καζάζης Α. 19(2), Πετράκης 3(1), Κοκορόγιαννης 20(4), Σάκος 2,Μενεγάτος, Παθιάκης, Γιαννακόδημος

ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

22/04/24 19.45 ΝΕΟ ΚΛ. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ /ΕΛΛΗΝΙΚΟ - ΠΑΝΕΛΕΥΣIΝΙΑΚΟΣ U23

Αναλυτικά οι αγώνες των play out

ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 88-57 (1-0)

Διαιτητές: Κιουλάφας, Μαυρέλης, Κολλίλας
Δεκάλεπτα: 16-20, 36-33, 67-39, 88-57
ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ (Χαριτάτος - Κωστολιάς): Παπαδόπουλος 10(2), Αλεβίζος 10(2), Πέτσος, Ψυχογιός 20(4), Φακλής 2, Ράγιας 10, Μουσέτης 10(2), Αυλόγητος 3(1), Ρούσσος 9(1), Νικολόπουλος 5(1), Νιάρχος, Μπάκας 9(2).
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ: (Αποστολάκης - Φωτιάδης):
Σκουμής 15, Ζεμπίλας 7(1), Πουλακίδας 4, Δήμος , Νικολάκης 1, Τσέκος 3(1), Κουτσιαύτης Σ. 7, Καραγιαννίδης 7(1), Γεωργάκης 13(1), Κουτσιαύτης Α.

EΠΟΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ
22/04/2024 20.00 ΚΛ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΔ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 52-55 (0-1)

Διαιτητές : Τσουρή, Σιμά, Σκάρας

Δεκάλεπτα : 16-14, 38-34, 49-43, 52-55

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Μανιάτης-Πετρουγάκης): Χατζόβουλος 3 (1), Βαρλάς 12 (2), Κούτσος, Κωνσταντόπουλος, Χατζόγλου 6, Κολιούλης 2, Μανάλογλου, Μπουρλάκης 1, Παπαδημητρακόπουλος 3, Κόϊκας 2, Σαγρής 7 (1), Παπαδόπουλος 16 (2).

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης-Τιτάκης): Καρέλας 4, Μαραγκίδης, Δόγρανλης 10 (1), Μπακάλης 2, Τσεμπελής 17 (2), Κυραλέος 6, Τζιβελέκας 1, Στεφανής 5 (1), Παγίδας 8, Ασλάνογλου, Καρράς, Τόμπρος 2.

ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

22/04/2024 21.30 2ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ -ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

 



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ