30.2 C
Παρασκευή, 21 Ιουνίου, 2024

Τεράστια ανατροπή και νίκη της Κέμνιτζ επί της Άλμπα, εύκολα στον τελικό η Μπάγερν (vids)

Η Κέμνιτζ υποδέχτηκε την Άλμπα Βερολίνο για τον τρίτο μεταξύ τους αγώνα για τα ημιτελικά του γερμανικού πρωταθλήματος και παρότι βρέθηκε με 16 πόντους πίσω στο σκορ στο τρίτο δεκάλεπτο (44-60), με μια εκπληκτική τέταρτη περίοδο (31-11) επικράτησε με 84-72.

Έτσι, οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-1 στη σειρά και χρειάζονται μια ακόμα μια νίκη για να προκριθούν στους τελικούς.

Για τους νικητές οι Τζεφ Γκάρετ και Κάζα Καζάμι-Κιν ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με 15 πόντους, ενώ 13 πρόσθεσε ο Άχερ Ουγκουάκ.

Η Μπάγερν αντιμετώπισε εκτός έδρας τη Βίρτσμπουργκ για τη τρίτη μεταξύ τους αναμέτρηση και με πρωταγωνιστή τον Σερτζ Ιμπάκα έφτασε στη νίκη με

Έτσι, η ομάδα του Πάμπλο Λάσο έκανε το 3-0 στη σειρά, «σκούπισε» τη Βίρτσμπουργκ και προκρίθηκε στους τελικούς.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές αναδείχθηκε ο Σερτζ Ιμπάκα με 19 πόντους και 8 ριμπάουντ, ενώ 15 πρόσθεσε ο Κάρσεν Έντουαρντς.