25.4 C
Κυριακή, 8 Σεπτεμβρίου, 2024

Team USA: Αντίσταση από τους Γερμανούς, αλλά τους έσωσε ο Τζέιμς (vid)

Για ένα ακόμα φιλικό αγώνα η Εθνική των ΗΠΑ δείχνει να είναι σε περίοδο... προσαρμογής, μιας και ακόμα προσπαθούν να μάθουν τους κανονισμούς της FIBA, αλλά η ποιότητα που έχουν τις ξεπερνούν!

Η team USA έδωσε το τελευταίο της αγώνα, πριν από την συμμετοχή της στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού, και κατάφερε να επικρατήσει δύσκολα της Γερμανίας με σκορ 92-88.

Καθοριστικός στα τελευταία λεπτά ο ΛεΜπρόν που το πήρε πάνω του σε άμυνα και επίθεση με ρεσιτάλ. Χαρακτηριστικό είναι ότι οι Αμερικανοί ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση έχοντας 14 λάθη.

Πρώτος σκόρερ για την team USA ήταν ο Λεμπρόν Τζέιμς που είχε 20 πόντους, 6 ριμπάουντ και 4 ασίστ, ενώ για την Γερμανία ξεχώρισε ο Φρανζ Βάγκνερ που είχε 18 πόντους.