26.6 C
Athens
Πέμπτη, 30 Μαΐου, 2024

Β’ ΕΣΚΑΝΑ (26η Αγ.): Πήρε την άνοδο στην Α’ κατηγορία ο Πήγασος Κορυδαλλού

Ο Πήγασος Κορυδαλλού κατάφερε να τερματίσει πρώτος στη βαθμολογική κατάταξη του πρωταθλήματος της Β' ΕΣΚΑΝΑ και κατέκτησε την άνοδο στην Α' κατηγορία!

Πιο συγκεκριμένα, στους αγώνες της 26ης και τελευταίας αγωνιστικής, η Ηλεκτρούπολη επικράτησε της Νέας Περάμου με 75-56, ο Πήγασος Κορυδαλλού υπέταξε τη Γλυφάδα με 56-46 ενώ οι Νότιοι Αλίμου νίκησαν τη Βάρη με 102-95. Ο Φάρος Κερατσινίου επιβλήθηκε της Φιλίας Περάματος με 62-57, ο Πανελευσινιακός (Κ23) πήρε το «θρίλερ» με τον Παννεαπολικό 78-77, οι Τράχωνες δεν δυσκολεύτηκαν ιδιαίτερα κόντρα στην Τερψιθέα (71-49) ενώ το Φάληρο (Κ23) πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Αιξωνής με 82-55.

Β' ΕΣΚΑΝΑ
26η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα:

Ηλεκτρούπολη Ελληνικό-Ένωση Νέας Περάμου 75-56
Πήγασος Κορυδαλλού- Γλυφάδα 56-46
ΑΟ Βάρης-Νότιοι Αλίμου 95-102
Φάρος Κερατσινίου- Φιλία Περάματος 62-57
Πανελευσινιακός (Κ23)-Παννεαπολικός 78-77
Τράχωνες-Τερψιθέα 71-49
Αιξωνή-ΑΟΠ Φαλήρου (Κ23) 55-82

Η βαθμολογία

1- Πήγασος Κορυδαλλού 19-7
2- Ένωση Νέας Περάμου 18-8
3- Πανελευσινιακός (Κ23) 16-10
4- Ηλεκτρούπολη Ελληνικό 16-10
5- Νότιοι Αλίμου 16-10
6- ΑΟΠ Φαλήρου (Κ23) 15-11
7- Γλυφάδα 15-11
8- ΑΟ Βάρης 13-13
9- Φάρος Κερατσινίου 12-14
10- Τράχωνες 11-15
11- Τερψιθέα 10-16
12- Παννεαπολικός 8-18
13- Φιλία Περάματος 8-18
14- Αιξωνή 5-21

Αναλυτικά οι αγώνες

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ 56-46

Διαιτητές : Τζίμης , Ιωάννου , Αυγερινός

Δεκάλεπτα : 21-13, 28-19, 42-32, 56-46

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. (Τσίμπας, Κουκιάς): Κόλλιας 16, Σωτηρόπουλος 2, Στουραίτης , Συρίγος , Τσορμπατζίογλου 7(1) , Κωνσταντόπουλος 4, Ραζής 8(1) , Μοδάκης 4, Τσαπρούνης 10(1) , Αργυρίδης 5

ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ (Καψιμάλης, Στεφανίδης): Λούκος 3(1), Καπόπουλος 4, Μουζάκης 2, Μηνάς 16(1), Θεοχάρης 3, Ψάλτου , , Βουρδέλης 6(2), ραυτόγιαννςη 5, Παπαδεράκης 5 , Μελίτσης

HΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ/ΕΛΛΗΝΙΚΟ - ΕΝΩΣΗ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ 75-56

Διαιτητές : Τζιμινίδης, Παπαχρυσανθακόπουλος , Μακρής

Δεκάλεπτα : 17-13, 33-33, 59-44,75-56

ΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ /ΕΛΛΗΝΙΚΟ (Μουριχίδης,Σάκος) :Σάκος 5(1), Αγγελόπουλος, Κακέπης , Γιαννακόδημος, Πετρακάκης 10(2), Δαγτζής 20(4), Μενεγάτος, Καζάζης Π 18(3), Καζάζης Αντ 14(2), Κοκορόγιαννης 4, Κατράνης 3

ΕΝΩΣΗ Ν.ΠΕΡΑΜΟΥ ( Αράπης) :Παπαδόπουλος, Κοντόπουλος 2, Γεωργιάδης 23(1), Μπογιατζόγλου , Αδράμης 7(1), Στεφάνου 5(1), Αναστασόπουλος 19

ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 71-49

Διαιτητές: Τσουρή, Κονταξάκης, Λαμπίρης

Δεκάλεπτα: 13-20, 31-31, 54-38, 71-49

ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ (Χαριτάτος - Κωστολιάς): Παπαδόπουλος 16(1), Αλεβίζος 13, Πέτσος, Ψυχογιός 28(6), Φακλής 5, Μουσέτης, Αυλόγητος, Ρούσσος 4, Νικολόπουλος 3(1), Νιάρχος, Ξέστερνος 2.

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ: (Αποστολάκης - Φωτιάδης): Σκουμής 7, Ζεμπίλας 5(1), Πουλακίδας 2, Δήμος 5, Νικολάκης, Τσέκος 5(1), Κουτσιαύτης Σ. 8, Καραγιαννίδης 3, Γεωργάκης 12(2), Αλεξιάς 2.

(Οριστικά Τράχωνες Δίας -Τερψιθέα το ένα ζευγάρι των play out)

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ -ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 62-57

Διαιτητές : Γεωργόπουλος, Κατσέλη, Ναούμ

Δεκάλεπτα : 10-9, 30-27, 45-41, 62-57

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Μανιάτης-Ιωαννίδης): Χατζόβουλος 4, Βαρλάς, Κούτσος 3(1), Κωνσταντόπουλος, Κολιούλης 11(1), Χατζόγλου 14(2), Κολιούλης , Μανάλογλου 6(1), Μπουρλάκης 2, Παπαγεωργίου, Παπαδημητρακόπουλος 6, Κόϊκας, Παπαδόπουλος 16(2).

ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Αντωνουσάκης, Παπαναγόπουλος) : Σταύρου 6(2), Σπυρίδωνος 16(1), Χαραλαμπίδης 17(2), Κοντάκος 7(1), Βελισσαράκος, Μπάκρος, Δηλαβέρης 3(1), Μαρίνης 2, Μηλιάνος 2, Κουταλιάς 4, Παπανικολάου, Κουτσουβέρης.

ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ –Π. ΦΑΛΗΡΟ U23 55-82

Διαιτητές: Κιουλάφας , Αυγουστόγλου , Γεωργίου

Δεκάλεπτα : 17-26, 28-44, 41-61 , 55-82

ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γκονουλού, Κλάδης): Μαλτέζος 2, Παναγόπουλος 3(1) , Κάραλης 2, Κάππος 17, Κατσούρης 7(1) , Έξαρχος , Πασπαράκης 3(1) , Ιωαννίδης 4, Βουρτσάνης 8, Ηλιάκης 2, Διακουμής, Χρήστου 7(1)

Π. ΦΑΛΗΡΟ U23 (Τσίκινας): Φαϊδάλης 7(2) , Στηθόπουλος 4, Κρόμπας 7(1) , Μαυρατζιώτου 12, Κορωνιός 12(2) , Καλάβριας 4, Κούμπουρος 10(2) , Δούλης 15, Παλόκα , Γεωργόπουλος 11(3)

ΒΑΡΗ ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ -ΝΟΤΙΟΙ ΑΛΙΜΟΥ 95-102 ΠΑΡΑΤΑΣΗ

Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Χρόνης , Μπερέτσος

Δεκάλεπτα : 17-20, 42-33, 61-59, 85-85(καν. αγ.), 95-102 παρατ.

ΒΑΡΗ(Μεϊμάρογλου, Καρυδάκη) :Μαραγκόπουλος 12(2), Καραλής, Πεταλάς 5(1), Μπεκιαρης 16(4), Μυλωνάκης 6(1), Χριστοδουλόπουλος 14(4), Παπαδημητρίου 23(2), Ανδριαδάκης, Χαριτωνίδης 15(1), Παπαθέος 4(1), Δρίτσας

ΝΟΤΙΟΙ ΑΛΙΜΟΥ (Ζάννος, Μεσίρης): Χιωτάκης, Λυντιρίδης 16(2), Λιλιμπάκης 14, Πατηνιώτης 3, Ιωάννου 18(3), Κριεκούκης 5(1), Τριπολίτης 27(7), Γρίλιας, Θεοδόσης, Παλληκαράς 13(2), Ποδαράς 1, Γιαννουλάκης

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ U23 - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 78-77

Διαιτητές : Κηπώσης Γερουλάνος , Χριστόπουλος

Δεκάλεπτα:17-18,41-38,65-60,78-77

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ U23 (Βούλγαρης , Γερογιάνης): Κατσανεβάκης 13, Καραίσκος 6 , Πατρίκης 5, Μπεγκάι , Γράψας 12(2) , Τυρμπετάρι, Εικοσιπεντάκης 7(1), Πουρουτσίδης 3, Στεφανίδης, Λομτατίντζε, Μπουρίτης 10(2), Φωτίου 22(3)

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης): Καρέλας 12(1), Δόγρανλης 19, Μπακάλης 7, Τσεμπελής 15(3), Κυραλέος 7, Τζιβελέκας 2, Στεφανής 2, Παγίδας 3, Ασλάνογλου 5, Καρράς 2, Τόμπρος 3, Ζαφειρόπουλος

PLAY OFF

ΠΕΜΠΤΗ 18.04.24

ΚΛ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ 21.00 ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ - ΝΟΤΙΟΙ ΑΛΙΜΟΥ

ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ 20.30 ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ U23 - ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ/ΕΛΛΗΝΙΚΟ

ΔΕΥΤΕΡΑ 22.04.24

ΚΛ. ΑΛΙΜΟΥ 20.00 ΝΟΤΙΟΙ ΑΛΙΜΟΥ - ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ

ΚΛ. ΝΕΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 20.00 ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ/ΕΛΛΗΝΙΚΟ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ U23

ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΠΕΜΠΤΗ 25.04.24

ΚΛ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ 21.00 ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ - ΝΟΤΙΟΙ ΑΛΙΜΟΥ

ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ 20.30 ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ U23 - ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ/ΕΛΛΗΝΙΚΟ

PLAY OUT

ΠΕΜΠΤΗ 18.04.24

ΚΛ. ΑΛΙΜΟΥ 19.45 ΤΡΑΧΩΝΕΣ /ΔΙΑΣ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΚΛ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 21.00 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 22.04.24

ΚΛ. ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΔ. ΠΑΠΑΔΟΠ 20.00 ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -ΤΡΑΧΩΝΕΣ /ΔΙΑΣ

2ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ 21.30 ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ -ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΠΕΜΠΤΗ 25.04.24

ΚΛ. ΑΛΙΜΟΥ 19.45 ΤΡΑΧΩΝΕΣ /ΔΙΑΣ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΚΛ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 21.00 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ