20.4 C
Athens
Κυριακή, 14 Απριλίου, 2024

Β’ ΕΣΚΑ (20η Αγ.): Έπιασε κορυφή ο Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας, διατήρησαν απόσταση οι Θρακομακεδόνες

Στα ματς της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β' ΕΣΚΑ Ανδρών, ο Ιωνικός Νέας Φiλαδέλφειας έφτασε τη Σαρωνίδα στην κορυφή ενώ οι Θρακομακεδόνες παρέμειναν σε απόσταση ασφαλείας από τους υπόλοιπους.

Πιο συγκεκριμένα στον πρώτο όμιλο, τα εκπαιδευτήρια Πλάτωνα επιβλήθηκαν του Μαραθώνα με 91-67, ο Προμηθέας Χαλανδρίου είχε άνετο έργο κόντρα στον Κρόνο Γέρακα (72-55), όπως και η Άμιλλα Περιστερίου τη Φιλοθέη (79-54). Ο Φίλιππος Περιστερίου νίκησε τον ΟΚΑ Μεσογείων με 63-55, ο Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας πήρε το ντέρμπι της κορυφής στην έδρα της Σαρωνίδας με 63-54, η Παλατιανή επικράτησε του Θεμιστοκλή Πολυνίκης με 71-55 ενώ η Τούφα Χαλανδρίου πέρασε νικηφόρα από τη Γκράβα με 64-42.

Στον δεύτερο όμιλο, η Άρτεμις Αχαρνών πήρε το διπλό επί του Νικηφόρου με 68-58, η Κηφισιά επικράτησε του Αθηναϊκού με 61-54 ενώ οι Θρακομακεδόνες νίκησαν στην έδρα της Ολυμπιάδας Παπάγου με 82-72. Η Ίρις πέρασε νικηφόρα από τη Δόξα Βύρωνος με 60-55, ο Εύνικος δυσκολεύτηκε κόντρα στην Αναγέννηση Πετραλώνων (68-64), η Λεόντειος νίκησε τον Αθλητής με 72-61 ενώ η αναμέτρηση ανάμεσα στον Άρη Πετρούπολης και τον Τυφώνα έληξε 74-64.

Β' ΕΣΚΑ
1ος όμιλος
20η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα:

Εκπ. Πλάτων-Μαραθώνας 91-67
Προμηθέας Χαλανδρίου-Κρόνος Γέρακα 72-55
Άμιλλα Περιστερίου-Φιλοθέη 79-54
Φίλιππος Περιστερίου-ΟΚΑ Μεσογείων 63-55
Σαρωνίδα-Ιωνικός ΝΦ 54-63
Παλατιανή-Θεμιστοκλής Πολυνίκης 71-55
Γκράβα-Τούφα Χαλανδρίου 42-64

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΟ ΕΚΠΑΙΔ. Ο ΠΛΑΤΩΝ 91
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 67

Διαιτητές: Αρτελάρης, Μαρίνος

Δεκάλεπτα: 19-14, 42-26, 66-42, 91-67

Πλάτωνας (Σγουρίτσας):Ψυχογυιός 9 (3), Μουρκογιάννης 9 (1), Ασημάκης 2, Ραλλίδης 11 (1), Χρονόπουλος 9 (1), Καβαλλάρης 9 (1), Κασαπίδης 15 (1), Χρονόπουλος 5 (1), Θεοδωρίδης 16, Μακρής, Κωτσαράς 6.

Μαραθώνας (Κερασίδης): Πούλιας 7, Τσιαντής, Βασιλόπουλος 8, Αντωνόπουλος, Κότσιρας 2, Αλεφαντής 24, Μήτσιος, Πάλλης 1, θεοδωρακόπουλος, Χρυσίνας.

ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 72
ΚΡΟΝΟΣ ΑΟ 55

Διαιτητές: Αναστασόπουλος, Αλεξόπουλος Χ.

Δεκάλεπτα: 14-17, 27-24, 56-43, 72-55

Προμηθέας (Αβραμίδης): Κυπαρίσης 6 (2), Σπανίδης 6 (2), Βακρινός 2, Θεοδωρόπουλος 13, Φλώρος 2, Βασιλείου, Καββαδίας, Παπαδόπουλος 3 (1), Δερμάνης 6, Κατσουλάρης 21 (4), Μουτεβελής, Πολυμενάκος 13 (1).

Κρόνος (Τσολάκος, Παύλος): Εμίρης 4, Φωτίου 3, Ζαπάντης 4, Χάλκος 1, Γιαννόπουλος 4, Τζάτζας 4, Κόρμπος 18 (2), Μακρυδάκης 3 (1), Δράκας 5 (1)μ Κώσταρης 6, Παναγόπουλος, Κοτσώνης 3.

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 79
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 54

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Κοτσίρης

Δεκάλεπτα: 23-19, 38-30, 62-38, 79-54

Άμιλλα (Μακρής, Μαζαράκης): Τσιαπούλας, Μητρόπουλος 13 (1), Μήλης 10, Φίλιος 4, Μαυροειδάκος 6, Καλογερόπουλος 2, Κολτσίδας 15 (3), Τσερώνης 13, Δασκαλάκης 2, Ζαρκαδάκης 6, Σπηλιώτης 2, Μάντζαρης 6 (1).

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 63
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 55

Διαιτητές: Μπούκας, Τούσης

Δεκάλεπτα: 17-10, 29-23, 52-38, 63-55

Φίλιππος (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Κλαπάκης 4, Φούντας 27 (2), Τσινίκας 8, Πούρος 10 (2), Γκουντόπουλος, Μπέλλας 9 (1), Φαρούπος, Ροδόπουλος 1, Παπαδάκης 4.

ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Μανδρατζής): Κυριαζής 12 (1), Φράγγος 8 (2), Γιαννόπουλος 6 (1), Γκίκας 14, Γκίνης 2, Σιδέρης 11 (1), Αντύπας 2, Γιαννάκης, Κορωνίδης.

ΝΟ ΣΑΡΩΝΙΔΟΣ 54
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 63

Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Καλογριάς

Δεκάλεπτα: 12-18, 29-35, 45-54, 54-63

Σαρωνίδα (Αθανασιάδης, Μόμτσος): Καλλιαμπάκος 3 (1), Τσόλας 3, Βελιζιώτης 7 (1), Χασάπης 10, Μπίρμπας 21 (3), Κοντός 4, Κοζοκάρου, Καπετάνος 6, Μόμτσος, Θεοφανίδης.

Ιωνικός (Κουκής, Χηρας): Ευτυχίδης 2, Γαρδικιώτης, Πολυχρονάκος 4, Σκαλωμένος 14 (1), Πανουσόπουλος 15 (3), Ιγγλέζος 5 (1), Πανουσόπουλος 9, Φάτσια, Δουτσίνης 4, Στυλιανός, Αλεξόπουλος 10 (2), Μαυράκης.

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 71
ΑΕ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 55

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Πετράκης

Δεκάλεπτα: 9-14, 25-32, 45-42, 71-55

Παλατιανή (Μπάρδας, Μέσσας): Κούτρας, Βλασερός 11, Παναγόπουλος 6 (2), Παλιοβρυσιώτης, Καρυάτης, Χυτάς 12 (4), Βασιλόπουλος 6, Γεωργοπαπαδάκος 29 (7), Χάβαρης, Μπέκιος 3 (1), Λαμπίρης, Κατριβάνος 4.

Θεμιστοκλής Πολυνίκης (Γράψας, Κατσοχειράκη): Κυριακίδης 2, Χρυσανθακόπουλος 15, Κώστα 3, Λάγιος 21 (5), Σπάχιου 8 (2), Παπαδόπουλος, Κουβαλάκης, Κατσοχειράκης, Καρατζάννος 4, Πρωτόπαππας 2.

ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 42
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 64

Διαιτητές: Αποστολίδης, Κατσιμάρδος

Δεκάλεπτα: 11-31, 20-40, 32-60, 42-64

Γκράβα (Γκιόκα, Λιαροκάπη): Τριαντάφυλλος 6, Πετεινάκης 6 (1), Καλγήρου 5, Δημητρακόπουλος 1, Κάτρης, Βελισσάρης 9 (1), Φραγκουλίδης, Κάτρης, Ντίνος 9 (1), Κορμεντζάς 2, Φουρλάρης 2, Χασάπης 2.

Τούφα (Σπηλιωτόπουλος): Κουγιάνος 9 (1), Τζωρτζόπουλος 4, Μπάρτζης 25 (6), Παπαβασιλείου Α., Παπαβασιλείου Κ., Πανέτης 2, Γκούντα 4, Χαλκιαδάκης 8, Καλόσακας, Παπαμιχαήλ, Σελούλης 3 (1), Κουκάκης 9.

Β' ΕΣΚΑ
2ος όμιλος
20η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα:

Νικηφόρος- Άρτεμις Αχαρνων 58-68
ΓΣ Κηφισιάς-Αθηναϊκός 61-54
Ολυμπιάδα Παπάγου-ΑΟ Θρακομακεδόνων 72-82
Δόξα Βύρωνος-Ίρις Πετρούπολης 55-60
Αναγέννηση Πετραλώνων-Εύνικος 64-68
Αθλητής-Λεόντειος 61-72
Άρης Πετρούπολης-Τυφώνας 74-64

Τα φύλλα αγώνα:

ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 58
ΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ 68

Διαιτητές: Αργυρούδης, Βάγιας

Δεκάλεπτα: 13-16, 30-36, 49-57, 58-68

Νικηφόρος (Κυριακόπουλος, Μπαρτζης): Χασάπης 2, Σταθάτος 6 (1), Μαθιουδάκης 2, Τσιρτσίκος 2, Κατρίτσης 11, Γιατρούδης 6, Γασπαράτος 16 (1), Ντάφλος, Τέκος 13 (1).

Άρτεμις Αχαρνών (Δεσποτάκης, Μπελέγρης): Χαραλαμπόπουλος 8 (1), Παγωνίδης 8 (2), Σφηνιάς 2, Δαϊδινίδης, Παπαδημητρίου, Λιαπούρης 11 (1), Αθανασάκης 8, Πηγαδάς 2, Κυριακόπουλος 18 (1), Ηλιόπουλος 11 (1).

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 61
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 54

Διαιτητές: Καραπαπάς, Παπαχρήστου

Δεκάλεπτα: 14-16, 35-26, 50-45, 61-54

Κηφισιά (Μπιλάλης, Γκοργκόλης): Τριποδάκης 6, Φραγκούλης 7, Πανταζής 15 (1), Αγγελόπουλος 3, Λαμπρόπουλος 8 (2), Τσολακόπουλος 4, Τζέμης 9, Σπαχιγά 2, Χατζηαγγελής 7.

Αθηναϊκός (Χατζηγιαννακός, Νταλιάνης): Μέλλος 15 (2), Μαλολλάρι, Ζεχερλής 8, Τζάκας, Γλυκόπουλος 2, ,Κουτάντος 5, Ανδρουλάκης 12, Πασσάς 6 (2), Τσανάκας, Θεοφανάκης 4, Μπόζιαρης 2.

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 72
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 82

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Παπαδημητρίου

Δεκάλεπτα: 18-19, 31-40, 52-62, 72-82

Ολυμπιάδα Παπάγου (Μελισσάρης, Σμυρλής): Γαλαζούλας, Σωτηρίου, Ψαρράς 18 (2), Κοκοτσάκης 3, Μπάρκας 9, Λάζος Α. 10, Φέξης 1. Λάζος Γ. 8, Παπαϊωάννου 11 (2), Γεωργιόπουλος 12, Λαϊνάς.

Θρακομακεδόνες (Φώσκολος, Κιούλος): Αρσενίδης 8 (1), Παπαϊωάννου 11 (1), Φλούδας, Καλιαράς 6 (1), Δούρος, Πριτσιούλης 3, Σταυρόπουλος 15 (2), Χειράκης 12 (4), Καλούδας 3 (1), Καραμπέκης 10, Κούτρας 2.

ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 55
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 60

Διαιτητές: Καψιώχας, Δόβας

Δεκάλεπτα: 15-21, 30-34, 46-51, 55-60

Δόξα Βύρωνος (Ηρακλειανός): Τορβάς 9 (2), Μετινίδης 6, Καλογεράκης 3, Γαγλιάς 13 (1), Τούτουζας, Καραγιάννης 12 (4), Ζευγώλης 8 (2), Παπαδημητράκης, Γιαννακόπουλος 4, Γεωργοβασιλόπουλος.

Ίριδα Πετρούπολης (Σταματόπουλος, Αχινιώτης): Χαλκιάς, Σταθάκης 3 (1), Μητρόπουος 6, Λυσναδρόπουλος 10 (3), Παπαγγελάκης 10, Κακουριώτης 15 (2), Μηλιόπουλος 3, Λιανέας, Ζαχαριάς 3 (1), Φιλόπουλος 10, Αγνόγλου, Δάφνης.

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 64
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 68

Διαιτητές: Σιδέρης, Στραγαλινός

Δεκάλεπτα: 12-17, 27-35, 48-57, 64-68

Αναγέννηση Πετρ. (Ρουμάνι): Τοκατλίδης, Αμοιράς 11, Παρασεκυόπουλος, Τσίτουρας 4, Διαμαντής 10 (2), Μουζακιώτης 13 (1), Τσίτουρας 7 (1), Κατσαμπάνης, Αθανασόπουλος 4, Μακρής 2, Πολύζος 13.

Εύνικος (Κωνσταντώνης, Χερκελεντζής): Αχείμαστος 11, Κούλιος 16 (1), Παναγιωτίδης 7, Τσίτος 4, Καραγρηγορίου 6 (2), Παναγιωτόπουλος 6 (1), Δημόπουλος 2, Αρτεμάκης 6, Νικολόπουλος 9 (1), Κοντούλης 1.

ΑΘΛΗΤΗΣ 61
ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 72

Διαιτητές: Λεβεντάκος, Τύρμπας

Δεκάλεπτα: 21-22, 35-36, 50-61, 61-72

Αθλητής (Καλογερόπουλος, Κυριάκογλου): Φιορεντίνος 6, Τριανταφύλλου, Ζιάκας 3 (1), Κορκονέας 7, Κουτσός 3 (1), Παλισίδης 3, Θεοδώρου 8 (2), Εξαδάκτυλος 14, Παραδεισάς 8 (2), Μάρκουλης 9.

Λεόντειος (Μελέτης, Μουρμούρης): Πενταγιώτης, Βάτσιος 17 (3), Σπυρόπουλος, Μπέλλο 25 (5), Κατσαντώνης 4, Χρήστου 3 (1), Κανελλόπουλος 1, Καζιάνας 9, Λουκα 6, Βασσαλας, Μήτσης 2, Ρένεσης 5 (1).

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΥΛΗΣ 74
ΤΥΦΩΝ ΑΣ 64

Διαιτητές:  Κουτιβής, Δεληγιάννης

Δεκάλεπτα: 22-18, 35-31, 56-52, 74-64

Άρης Πετρούπολης (Γράβαλος, Πατητάκης): Κώστογλου 4, Βενιτουράκης, Σφήνας 8 (2), Κουτσούκης, Κακολύρης 21 (5), Ελευθερίου, Μουάτσος 2, Ραδιτσάς 13 (2), Τασούλας 18, Φάσουρας, Σταύρος 1, Χασουλίδης 7.

Τυφώνας (Μπιτσικας): Θέος 3 (1), Ζιώγας 4 (1), Παπαδόπουλος, Καρτέρης 19 (5), Καρτάνος 9, Χασάπης 16 (1), Φέσκος 2, Μελεούνης 5 (1), Γεωργογάλας, Κατσαφούρος 6 (2).



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ