14.3 C
Athens
Σάββατο, 2 Μαρτίου, 2024

Β’ ΕΣΚΑ (9η Αγ.): Συνέχισε στην κορυφή ο Ιωνικός μαζί με τον Φίλιππο, απτόητοι οι Θρακομακεδόνες

Στην 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β' ΕΣΚΑ, ο Φίλιππος πήρε το ντέρμπι κορυφής με την Άμιλλα και συνεχίζει μαζί με τον Ιωνικό ενώ οι Θρακομακεδόνες συνεχίζουν ακάθεκτοι.

Πιο συγκεκριμένα, στους αγώνες του 1ου ομίλου, ο Φίλιππος πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Άμιλλας Περιστερίου με 51-42, η Τούφα eπιβλήθηκε του Μαραθώνα με 86-53, ο ΟΚΑ Μεσογείων πήρε τη νίκη επί της Παλατιανής με 59-47, η Σαρωνίδα πήρε άνετη νίκη με αντίπαλο τον Κρόνο Γέρακα με 84-52, ο Θεμιστοκλής επικράτησε του Πλάτωνα με 76-68, ο Προμηθέας Χαλανδρίου πήρε το διπλό επί της Φιλοθέης με 82-71 ενώ η αναμέτρηση ανάμεσα στον Ιωνικό Νέας Φιλαδέλφειας και τη Γκράβα έληξε 83-41.

Στους αγώνες του 2ου ομίλου, η Δόξα Βύρωνα τα κατάφερα μέσα στην έδρα του Νικηφόρου με 77-72, ο Εύνικος νίκησε στις λεπτομέρειες την Ολυμπιάδα Παπάγου με 69-64, ο Τυφώνας επίσης δυσκολεύτηκε κόντρα στη Λεόντειο (67-62) ενώ οι Θρακομακεδόνες πήραν στο «νήμα» το ματς με τον Άρη Πετρούπολης που ολοκληρώθηκε 82-79.

Β' ΕΣΚΑ
1ος όμιλος
9η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα:

Άμιλλα Περιστερίου-Φίλιππος Περιστερίου 42-51
Τούφα Χαλανδρίου- Μαραθώνας 86-53
ΟΚΑ Μεσογείων-Παλατιανή 59-47
Κρόνος Γέρακα-ΝΟ Σαρωνιδος 52-84
Θεμιστοκλής-Εκπαιδευτήρια Πλάτωνα 76-68
Φιλοθέη-Προμηθέας Χαλανδρίου 71-82
Ιωνικός ΝΦ-Γκράβα 83-41

Τα φύλλα αγώνα:

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 42
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 51

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Καψιώχας

Δεκάλεπτα: 12-10, 18-25, 26-35, 42-51

Άμιλλα (Μακρής, Μαζαράκης): Τσιαπούλας, Ξενόπουλος 11, Μήλης 6, Σκλαβιάδης, Φίλιος 3, Καλογερόπουλος 9 (1), Κολτσίδας 9 (3), Τσερώνης, Δασκαλάκης 2, Ζαρκαδάκης 2, Μητρόπουλος, Βουλγαράκης.

Φίλιππος (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Παπαποστόλου, Καλπάκης 5 (1), Φούντας 7 (1), Τσινίκας 6, Πούρος 7, Γκουντόπουλος 16 (2), Μπέλλας 10 (2), Παπαδάκης.

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 86
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 53

Διαιτητές: Εφραιμίδης, Αντωνόπουλος

Δεκάλεπτα: 25-15, 48-28, 70-46, 86-53

Τούφα (Σπηλιωτόπουλος, Χαμηλός): Κουγιάνος 15 (3), Τζωρτζόπουλος 9 (1), Μπάρτζης 22 (4), Κουκάκης 13 (1), Παπαβασιλείου 5 (1), Πανέτης 6, Γκούντα 8 (2), Χαλκιαδάκης 78, Κουκάκης, Παπαμιχαήλ 1.

Μαραθώνας (Κερασίδης): Σαρλάνης, Πάλλης, Βασιλόπουλος Ι., Πούλιας 7 (1), Κυπαρίσσης, Θεοδωρακόπουλος 9 (2), Βασιλόπουλος Α. 14 (2), Κυριακόπουλος 9, Χρυσίνας 6, Κοτσιράς 6 (2), Ιωαννίδης 2, Σκρέτας.

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 59
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 47

Διαιτητές: Διόλατζης, Τύρμπας

Δεκάλεπτα: 18-12, 29-27, 41-33, 59-47

ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Μανδρατζής): Κυριαζής 10 (2), Φράγγος 6, Τελατινίδης,, Γιαννόπουλος 15 (3), Γκίκας 3, Γκίνης 10 (3), Σιδέρης  Α. 4, Σιδέρης Ε. 11 (1), Γιαννάκης, Ρασιδάκης.

Παλατιανή (Μπάρδας, Μέσσας): Κούτρας, Πετρόπουλος 2, Παλιοβρυσιώτης 5, Ζύμπας 8 (2), Στύλλος, Χύτας, Βασιλόπουλος 10, Γεωργοπαπαδάκος 13 (4), Χάβαρης 2, Μπέκιος 6 (2), Λαμπίρης 1.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΟ 52
ΝΟ ΣΑΡΩΝΙΔΟΣ 84

Διαιτητές: Καλογριάς, Ρούτσης

Δεκάλεπτα: 15-27, 29-47, 40-66, 52-84

Κρόνος (Ψαράκης): Ντουρούπης, Φωτίου 2, Κοτσώνης 4, Λυράκης 3, Γκίνης 3 (1), Χάλκος Β., Κόρμπος 7 (1), Χάλκος 6, Δράκας, Εμίρης 3 (1), Κώσταρης 12 (1), Μελάς 12 (1).

Σαρωνίδα (Αθανασιάδης, Μόμτσος): Καλλιαμπάκος 8 (1), Τσόλας 4, Βελιζιώτης 10 (2), Χασάπης 12 (4), Μπίρμπας 12, Κοντός 3, Υφαντής 7 (1), Καπετάνος 10, Μόμτσος 6 (2), Θεοφανίδης 2, Κοζοκάρου 10 (1).

ΑΕ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 76
ΑΟ ΕΚΠΑΙΔ. Ο ΠΛΑΤΩΝ 68

Διαιτητές: Ραχιώτης, Σέλληνας

Δεκάλεπτα: 20-21, 38-45, 53-52, 76-68

Θεμιστοκλής Πολυνίκης (Γράψας, Κατσοχειράκης): Κυριακίδης 3 (1), Χρυσανθακόπουλος 27, Τσοχονελίτζε 10, Λάγιος 21 (4), Αλεξάκης 8, Σάχιου, Κουβαλάκης, Ροδόπουλος, Κατσοχειράκης 2, Καρατζάννος 3, Πρωτόπαππας 2.

Πλάτωνας (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Ψυχογυιός 19 (2), Μουρκογιάννης 5, Ασημάκης 12 (4), Μαντζούνης 3 (1), Κονδυλίκας 7, Ραλλίδης 9 (1), Χρονόπουλος Ν. 2, Κασαπίδης, Χρονόπουλος Δ., Παντελίδης, Κεράτσας 11.

ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 71
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 82

Διαιτητές: Λεβεντάκος, Δόβας

Δεκάλεπτα: 18-22, 38-44, 59-60, 71-82

Φιλοθέη (Τασάκος, Γιουβανέλης): Χανιώτης 1, Χιλάι 7, Μέντζας 9,Κυπριώτης 12 (3), Σουλιώτης 5 (1), Κουπλάκης, Στεφανής 4, Λυμπέρης 5 (1), Κόττας 13 (3), Βίγκος 15 (1), Κολοκυθάς, Μενεξιάν.

Προμηθέας (Αβραμίδης): Κυπαρίσης 20 (3), Σπανίδης, Σπυρόπουλος 2, Βακρινός 2, Θεοδωρόπουλος 10 (2), Λαουρδέκης 6, Παπαδόπουλος, Δερμάνης 12, Κατσουλάρης 23, Μουτεβελής, Πολυμενάκος 7.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 83
ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 41

Διαιτητές: Ραπτογιάννης, Παπαχρήστου

Δεκάλεπτα: 24-13, 35-26, 65-35, 83-41

Ιωνικός (Κουκής, Χήρας): Ευτυχίδης 2, Γαρδικιώτης 3 (1), Πολυχρονόπουλος 16 (4), Σκαλωμένος, Πανουσόπουλος Θ. 9 (3), Ιγγλέζος 2, Φάτσια 10, Δουτσίνης 12 (1), Στυλιανός 8, Μαυράκης, Πανουσόπουλος Κ. 4, Αλεξόπουλος 7 (1).

Γκράβα (Γκιόκα, Λιαροκάπη): Παπαδόπουλος 2, Καλογήρου, Δημητρακόπουλος 3, Πελέκης 4, Τζάρο 5, Πετεινάκης 2, Σωτηρόπουλος, Ντίνος 6, Κορμεντζάς 3 (1), Καραγεωργος 10 (2), Μπαμπατσιάς 2, Χασάπης 4.

Η Βαθμολογία (σε 9 αγώνες):

1.Ιωνικός ΝΦ 17 (8-1)
2.Φίλιππος Περιστερίου 17 (8-1)
3.Σαρωνίδα 16 (7-2)
4.Άμιλλα Περιστερίου 16 (7-2)
5.Προμηθέας Χαλανδρίου 15 (6-3)
6.Φιλοθέη 15 (6-3)
7.Θεμιστοκλής Πολυνίκης 13 (6-3-2 μηδ.)
8.Τούφα Χαλανδρίου 13 (4-5)
9.Εκπαιδευτήρια Πλάτωνα 13 (4-5)
10.Παλατιανή 12 (3-6)
11.Γκράβα 11 (2-7)
12.Κρονος Γέρακα 10 (1-8)
13.ΟΚΑ Μεσογείων 10 (1-8)
14.Μαραθώνας 9 (0-9)

Β' ΕΣΚΑ
2ος όμιλος
9η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα:

Ίρις Πετρούπολης-ΓΣ Κηφισιάς 58-62
ΝΕΦΟ Νικηφόρος- Δόξα Βύρωνα 72-77
Εύνικος-Ολυμπιάδα Παπάγου 69-64
Άρτεμις Αχαρνών-Αναγεννηση Πετρ/νων 83-90
Τυφώνας-Λεόντειος 67-62
Θρακομακεδόνες- Άρης Πετρούπολης 82-79 
Αθηναϊκός-Αθλητής 65-74

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 58
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 62

Διαιτητές: Ορφανός, Καλλέργης

Δεκάλεπτα: 11-9, 27-22, 44-39, 58-62

Ίρις Πετρούπολης (Σταματόπουλος): Πουρνάρας 11 (1), Δάφνης, Χαλκιάς 5 (1), Παπαγγελάκης 9, Λυσανδρόπουλος 8 (1), Μηλιόπουλος 2, Νταγκίνης, Ζαχαριάς 4, Φιλόπουλος 19, Λιανέας.

Κηφισιά (Μπιλάλης, Γκοργκόλης): Χρήστου, Κάζης, Φραγκούλης 6 (2), Πανταζής 10 (2), Βογιατζόγλου 3, Λαμπρόπουλος 15 (1), Τζέμης 12, Σπαχιγά 12 (1), Χατζηαγγελής 4, Δεμελης.

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 72
ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 77

Διαιτητές: Μπούκας, Τσουράπας

Δεκάλεπτα: 20-24, 34-41, 55-58, 72-77

Νικηφόρος (κυριακόπουλος): Αλεξόπουλος, Λύτρας 4 (1), Τσιρτσίκος 2, Πατρινός 2, Κατρίτσης 11, Μαουροκουκουλάκης, Τέκος 23 (1), Γασπαράτος 18 (3), Σταθάτος 12.

Δόξα Βύρωνα (Ηρακλειανός): Τορβάς 2, Λιονάκης 16 (4), Καλογεράκης 8 (1), Αντωνόπουλος 15 (1), Μάρκου 6, Τούτουζας 11 (2), Σκορδάς 10 (2), Συμεωνίδης 7, Παπαδημητράκης 2, Γιαννακόπουλος.

ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 69
ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 64

Διαιτητές: Ορφανός, Χατζόπουλος

Δεκάλεπτα: 19-14, 37-31, 53-51, 69-64

Εύνικος (Κωνσταντώνης, Χερκελεντζής): Κούλιος 24 (5), Παναγιωτίδης 9, Τσίτος 7 (1), Καραγρηγορίου, Παναγιωτόπουλος 4, Δημόπουλος 2, Αρτεμάκης 8, Νικολόπουλος 3 (1), Κοτνούλης 2, Ασπρόπουλος 10 (2).

Ολυμπιάδα Παπάγου (Μελισσάρης, Σμυρλής): Σωτηρίου 2, Ψαρράς 22 (3), Κοκοτσάκης 17, Μπάρκας, Λάζος  Γ. 10 (1), Παπαϊωάννου 7 (2), Γεωργιόπουλος 4, Δαϊνας, Γαλαζούλας, Λάζος Α. 2.

ΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ 83
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 90

Διαιτητές: Περδετζόγλου, Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 24-18, 47-34, 59-53, 74-74 (καν.διάρκεια), 83-90 (παρ.)

Άρτεμις Αχαρνών (Κακαλιάς, Μπελέγρης): Χαραλαμπόπουλος 13 (3), Παγωνίδης 8 (1), Κακαλιάς 2, Χρονόπουλος 28 (2), Αθανασάκης 11, Πηγαδάς 3, Ηλιόπουλος-Οντοεμελαμ 8, Μπατιστάκης 10.

Αναγέννηση Πετραλώνων (Ρουμάνι, Μπραχιμάι) : Τσίτουρας Κ. 3 (1), Εμπιόγλου 3, Διαμάντης 20 (4), Μουζακιώτης 10 (1), Τσίτουρας Γ. 20 (2), Αθανασόπουλος 24 (3), Μακρής 10.

ΤΥΦΩΝ ΑΣ 67
ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 62

Διαιτητές: Τούσης, Γερός

Δεκάλεπτα: 17-16, 36-30, 53-52, 67-62

Τυφώνας (Μπιτσίκας, Γεωργογάλας): Ζιώγας 5 (1), Παπαδόπουλος, Καρτέρης 13 (4), Πετρινιάδης 14, Καρτάνος 16 (1), Χασάπης 12 (2), Φέσκος 2, Γεωργογάλας 5 (1), Πεχλιβανίδης.

Λεόντειος (Μελέτης, Μουρμούρης): Βάτσιος Α. 21 (5), Βάτσιος Β. 8 (1), Παπασταθόπουλος, Σπυρόπουλος 2, Κοντινός, Κατσαντώνης 9 (2), Οικονόμου 3, Λουκα 16, Βασσαλας 2, Ασημένιος 1, Ανοσίκε.

ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 82
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 79

Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Ψύχας

Δεκάλεπτα: 25-29, 53-40, 73-56, 82-79

Θρακομακεδόνες (Φώσκολος, Καλόσακκας): Αρσενίδης 3 (1), Φλούδας 4, Καλιαράς 11 (1), Πριτσιούλης 5 (1), Γκρινιάρης, Σταυρόπουλος 29 (1), Καλούδας 9 (3), Καραμπέκης 6, Χειράκης 13 (4), Κούτρας 2.

Άρης Πετρούπολης (Γράβαλος, Πατιτάκης): Κώστογλου 8, Βενιτουράκης 6 (1), Φαρούπος, Μαμουνής, Σφηνιάς 9 (2), Ελευθερίου, Σερέπισος 25 (2), Ραδιτσάς 12, Κουτσούκης 3 (1), Φάσουρας, Σταύρος 16, Πανούσκος.

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 65
ΑΘΛΗΤΗΣ 74

Διαιτητές: Δημουλάς, Δελδήμος

Δεκάλεπτα: 20-13, 38-31, 51-50, 65-74

Αθηναϊκος (Χατζηγιαννακός, Νταλιάνης): Μέλλος 9, Μαλολλάρι, Ζεχερλής 13 (3), Γλυκόπουλος 24 (5), Ανδρουλάκης 2, Πασσάς 6 (2), Κοκαλιάς 3, Τσανάκας 4, Θεοφανάκης 4.

Αθλητής (Καλογερόπουλος, Κυριάκογλου): Χλαπάνης 18, Τριανταφύλλου, Ζιάκας 9 (3), Λαμπρινός 4, Κουτσος 8 (2), Παλισίδης 9 (1), Θεοδώρου 15 (4), Εξαδάκτυλος 2, Παραδεισάς 6 92), Τσατσαράκης, Μάρκουλης 3.

Η Βαθμολογία (σε 9 αγώνες):

1.Θρακομακεδόνες 18 (9-0)
2.Άρης Πετρούπολης 16 (7-2)
3.Λεόντειος 16 (7-2)
4.Εύνικος 16 (7-2)
5.Αθλητής 14 (5-4)
6.Τυφώνας 13 (4-5)
7.Αναγέννηση Πετρούπολης 13 (4-5)
8.Αθηναϊκός 12 (4-4-1 μηδ.)
9.ΓΣ Κηφισιά 12 (3-6)
10.Ίρις Πετρούπολης 12 (3-6)
11.Άρτεμις Αχαρνών 12 (3-6)
12.Ολυμπιάδα Παπάγου 12 (3-6)
13.Δόξα Βύρωνα 12 (3-6)
14.ΝΕΦΟ Νικηφόρος 8 (1-8-2 μηδ.)



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ