29.7 C
Athens
Πέμπτη, 20 Ιουνίου, 2024

Β’ ΕΣΚΑΝΑ (19η Αγ.): Πήρε τη «ματσάρα» η Ηλεκτούπολη κόντρα στον Πήγασο, επιστροφή στις νίκες ο Παννεαπολικός

Στα ματς της 19ης αγωνιστικής της Β' ΕΣΚΑΝΑ Ανδρών, η Ηλεκτρούπολη τα κατάφερε στις λεπτομέρειες, ενώ ο Παννεαπολικός πήρε μετά από καιρό τη νίκη.

Πιο συγκεκριμένα, η Ένωση Νέας Περάμου επιβλήθηκε του ΑΟΠ Φαλήρου (Κ23) με 78-64, η Ηλεκτρούπολη δυσκολεύτηκε αλλά πήρε το «θρίλερ» κόντρα στον πρωτοπόρο Πήγασο με 82-80 ενώ η Βάρη επικράτησε της Αιξωνής με 78-63. Ο Φάρος Κερατσινίου πέρασε το εμπόδιο των Τραχώνων με 54-41, η Γλυφάδα νίκησε τον Πανελευσινιακό (Κ23) με 55-46, οι Νότιοι Αλίμου την Τερψιθέα με 78-63 ενώ η αναμέτρηση ανάμεσα στον Παννεαπολικό και τη Φιλία Περάματος ολοκληρώθηκε 60-52.

Β' ΕΣΚΑΝΑ
19η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα:

Ένωση Νέας Περάμου- ΑΟΠ Φαληρού (Κ23) 78-64
Ηλεκτρούπολη Ελληνικό-Πήγασος Κορυδαλλού 82-80
ΑΟ Βάρης-Αιξωνή 78-63
Φάρος Κερατσινίου-Τράχωνες 54-41
Γλυφάδα-Πανελευσινιακός (Κ23) 55-46
Νότιοι Αλίμου-Τερψιθέα 78-63
Φιλία Περάματος-Παννεαπολικός 52-60

Η βαθμολογία

Αναλυτικά τα ματς

ΝΟΤΙΟΙ ΑΛΙΜΟΥ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 78-63

Διαιτητής: Τζίμης, Αυγουστόγλου, Κοκκώνης

Δεκάλεπτα :18-16, 35-31 , 54-46, 78-63

ΝΟΤΙΟΙ ΑΛΙΜΟΥ (Ζάννος-Μεσίρης) :Χιωτάκης 4, Λυντιρίδης 10(1), Πατηνιώτης 21(3), Λιλιμπάκης 10, Ιωάννου 15(3), Κριεκούκης 3(1), Γρίλλιας 6, Θεοδοσιου, Παλληκαράς 7(1), Πρίντεζης 2, Ποδαράς

ΤΕΡΨΙΘΕΑ(Αποστολάκης-Φωτιάδης): Ζεμπίλας 9(2), Πουλακίδας 2, Ζάγκλης 10, Νικολάκης 3, Τσέκος 2, Καραγιαννίδης 8(2), Γεωργάκης 13(3), Κουτσιαύτης 16(2)

ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ -ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 52-60

Διαιτητές : Κονταράτος , Μαυρέλης, Αυγερινός

ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ - Π. ΦΑΛΗΡΟ U23 78-64

Διαιτητές : Κιουλάφας, Ιωάννου , Πέππας Δ.

Δεκάλεπτα : 19-12, 35-32, 64-56, 78-64

ΕΝΩΣΗ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ (Αράπης, Μπόρας): Κοντόπουλος 29(4) , Γεωργιάδης 12(1) , Μπαγδάτογλου 4, Στεφάνου 3(1) , Αδράμης 2, Καραίσκος 13(3) , Σάλτας 7(1), Αναστασόπουλος 8

Π. ΦΑΛΗΡΟ U23(Τσίκινας): Φαϊλάδης 3(1), Στηθόπουλος 7(1) , Κρόμπας 3(1), Μαυραντζιώτου 6(1) , Κορωνιός 5(1) , Μυκονιάτης 6(2), Καλάβριας , Κούμπουρος 3(1) , Ζαχαρίου , Δούλης 18, Γεωργόπουλος 13(2)

ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ -ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ U23 55-46

Διαιτητές : Τσαχάκης , Γερουλάνος, Μιτουλάκης

Δεκάλεπτα : 19-14, 28-30, 42-37, 55-46

ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ (Καψιμάλης, Στεφανίδης): Λούκος 3, Καπόπουλος 2, Μουζάκης 3, Μηνάς 23(3), Βουρδέλης 3(1), Ραυτογιάννης, Ψάλτου 2, Γκιουρτζίδης 11(2), Παπαδεράκης 6, Μελίτσης, Θεοχάρης 2, Χρονόπουλος

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ U23 (Βούλγαρης, Γερογιάννης): Κιανζεβ, Γράψας, Εικοσιπεντάκης, Πατρίκης 8(2), Πουρουτσίδης, Μανωλάτος 24(2), Λομπατίτζε 1, Μπουρίτης 6, Μπουρντένης 2, Κατσανεβάκης 4, Φωτίου 1, Στεφανίδης

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ/ΕΛΛΗΝΙΚΟ -ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔ. 82 -80

Διαιτητές : Γαρίνη, Σίμα , Νάου

Δεκάλεπτα : 12-22, 39-36, 69-57,82-80

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ /ΕΛΛΗΝΙΚΟ ( Μουριχίδης ):Αγγελόπουλος, Πετρακάκης 6, Δαγτζής 19(2), κοκκορογιαννης 24(3), Κατράνης 22 (3), Καζάζης Π, Καζάζης Αντ 11

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ(Τσίμπας , Κουκιάς): Κόλλιας 15(1), Σωτηρόπουλος 6(2), Τζορμπατζίογλου 16(3), Μοδάκης 7(1), Ραζής 14(1), Κωσταντόπουλος 7(1), Αργυρίδης 15

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. -ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ 54-41

Διαιτητές : Χρόνης, Μπερέτσος , Γρίσπος

Δεκάλεπτα : 6-8, 17-19, 40-31, 54-41

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Μανιάτης-Πετρουγάκης): Χατζόβουλος 6, Βαρλάς 6, Κούτσος, Κωνσταντόπουλος, Χατζόγλου 6, Μπουρλάκης 2, Μανάλογλου, Παπαγεωργίου, Παπαδημητρακόπουλος 1, Κόϊκας 5, Σαγρής 8(1), Παπαδόπουλος 20(4).

ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ (Χαριτάτος - Κωστολιάς): Αλεβίζος 2, Μπάκας, Φακλής, Ψυχογιός 12(2), Νικολόπουλος 8(2), Ράγιας 9(1), Μουσέτης 7(2), Αυλόγητος, Ρούσσος 2, Δρόσος, Γκανάς 1, Μπαλντούκας .

ΒΑΡΗ - ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 78-63

Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Λαμπίρης , Μαντούβαλος

Δεκάλεπτα : 18-11, 42-21, 62-41, 78-63

ΒΑΡΗ(Μεϊμάρογλου, Καρυδάκη): Μαραγκόπουλος 4, Καραλής, Πεταλάς 3(1), Μπεκιάρης, Μυλωνάκης 13(1), Χριστοδουλόπουλος 10(2), Παπαδημητρίου 13(1), Ανδριαδάκης 4, Χαριτωνίδης 12, Χατζηαγγέλου 3(1), Παπαθέος 3, Δρίτσας 11(3)

ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γκονουλού, Κλάδης): Παναγόπουλος 4, Λύτρας 4, Παπανικολάου 14, Δημητρακόπουλος 6, Κάππος 6, Κατσούρης, Έξαρχος 6, Βοργιόπουλος 1, Ρόκος 7(1), Ιωαννίδης 3, Βουρτζάνης 5(1), Χρήστου 6

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20Η)

29/02/2024 22.00 ΚΛ ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ

29/02/2024 21.30 ΚΛ ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Μ ΛΙΟΥΓΚΑΣ ΑΙΞΩΝΗ ΑΕΓ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟ

29/02/2024 19.45 ΚΛ ΑΛΙΜΟΥ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ ΑΕ ΑΟ ΒΑΡΗΣ «Ο ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ»

29/02/2024 20.30 2ο ΚΛ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ (U23) ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ

29/02/2024 21.30 2ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ

29/02/2024 22.00 ΚΛ Π ΦΑΛΗΡΟΥ ΣΟΦΙΑ ΜΠΕΦΟΝ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ (U23) ΝΟΤΙΟΙ ΑΛΙΜΟΥ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ

29/02/2024 21.30 ΚΛ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΔ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ