35.2 C
Athens
Πέμπτη, 20 Ιουνίου, 2024

Β’ ΕΣΚΑΝΑ (15η Αγ.): Θρίλερ για τον Πήγασο, δύσκολα η Νέα Πέραμος, επιβλητικός ο Πανελευσινιακός

Στα ματς της 15ης αγωνιστικής της Β' ΕΣΚΑΝΑ, ο Πήγασος Κορυδαλλού πήρε το ντέρμπι ενώ η Ηλεκτρούπολη ήταν επιβλητική.

Πιο συγκεκριμένα, η Ένωση Νέας Περάμου νίκησε δύσκολα τους Νότιους Αλίμου με 68-62, η Ηλεκτρούπολη επιβλήθηκε με 77-49 της Φιλίας Περάματος ενώ η Βάρη επικράτησε του Παννεαπολικού με 79-60. Η Τερψιθέα πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Φάρου Κερατσινίου με 64-58, ο Πανελευσινιακός Κ23 υπέταξε το Παλαιό Φάληρο Κ23 με 102-80, η Γλυφάδα σημείωσε διπλό επί της Αιξωνής με 73-51 ενώ η αναμέτρηση ανάμεσα στον Πήγασο Κορυδαλλού και τους Τράχωνες ολοκληρώθηκε 69-67.

Β' ΕΣΚΑΝΑ
15η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα:

Ένωση Νέας Περάμου-Νότιοι Αλίμου 68-62
Ηλεκτρούπολη Ελληνικό-Φιλία Περάματος 77-49
Βάρη-Παννεαπολικός 79-60
Φάρος Κερατσινίου-Τερψιθέα 58-64
Πανελευσινιακός U23-Παλαιό Φάληρο U23 102-80
Τράχωνες-Πήγασος Κορυδαλλού 67-69
Αιξωνή-Γλυφάδα 51-73

Η βαθμολογία

Αναλυτικά οι αγώνες

ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ - ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔ. 67-69

Διαιτητές: Τζιμινίδης, Μπερέτσος, Στάγκος

Δεκάλεπτα: 21-11, 32-37, 46-53, 67-69

ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ (Χαριτάτος - Κωστολιάς): Αλεβίζος 8(1), Πέτσος 11(3), Ψυχογιός 24(4), Ράγιας 19(1), Αυλόγητος, Φακλής 2, Νικολόπουλος, Γκανάς, Μπαλντούκας, Μπάκας 3(1).

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ (Τσίμπας, Κουκιάς): Σωτηρόπουλος 3(1), Στουραίτης 2, Συρίγος 2, Τζορμπατζίογλου 13, Κωνσταντόπουλος 4, Ραζής 4, Μοδάκης 15(2), Τσαπρούνης 20, Αργυρίδης 6.

ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ - ΝΟΤΙΟΙ ΑΛΙΜΟΥ 68-62

Διαιτητές : Γαρίνη, Πέππας Α., Γρίσπος

Δεκάλεπτα : 23-21, 34-32, 48-48, 68-62

ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ (Αράπης, Μπόρας): Κοντόπουλος 19(3), Γεωργιάδης 9, Μπαγδάτογλου 3(1) , Στεφάνου 7(1), Αδράμης 6, Καραίσκος 5(1) , Σαλπάς 7(1) ,Αναστασόπουλος 12

ΝΟΤΙΟΙ ΑΛΙΜΟΥ (Ζάννος, Μεσίρης ): Χιωτάκης , Λυντιρίδης 11, Πατηνιώτης , Ιωάννου 13(3) , Κριεκούκης 8(2), Τριπολίτης 14(4) , Γρύλλιας 7(2), Θεοδοσιίου , Μπάτρας , Παλλήκαρης 8(2), Πρίντεζης , Ποδαράς 1

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ U23 -Π. ΦΑΛΗΡΟ U23 102-80

Διαιτητές: Kιουλάφας , Αυγουστόγλου, Καραπάνος

Δεκάλεπτα: 27-22, 51-43,76-57,102-80

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ U23 ( Βούλγαρης, Γερογιάννης): Φωτίου 12(1), Γραμματικός 23(4), Κατσανεβάκης 14, Καραίσκος 27(2), Μανωλάτος 19(1), Μπουρντένης 2, Μπουρίτης 2, Κιάνζεβ, Πουρουτσίδης, Κατσαμάκης 3(1), Μπεγκάϊ , Εικοσιπεντάκης

Π.ΦΑΛΗΡΟ U23(Tσικίνας ): Δούλης 29, Μαυρατζιώτου 20(1), Γεωργόπουλος 5(1), Φαϊλάδης 6(1), Μυκονιάτης 6(2),Κρόμπας 5, Κορωνιός 5(1), Καλάβριας 2, Στηθόπουλος 2, Κυρίτσος

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ/ΕΛΛΗΝΙΚΟ - ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 77-49

Διαιτητές : Αναστασίου , Τσουρή , Λάζαρης

Δεκάλεπτα : 16-10, 33-25, 56-37, 77-49

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ/ΕΛΛΗΝΙΚΟ ( Μουριχίδης ,Σάκος): Σάκος , Αγγελόπουλος 3, Κακέπης 2, Βουρβουλάκης 2, Γιαννακόδημος 6(2), Δαγτζής 14(2), Πετρακάκης 10, Μενεγάτος , Καζάζης Π. 14(1) , Καζάζης Α. 9, Κοκκορόγιαννης 8(1) , Κατράνης 9

ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Παπαδόπουλος , Μπαράκος): Σταύρου 10(1), Σπυρίδωνος 9, Ξανθάκης 5(1) , Χαραλαμπίδης 13(2), Καρτζόγλου , Βελισσαράκος 3, Μπάκρος , Δηλαβέρης , Κοντάκος 9 , Κουτσουβέρης

ΒΑΡΗ ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ -ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 79-60

Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Αυγερινός Γ. , Κοκκώνης

Δεκάλεπτα : 24-11, 41-29, 56-52, 79-60

ΒΑΡΗ (Μεϊμάρογλου, Καρυδάκη) :Μαραγκόπουλος 15, Καραλής, Πεταλάς 3(1), Δημητρίου, Μπεκιάρης 3(1), Μυλωνάκης 11(1), Χριστοδουλόπουλος 11(2), Παπαδημητρίου 8, Ανδριαδάκης, Χαριτωνίδης 9, Χατζηαγγέλου 15(3), Δρίτσας 4(1)

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης, Τιτάκης) :Τσεμπελής 4, Μαραγκίδης 13(3), Τζιβελέκας 10(2), Αλεξανδρόπουλος, Μπακάλης 6, Παγίδας 4, Ασλάνογλου, Δόγρανλης 8, Κυραλέος 11, Καρβούνης, Τόμπρος, Στεφανής 4

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ -ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 58-64

Διαιτητές : Τζίμης , Γεωργόπουλος Χ., Μιτουλάκης

Δεκάλεπτα : 14-10, 30-32, 45-47, 58-64

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Μανιάτης-Ιωαννίδης): Χατζόβουλος 5, Βαρλάς 5(1), Κούτσος 2, Κωνσταντόπουλος, Χατζόγλου 16(2), Μπουρλάκης, Παπαγεωργίου, Παπαδημητρακόπουλος 6, Κόϊκας 2, Σαγρής 1, Παπαδόπουλος 21(3), Χριστοφοράτος.

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Βλουτής): Σκουμής 10(1), Πουλακίδας 4, Ζάγκλης 9(1), Τζέκος 1, Κανελόπουλος 5(1), Δήμος, Αδαμόπουλος, Καραγιαννίδης 16(3), Γεωργάκης Χ. 17(3), Αλεξίας 2, Νικολάκης, Κουτσιάφτης.

*Το Δ.Σ. της ΕΣΚΑΝΑ εκφράζει τα συλλυπητήριά του στον προπονητή της Τερψιθέας Γλυφάδας κ. Αποστολάκη για την απώλεια της μητέρας του .

ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ 51-73

Διαιτητές : Κολίλας, Μούστρης , Κατσιμπίρης

Δεκάλεπτα : 22-11, 23-31, 35-55 , 51-73

ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γκονουλού, Κλάδης): Παναγόπουλος 2, Λύτρας 3, Παπανικολάου 2, Στρινάκης 1, Κάππος 11, Έξαρχος 8(1), Ρόκος 9(3) , Ιωαννίδης 5(1), Βουρτζανης 5, Καράλης 4, Χρήστου 4(1), Οικονόμου 3

ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ (Καψιμάλης , Στεφανίδης): Λούκος 6(2), Καπόπουλος 25(2), Μουστάκης 11(1), Μηνάς 19(4), Εμμανουηλίδης 2 , Θεοχάρης , Ψάλτου 2, Γκιουρτζίδης , Βουρδέλης 1, Ραυτόγιαννης , Παπαδεράκης 3, Μελίτσης 4

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16Η)

01/02/2024 20.00 ΚΛ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ

01/02/2024 21.30 2ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟ

01/02/2024 21.30 ΚΛ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΔ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ ΑΟ ΒΑΡΗΣ «Ο ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ»

01/02/2024 22.00 ΚΛ Π ΦΑΛΗΡΟΥ ΣΟΦΙΑ ΜΠΕΦΟΝ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ (U23) ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ

01/02/2024 22.00 ΚΛ ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ (U23)

01/02/2024 21.30 ΚΛ ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Μ ΛΙΟΥΓΚΑΣ ΑΙΞΩΝΗ ΑΕΓ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ ΑΕ

01/02/2024 19.45 ΚΛ ΑΛΙΜΟΥ ΝΟΤΙΟΙ ΑΛΙΜΟΥ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ