13.2 C
Athens
Δευτέρα, 26 Φεβρουαρίου, 2024

Β’ ΕΣΚΑ (7η Αγ.): Πήρε το ντέρμπι ο Άρης Πετρούπολης, συνέχισαν αήττητες Άμιλλα και Θρακομακεδόνες

Για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β' ΕΣΚΑ Ανδρών, ο Άρης Πετρούπολης πήρε το ματς στον πόντο ενώ Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας, Ίρις Πετρούπολης και Εύνικος δυσκολεύτηκαν. Συνέχισαν το αήττητο σερί η Άμιλλα Περιστερίου και οι Θρακομακεδόνες.

Πιο αναλυτικά, στους αγώνες του πρώτου ομίλου, η Τούφα Χαλανδρίου επικράτησε 69-56 του Γκράβα, ο Φίλιππος Περιστερίου πέρασε νικηφόρα από την έδρα του ΟΚΑ Μεσογείων με 80-73, ο Θεμιστοκλής Πολυνίκης νίκησε την Παλατιανή με 74-58, η Άμιλλα Περιστερίου επιβλήθηκε με 81-65 μέσα στη Φιλοθέη ενώ η αναμέτρηση του Ιωνικού Νέας Φιλαδέλφειας και του ΝΟ Σαρωνίδος ολοκληρώθηκε 67-61.

Στον δεύτερο όμιλο, η Λεόντειος νίκησε τον Αθλητής με 66-58, ο Ίρις Πετρούπολης πήρε τη νίκη επί της Δόξας Βύρωνα με 66-60, με το ίδιο σκορ επικράτησε και ο Εύνικος της Αναγέννησης, ο Άρτεμις Αχαρνών επιβλήθηκε 76-63 του ΝΕΦΟ Νικηφόρος, ο Άρης Πετρούπολης πήρε πολύ δύσκολο διπλό με 59-58 επί του Τυφώνα ενώ οι Θρακομακεδόνες δεν αντιμετώπισαν ιδιαίτερη δυσκολία της Ολυμπιάδας Παπάγου με 85-61.

Β' ΕΣΚΑ
1ος όμιλος
7η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα:

Τούφα Χαλανδρίου-Γκράβα 69-56
ΟΚΑ Μεσογείων-Φίλιππος Περιστερίου 73-80
Μαραθώνας-Εκπαιδευτήρια Πλάτωνα 52-78
Κρόνος Γέρακα-Προμηθέας Χαλανδρίου 61-67
Θεμιστοκλής Πολυνίκης-Παλατιανή 74-58
Φιλοθέη-Άμιλλα Περιστερίου 65-81
Ιωνικός ΝΦ-ΝΟ Σαρωνιδος 67-61

Τα φύλλα αγώνα:

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 69
ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ 56

Διαιτητές: Ορφανός, Τζαγκατζής

Δεκάλεπτα: 22-14, 42-26, 58-38, 69-56

Τούφα (Σπηλιωτόπουλος, Χαμηλός): Κουγιάνος 20 (3), Τζωρτζόπουλος 6, Μπάρτζης 14 (1), Κουκάκης 12, Παπαβασιλείου 3 (1), Πανέτης 4, Γκούντα, Χαλκιαδάκης, Παπαθεοδώρου 8 (2), Τριανταφύλλου, Γκίνης 2, Παπαμιχαήλ

Γκράβα (Γκιόκα, Λιαροκάπη): Κορμεντζάς, Μπαμπατσιάς 12 (2), Χασάπης 2, Παπαδόπουλος 8 (1), Καλογήρου 2, Δημητρακόπουλος, Κάτρης 2, Πελέκης, Τζάρο 6, Πετεινάκης 3, Σωτηρόπουλος 1, Ντίνος 20 (3)

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 73
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 80

Διαιτητές: Πολάτογλου, Παπαχρήστου

Δεκάλεπτα:  19-14, 30-27, 45-43, 65-65 (καν. διάρκεια), 73-80 (παρ.)

ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Μανδράτζης): Κυριαζής 26 (1), Φράγγος 5 (1), Γιαννόπουλος 8 (2), Γκίκας 9, Κορωνίδης 2, Γκίνης 13 (3), Σιδέρης 10, Κόλλιας

Φίλιππος (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Παπαποστόλου 6 (1), Καρλής, Καλπάκης 15 (2), Φούντας 19 (2), Πούρος 13 (1), Γκουντόπουλος 4, Μπέλλας 20 (2), Ρέρρες, Παπαδάκης 3

Μ.Ε.Σ. ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 52
ΑΟ ΕΚΠΑΙΔ. Ο ΠΛΑΤΩΝ 78

Διαιτητές: Γαραντζιώτης, Μακρής

Δεκάλεπτα:  6-17, 20-36, 40-50, 52-78

Μαραθώνας (Κουκουζέλης): Σαρλάνης 2, Πούλιας 9 (1), Κυπαρίσσης 5, Τσιαντής 2, Βασιλόπουλος 11, Κυριακόπουλος 21, Κότσιρας, Θεοδωρακόπουλος, Χρυσινας 2, Σκρέτας

Πλάτωνας (Σγουτίσας, Μπεζεριάνος): Ψυχογυιός 17, Μουρκογιάννης 3, Ασημάκης 6 (2), Μαντζούνης 9 (3), Κονδυλίκας 7, Ραλλίδης 12 (4), Καβαλλάρης 8 (1), Μουρελάτος 5 (1), Χρονόπουλος, Θεοδωρίδης 9, Κεράτσας 2

ΚΡΟΝΟΣ ΑΟ 61
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 67

Διαιτητές: Εφραιμίδης, Κοτσίρης

Δεκάλεπτα:  14-19, 25-33, 44-55, 61-67

Κρόνος (Ψαράκης): Εμίρης 5 (1), Φωτίου, Λυράκης 8, Χάλκος Ν., Κόρμπος 15 (1), Χάλκος Γ. 8, Καραγιάννης 7 (1), Δράκας, Κώσταρης 4, Παναγόπουλος 2, Μελάς 12

Προμηθέας (Αβραμίδης): Κυπαρίσης 13 (2), Σπανίδης 5 (1), Βακρινός 2, Θεοδωρόπουλος 3, Λαουρδέκης 8 (2), Παπαδόπουλος, Δερμάνης 10, Κατσουλάρης 18, Πολυμενάκος 8

ΑΕ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 74
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 58

Διαιτητές: Τούσης, Τσουβάλης

Δεκάλεπτα:  24-16, 44-32, 60-46, 74-58

Θεμιστοκλής Πολυνίκης (Γράψας, Κατσοχειράκη): Χρυσανθακόπουλος 15 (1), Τσοχονελίτζε 4, Λάγιος 17 (3), Κυριακίδης 2, Κουβαλάκης, Ροδόπουλος 2, Κατσοχειράκης 6, Καρατζάννος 10, Σπάχιου 3, Πρωτόπαππας 15

Παλατιανή (Μπάρδας, Μέσσας): Κούτρας, Βλασερός 10, Πετρόπουλος, Ζύμπας 6 (1), Στύλλος, Χυτάς 5 (1), Βασιλόπουλος 2, Γεωργοπαπαδάκος 22 (5), Χάβαρης 5, Μπέκιος, Λαμπίρης, Κατριβάνος 8

ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 65
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 81

Διαιτητές: Λεβεντάκος, Σπυρλιδάκης

Δεκάλεπτα: 8-31, 24-43, 43-59, 65-81

Φιλοθέη (Τασάκος, Γιουβανέλης): Χιλάι 10, Μέντζας 11 (1), Κυπριώτης 12, Σουλιώτης 2, Κουπλάκης, Μούγιος 1, Στεφανής 2, Λυμπέρης 10 (2), Βέρροιος 2, Βίγκος 11 (1), Μενεξιάν, Κολοκυθάς 4

Άμιλλα (Μακρής, Μαζαράκης): Τσιαπούλας 9, Ξενόπουλος 9, Μήλης 9, Σκλαβιάδης 3 (1), Φίλιος, Καλογερόπουλος 11 (3), Κολτσίδας 16 (5), Τσερώνης 6, Δασκαλάκης 3 (1), Ζαρκαδάκης 5, Βουλγαράκης 10

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 67
ΝΟ ΣΑΡΩΝΙΔΟΣ 61

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Σκουλαρίκης

Δεκάλεπτα: 15-21, 29-38, 52-44, 67-61

Ιωνικός (Κουκής, Χήρας): Ευτυχίδης 5, Γαρδικιώτης, Πολυχρονόπουλος 4, Σκαλωμένος 17 (1), Πανουσόπουλος  Θ. 10 (2), Φάτσια 2, Δουτσίνης 10 (1), Στυλιανός 13 (1), Μαυράκης 4, Πανουσόπουλος Κ. 2, Αλεξόπουλος

Σαρωνίδα (Αθανασιάδης, Μόμτσος): Καλλιαμπάκος 3 (1), Τσόλας 5 (1), Βελιζιώτης 3 (1), Χασάπης 16 (3), Μπίρμπας 11, Κοντός 2, Υφαντής 5, Καπετάνος 14, Μόμτσος 2, Κοζοκάρου

Η Βαθμολογία (σε 7 αγώνες):

1.Άμιλλα Περιστερίου 14 (7-0)
2.Ιωνικός ΝΦ 13 (6-1)
3.Φίλιππος Περιστερίου 13 (6-1)
4.Σαρωνίδα 12 (5-2)
5.Φιλοθέη 12 (5-2)
6.Εκπαιδευτήρια Πλάτωνα 11 (4-3)
7.Προμηθέας Χαλανδρίου 11 (4-3)
8.Παλατιανή 10 (3-4)
9.Τούφα Χαλανδρίου 9 (2-5)
10.Γκράβα 9 (2-5)
11.Θεμιστοκλής Πολυνίκης 9 (4-3-2 μηδ.)
12.Κρονος Γέρακα 8 (1-6)
13.ΟΚΑ Μεσογείων 7 (0-7)
14.Μαραθώνας 7 (0-7)

Β' ΕΣΚΑ
2ος όμιλος
7η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα:

Λεόντειος-Αθλητής 66-58
Ίρις Πετρούπολη- Δόξα Βύρωνα 66-60
Εύνικος-Αναγεννηση Πετρ/νων 66-60
Άρτεμις Αχαρνών-ΝΕΦΟ Νικηφόρος 76-63
Τυφώνας-Άρης Πετρούπολης 58-59
Θρακομακεδόνες-Ολυμπιάδα Παπάγου 85-61
Αθηναϊκός-ΓΣ Κηφισιάς 87-58

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 66
ΑΘΛΗΤΗΣ 58

Διαιτητές: Καραπαπάς, Τσουράπας

Δεκάλεπτα: 16-20, 26-26, 39-46, 66-58

Λεόντειος (Μελέτης, Μουρμούρης): Πενταγιώτης 2, Βάτσιος Β. 5 (1), Βάτσιος Α. 2, Σπυρόπουλος, Κοντινός 8 (2), Κατσαντώνης, Χρήστου 8 (2), Οικονόμου 12, Κανελλόπουλος, Καζιάνης 12, Λουκα 12, Βασσαλας 5 (1)

Αθλητής (Καλογερόπουλος, Κυριάκογλου): Χλαπάνης 4, Τριανταφύλλου 3 (1), Ζιάκας 11 (3), Λαμπρινός 7 (1), Κουτσος 5, Παλισίδης, Θεοδώρου 19 (4), Παραδεισάς 7 (2), Μάρκουλης 2, Τσατσαράκης

ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 66
ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 60

Διαιτητές: Χρηστίδης, Λυμπέρης

Δεκάλεπτα: 17-11, 29-22, 38-38, 66-60

Ίριδα Πετρούπολης (Σταματόπουλος): Πουρνάρας 4, Σταθάκης 3 (1), Χαλκιάς 3, Παπαγγελάκης 11, Λυσανδρόπουλος 14 (4), Μηλιόπουλος 9, Λιανέας, Ζαχαριάς 4, Φιλόπουλος 16, Αγνόγλου, Δάφνης, Φουρλαρης 2

Δόξα Βύρωνα (Ηρακλειανός): Τορβάς, Μετινίδης 5, Λιονάκης 19 (3), Καλογεράκης 7 (1), Αντωνόπουλος 2, Μάρκου 8, Σκορδάς 15 (3), Συμεωνίδης, Τουτουζας, Παπαδημητράκης 4, Γιαννακόπουλος

ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 66
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 60

Διαιτητές: Αποστολίδης, Δεληγιάννης

Δεκάλεπτα: 17-9, 26-19, 52-34, 66-60

Εύνικος (Κωνσταντώνης, Χερκελεντζής): Αχείμαστος 4, Κούλιος 11 (1), Παναγιωτίδης4, Τσίτος, Καραγρηγορίου 2, Παναγιωτόπουλος 4, Αρτεμάκης 14, Νικολοπουλος 13 (3), Κοντούλης 5, Ασπρόπουλος 9 (3), Ανδρώνης

Πετράλωνα (Ρουμάνι, Μπραχιμάι): Παρασκευόπουλος,  Τσίτουρας Κ., Τράγος 2, Εμπιόγλου 6, Διαμαντής 2, Μουζακιώτης 12, Τσίτουρας Γ. 8 (1), Κατσαμπάνης 8, Αθανασόπουλος 10 (2), Μακρής 12

ΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ 76
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 63

Διαιτητές: Ορφανός Εμ., Ιασωνίδης

Δεκάλεπτα: 16-17, 37-34, 56-44, 76-63

‘Αρτεμις Αχαρνών (Κακαλιάς, Μπελέγρης): Χαραλαμπόπουλος 8, Παγωνίδης 18 (2), Σφηνιάς, Κακαλιάς 4, Χρονόπουλος 10 (1), Αθανασάκης 19, Πηγαδάς 6 (1), Μήτσιος, Ηλιόπουλος-Οντοεμελαμ 7, Μπατιστάκης 4

Νικηφόρος (Κυριακόπουλος): Τσαμπάς 3 (1), Παπαναγόπουλος, Λύτρας 5 (1), Γασπαράτος 8 (1), Αλεξόπουλος 5 (1), Τσιρτσίκος 4, Κατρίτσης 17, Τέκος 7 (1), Σταθάτος 14 (1), Μαυροκουλάκης

ΤΥΦΩΝ ΑΣ 58
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 59

Διαιτητές: Βάγγαλης, Αλεξόπουλος Π.

Δεκάλεπτα: 12-14, 10-15, 14-14, 22-16

Τυφώνας (Γεωργογάλας): Ζιώγας 13 (3), Παπαδόπουλος, Καρτέρης 11 (3), Πετριανίδης 4, Καρτάνος 18 (1), Χασάπης 12 (2), Κώσταρης, Γεωργογάλας, Πεχλιβανίδης

Άρης Πετρούπολης (Γράβαλος, Πατιτάκης): Κώστογλου 4, Βενιτουράκης 2, Λιαπούρης, Μαμουνής 3 (1), Σφηνιάς, Ελυθερίου, Σερέπισος 14 (2), Χασουλίδης 8, Ραδιτσας 15 (1), Σταύρος 11, Πανούσκος 2

ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 85
ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 61

Διαιτητές: Σκαλτσής, Θεοδωρόπουλος

Δεκάλεπτα:  25-12, 39-22, 63-45, 85-61

Θρακομακεδόνες (Φώσκολος, Καλόσακας): Αρσενίδης 11 (3), Γκίκας, Φλούδας 2, Καλιαράς 15 (2), Δουρας, Πριτσιούλης 2, Γκρινιάρης 3, Σατυρόπουλος 16 (1), Καλούδας 3 (1), Καραμπέκης 15 (1), Χειράκης 14 (2), Κούτρας 4

Ολυμπιάδα Παπάγου (Μελισσάρης, Σμυρλής): Γαλαζούλας 4, Σωτηρίου 1, Ψαρράς 7 (1), Κοκοτσάκης 9, Μπάρκας 2, Λάζος Α. 10, Λάζος Γ. 2, Παπαϊωάννου 7, Γεωργιόπουλος 13, Λαϊνάς 6

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 87
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 58

Διαιτητές: Θεονάς, Ρούτσης

Δεκάλεπτα:  28-19, 50-29, 74-39, 87-58

Αθηναϊκός (Χατζηγιαννακός, Νταλιάνης): Μέλλος 6 (1), Μαλολλάρι 1, Ζεχερλής 8, Τζάκας,  Γλυκόπουλος 25 (3), Παπαδομανωλάκης 2, Ανδρουλάκης 12 (1), Πασσάς 14 (3), Κοκαλιάς 10 (1), Τσανάκας, Δημάς 5 (1), Θεοφανάκης 4

Κηφισιά (Μπιλάλης, Γκοργκόλης): Χρήστου 6, Φραγκούλης Π. 3, Κάζης 9, Φραγκούλης Σ. 14 (2), Πανταζής 4, Αγγελόπουλος 2, Βογιατζόγλου 2, Λαμπρόπουλος 7, Χατζηαγγελής 4, Αλέτρας 7 (1)

Η Βαθμολογία (σε 7 αγώνες):

1.Θρακομακεδόνες 14 (7-0)
2.Άρης Πετρούπολης 13 (6-1)
3.Λεόντειος 13 (6-1)
4.Εύνικος 12 (5-2)
5.Αθλητής 11 (4-3)
6.Άρτεμις Αχαρνών 10 (3-4)
7.Αθηναϊκός 10 (4-2-1 μηδ.)
8.Ίρις Πετρούπολης 10 (3-4)
9.Τυφώνας 9 (2-5)
10.ΓΣ Κηφισιά 9 (2-5)
11.Ολυμπιάδα Παπάγου 9 (2-5)
12.Δόξα Βύρωνα 9 (2-5)
13.Αναγέννηση Πετρούπολης 9 (2-5)
14.ΝΕΦΟ Νικηφόρος 6 (1-6-2 μηδ.)



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ