33.2 C
Athens
Τετάρτη, 19 Ιουνίου, 2024

Β’ ΕΣΚΑ (15η Αγ.): Έκανε την έκπληξη ο ΟΚΑ Μεσογείων, συνέχισαν τις νίκες οι Θρακομακεδώνες

Στα ματς της 15ης αγωνιστικής της Β' ΕΣΚΑ, ο ΟΚΑ Μεσογείων επικράτησε του πρωτοπόρου Ιωνικού Νέας Φιλαδέλφειας ενώ οι Θρακομακεδώνες συνέχισαν απτόητοι.

Πιο συγκεκριμένα στους αγώνες του πρώτου ομίλου, η Άμιλλα Περιστερίου πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Τούφας με 67-61 ενώ διπλό σημείωσε και ο Φίλιππος Περιστερίου επί των Εκπαιδευτηρίων Πλάτωνα με 62-53. Η Παλατιανή νίκησε τη Φιλοθέη με 73-66, ο Προμηθέας τον Μαραθώνα με 83-55 ενώ ο Θεμιστοκλής επικράτησε του Κρόνου Γέρακα με 84-77. Η Σαρωνίδα επιβλήθηκε με 69-48 της Γκράβας ενώ η αναμέτρηση μεταξύ του ΟΚΑ Μεσογείων και του Ιωνικού Νέας Φιλαδέλφειας έληξε 75-70.

Στους αγώνες του δεύτερου ομίλου, η Λεόντειος νίκησε την Αναγέννηση Πετραλώνων με 62-53, οι Θρακομακεδόνες υπερασπίστηκαν την έδρα τους κόντρα στην Ίρις με 77-65 ενώ ο Αθηναϊκός υπέταξε τον Εύνικο με 72-63. Ο Άρης Πετρούπολης επιβλήθηκε της Ολυμπιάδας Παπάγου με 90-62 ενώ το ματς ανάμεσα στον Αθλητής και τη Δόξα Βύρωνα ολοκληρώθηκε 67-60.

Β' ΕΣΚΑ
1ος όμιλος
15η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα:

Τούφα Χαλανδρίου-Άμιλλα Περιστερίου 61-67
Εκπαιδευτήρια Πλάτωνα-Φίλιππος Περιστερίου 53-62
Παλατιανή-Φιλοθέη 73-66
Μαραθώνας-Προμηθέας Χαλανδρίου 55-83
Θεμιστοκλής Πολυνίκης-Κρόνος Γέρακα 84-77
Γκράβα-ΝΟ Σαρωνιδος 48-69
Ιωνικός ΝΦ-ΟΚΑ Μεσογείων 70-75

Τα φύλλα αγώνα:

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 61
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 67

Διαιτητές: Ζιώγας, Αρτελάρης

Δεκάλεπτα: 20-15, 37-31, 49-47, 61-67

Τούφα (Σπηλιωτόπουλος, Χαμηλός): Τζωρτζόπουλος 11 (1), Μπάρτζης 19 (5), Παπαβασιλείου 3 (1), Πανέτης 3, Χαλκιαδάκης 2, Παπαμιχαήλ 3 (1), Σελούλης 1, Κουκάκης 15 (1), Παπαθεοδώρου 4.

Άμιλλα (Μακρής, Μαζαράκης): Τσιαπούλας, Μητρόπουλος 5, Μληλης 2, Φίλιος 4, Μαυροειδάκος 3, Καλογερόπουλος 15 (4), Κολτσίδας 4 (1), Δασκαλάκης, Ζαρκαδάκης 17, Σληπιώτης, Μάντζαρης 17 (3).

ΑΟ ΕΚΠΑΙΔ. Ο ΠΛΑΤΩΝ 53
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 62

Διαιτητές: Φραγκούλη, Δόβας

Δεκάλεπτα: 16-15, 33-28, 44-49, 53-62

Πλάτωνας (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Μουρκογιάννης 4, Ασημάκης 4, Κονδυλίκας 3 (1), Ραλλίδης 22 (3), Χρονόπουλος Ν. 5 (1), Καβαλλάρης 7 (1), Κασαπίδης, Χρονόπουλος Δ., Μουρελάτος, Θεοδωρίδης 8, Κεράτσας, Μακρής.

Φίλιππος (Γεωργαλάς): Παπαποστόλου 4, Καλπάκης 2, Φούντας 16 (1), Τσινίκας, Πούρος 16 (2), Γκουντόπουλος, Μπέλλας 11, Φαρούπος, Ροδόπουλος 11, Παπαδάκης 2, Σταθόπουλος.

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 73
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 66

Διαιτητές: Χρηστίδης, Πλέγας

Δεκάλεπτα: 16-21, 29-29, 55-41, 73-66

Παλατιανή (Μπάρδας, Μέσσας): Κούτρας 3 (1), Βλασερός 2, Πετρόπουλος, Παλιοβρυσιώτης 7, Καρυάτης, Ντόκος 2, Χύτας 12 (2), Βασιλόπουλος 18, Γεωργοπαπαδάκος 17 (2), Χάβαρης 6 (2), Λαμπίρης 6 (2), Κατριβάνος.

Φιλοθέη (Τασάκος, Γιουβανέλης): Αρβανίτης, Χιλάι 4, Μέντζας 5 (1), Κυπριώτης Α. 13 (2), Σουλιώτης 4, Κυπριώτης Γ. 2, Στεφανής, Λυμπέρης 9 (2), Κόττας 7 (1), Βίγκος 2, Πολύζος 20 (2), Κολοκυθάς.

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 55
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 83

Διαιτητές: Ψύχας, Χατζόπουλος

Δεκάλεπτα: 17-24, 27-38, 36-67, 55-83

Μαραθώνας (Κερασίδης): Χρυσίνας, Πούλιας 13 (1), Βασιλόπουλος 12, Αντωνόπουλος, Κότσιρας 9, Αλεφαντής 7, Μήτσιος 14 (4), Πάλλης, Χρυσίνας, Μίτσι.

Προμηθέας (Αβραμίδης): Κυπαρίσης 17 (1), Σπανίδης 22 (5), Φερεντίνος 2, Βακρινός 4, Θεοδωρόπουλος 5 (1), Φλώρος 6, Παπαδόπουλος 5, Δερμάνης 6,  Χαλκιάς 1, Μουτεβελής 3 (1), Καράμπελας 3 (1), Πολυμενάκος 9.

ΑΕ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 84
ΚΡΟΝΟΣ ΑΟ 77

Διαιτητές: Αργυρούδης, Βάγιας

Δεκάλεπτα: 16-13, 26-30, 50-45, 64-64 (καν. διάρκεια), 84-77 (παρ.)

Θεμιστοκλής (Γράψας, Κατσοχειράκη): Κυριακίδης 4, Χρυσανθακόπουλος 8, Κώστα 5, Λάγιος 21 (2), Σπάχιου 6 (1), Παπαδόπουλος, Κουβαλάκης 2, Κατσοχειράκης 10, Καρατζάνος 22 (1), Πρωτόπαπας 6.

Κρόνος (Φραγκούλης, Παύλος): Εμίρης 17 (3), Φωτίου 14 (4), Ζαπάντης 7, Λυράκης, Γιαννόπουλος, Κόρμπος 18 (1), Χάλκος 8 (2), Δράκας, Κώσταρης 2, Παναγόπουλος 5, Κοτσώνης 6.

ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ ΠΑΤΗΣΙΩΝ 48
ΝΟ ΣΑΡΩΝΙΔΟΣ 69

Διαιτητές: Ναστούλης, Κυριακόπουλος

Δεκάλεπτα: 15-27, 33-45, 42-54, 48-69

Γκράβα (Νίκλας, Λιαροκάπη): Πετεινάκης 10 (2), Παπαδόπουλος 5 (1), Καλογήρου, Δημητρακόπουλος 3, Κάτρης 4, Βελισσάρης 8, Τζάρο 6, Σωτηρόπουλος 5, Κορμεντζάς, Φουρλάρης 5, Μπαμπατσιάς, Χασάπης 2.

Σαωνίδα (Αθανασιάδης, Μόμτσος): Καλλιαμπάκος 8 (2), Τσόλας, Βελιζιώτης 3 (1), Χασάπης  29 (8), Μπίρμπας 7 (1), Κοντός 8 (1), Καπετάνος 11, Μόμτσος 3 (1), Κοζοκάρου.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 70
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 75

Διαιτητές: Αλεξόπουλος Χ., Στραγαλινός

Δεκάλεπτα: 19-12, 34-38, 54-54, 70-75

Ιωνικός (Κουκής, Χήρας): Πανουσόπουλος Κ. 14, Ευτυχίδης 2, Πολυχρονόπουλος 20 (2), Σκαλωμένος 12 (1), Πανουσόπουλος Θ. 1, Ιγγλέζος 2, Φάτσια 4, Δουτσίνης 10 (1), Στυλιανός 2, Μαυράκης, Αλεξόπουλος 3 (1).

ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Μανδρατζής): Κυριαζής 12, Φαράγγος 2, Γιαννόπουλος 12 (4), Γκίκας 4, Γκίνης 22 (2), Σιδέρης Α. 10, Σιδέρης Ε. 11 (3), Κορωνίδης 2.

Η Βαθμολογία (σε 15 αγώνες):

1.Σαρωνίδα 28 (13-2)
2.Φίλιππος Περιστερίου 28 (12-2)
3.Άμιλλα Περιστερίου 27 (12-3)
4.Ιωνικός ΝΦ 27 (12-3)
5.Θεμιστοκλής Πολυνίκης 24 (11-4-2 μηδ.)
6.Προμηθέας Χαλανδρίου 24 (9-6)
7.Τούφα Χαλανδρίου 22 (7-8)
8.Φιλοθέη 22 (7-8)
9.Παλατιανή 21 (6-9)
10.Εκπαιδευτήρια Πλάτωνα 20 (5-10)
11.Κρονος Γέρακα 19 (4-11)
12.ΟΚΑ Μεσογείων 19 (4-11)
13.Γκράβα 17 (2-13)
14.Μαραθώνας 15 (0-15)
 
Β' ΕΣΚΑ
2ος όμιλος
15η Αγωνιστική
Τα αποτελέσματα:

Τυφώνας-ΝΕΦΟ Νικηφόρος 
Λεόντειος-Αναγεννηση Πετρ/νων 62-53
ΓΣ Κηφισιάς- Άρτεμις Αχαρνών 
Θρακομακεδόνες- Ίρις Πετρούπολης 77-65
Αθηναϊκός-Εύνικος 72-63
Άρης Πετρούπολης-Ολυμπιάδα Παπάγου 90-62
Αθλητής-Δόξα Βύρωνα 67-60

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ 62
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 53

Διαιτητές: Καλοφριάς, Σερίφης

Δεκάλεπτα: 20-13, 30-28, 52-38, 62-53

Λεόντειος (Μελέτης, Μουρμούρης): Πενταγιώτης, Βάτσιος Α. 2, Βάτσιος Β. 3 (1), Σπυρόπουλος 3 (1), Μπέλλο 12 (1), Κατσαντώνης 6 (1), Χρήστου 9 93), Μήτσης, Κανελλόπουλος, Μαζιάνης 17 (1), Λούκα 10, Βασσάλας.

Αναγέννηση Πετραλώνων (Ρουμάνι): Τοκατλίδης 1, Αμοιράς 4, Λέκκας 3, Τσίτουρας Κ. 5 (1), Διαμάντης 5 (1), Μουζακιώτης 9 (2), Τσίτουρας Γ. 19 (4), Κατσαμπάνης 4, Αθανασόπουλος 1, Μακρής, Πολύζος 2.

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 87
ΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ 78

Διαιτητές: Τσαούση, Ρηγόπουλος

Δεκάλεπτα: 28-20, 42-40, 64-59, 87-78

Κηφισιά (Μπιλάλης, Γκοργκόλης): Φραγκούλης Π. 2, Κάζης 2, Φραγκούλης Σ. 15 (4), Πανταζής 16 (3), Βογιατζόγλου 3 (1), Λαμπρόπουλος 22 (4), Τζέμης 15, Σπαχιγά 10 (1), Χατζηαγγελής 2, Δέμελης.

Άρτεμις Αχαρνών (Κακαλιάς, Μπελέγρης): Χαραλαμπόπουλος 13 (3), Παγωνίδης 7 (1), Σφηνιάς 7 (1), Λιαπούρης 12 (2), Κυριακόπουλος 18 (3), Ηλιόπουλος- Οντοεμέλαμ 19 (4), Μπατιστάκης 2.

ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 77
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 65

Διαιτητές: Ανδρεόπουλος, Παπαχρήστου

Δεκάλεπτα: 19-13, 35-33, 59-47, 77-65

Θρακομακεδόνες (Φώσκολος): Αρσενίδης 11 (2), Φλούδας 9, Καλιαράς 6, Δούρος, Πριτσιούλης 3 (1), Γκρινιάρης, Καλούδας 6 (2), Καραμπέκης 15, Κούτρας, Παπαϊωάννου 10 (2), Σταυρόπουλος 14 (1), Χειράκης 3 (1).

Ίριδα (Σταματόπουλος, Αχνιώτης): Πουρνάρας 2, Σταθάκης 6 (1), Μητρόπουλος 1, Λυσανδρόπουλος, Παπαγγελάκης 14 (2), Κακουριώτης 4, Μηλιόπουλος 13, Λιανέας, Ζαχαριάς 4, Φιλόπουλος 10, Αγνόγλου 6, Δάφνης 5 (1).

ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ 72
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 63

Διαιτητές: Γαραντζιώτης, Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 15-12, 36-24, 63-44, 72-63

Αθηναϊκός (Χατζηγιαννακός, Νταλιάνης): Μέλλος 7 (1), Μαλολλάρι, Ζεχερλής 24 (4), Τζάκας, Γλυκόπουλος 11 (2), Ανδρουλάκης 3 (1), Κουτάντος 14, Δήμας, Τσανάκας, Θεοφανάκης 4, Κοκαλιάς 9.

Εύνικος (Κωνσταντώνης, Χερκελεντζής): Αχείμαστος 7,  Κούλιος 18 (3), Παναγιωτίδης 6, Τσίτος, Παγώνας, Παναγιωτόπουλος 13 (1), Δημόπουλος, Αρτεμάκης 5, Νικολόπουλος 6 (2), Κοντούλης 6, Κατσαρός 2, Μπέμπελος.

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 90
ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 62

Διαιτητές: Μπούκας, Σέλληνας

Δεκάλεπτα: 25-15, 48-29, 64-37, 90-62

Άρης Πετρούπολης (Γράβαλος, Πατιτάκης): Κώστογλου 4, Βενιτουράκης 4 (1), Σφηνιάς, Κουτσούκης 10 (2), Κακολύρης 14 (3), Ελευθερίου 2, Σερέπισος 32 (3), Ραδιτσάς 4, Τασούλας 15, Φάσουρας 2, Σταύρος, Μουάτσος 3 (1).

Ολυμπιάδα Παπάγου (Μελισσάρης, Σμυρλής): Σωτηρίου, Ψαρράς 14 (1), Κοκοτσάκης 10 (1), Μπάρκας 2, Κατηφόρης 8 (1), Λάζος Γ. 10 (1), Παπαϊωάννου 3 (1), Γεωργιόπουλος 7, Φέξης 4 (1), Γαλαζούλας, Λάζος Α. 4, Κουλόπουλος.

ΑΘΛΗΤΗΣ 67
ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 60

Διαιτητές: Ραχιώτης, Χρήστου

Δεκάλεπτα: 25-16, 39-28, 49-46, 67-60

Αθλητής (Καλογερόπουλος, Κυριάκογλου): Χλαπάνης 14, Τριανταφύλλου 6 (2), Ζιάκας 16 (4), Κορκονέας 2, κουτσός 2, Πάνος 8 (1), Θεοδώρου 5 (1), Εξαδάκτυλος 2, Παραδεισάς 10 (2), Ασλανίδης, Μάρκουλης 2.

Δόξα Βύρωνα (Ηρακλειανός): Τορβάς 3, Μετινίδης 4, Λιονάκης 14 (2), Καλογεράκης 4, Γαγλιάς 2, Τούτουζας 12 (1), Καραγιάννης 8 (1), Ζευγώλης 5 (1), Παπαδημητράκης 6 (1), Γιαννακόπουλος 2.

Η Βαθμολογία (σε 15 αγώνες):

1.Θρακομακεδόνες 29 (14-1)
2.Εύνικος 27 (12-3)
3.Άρης Πετρούπολης 25 (10-5)
4.Λεόντειος 23 (8-7)
5.Αθλητής 23 (8-7)
6.Αθηναϊκός 23 (9-5-1 μηδ.)
7.ΓΣ Κηφισιά 23 (8-7)
8.Αναγέννηση Πετρούπολης 21 (6-9)
9.Άρτεμις Αχαρνών 21 (6-9)
10.Ίρις Πετρούπολης 21 (6-9)
11.Ολυμπιάδα Παπάγου 19 (4-11)
12.Τυφώνας 19 (5-9)
13.Δόξα Βύρωνα 19 (4-11)
14.ΝΕΦΟ Νικηφόρος 16 (4-10-2 μηδ.)



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ