26.4 C
Σάββατο, 29 Ιουνίου, 2024

Σπανούλης: «Προσπαθήσαμε αλλά όχι όπως θα ήθελα» (vid)

Ο Βασίλης Σπανούλης μίλησε μετά την του Περιστερίου στην Ισπανία από τη Μάλαγα με 81-64 και τόνισε ότι τα πολλά λάθη και τα χαμηλά ποσοστά της ομάδας του έκριναν την αναμέτρηση.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Νομίζω στο πρώτο ημίχρονο κάναμε πολλά λάθη και δώσαμε την ευκαιρία σε κάποιες επιθέσεις στη Μάλαγα να τρέξει που είναι το αγαπημένο της παιχνίδι.

Στο β' μέρος χάσαμε κάποια εύκολα καλάθια και δεν μπορέσαμε να επιστρέψουμε στο σκορ. Χάσαμε πολλά σουτ δύο και τριών πόντων και από την άλλη δεχθήκαμε ένα κρίσιμο τρίποντο από τον Ντέντοβιτς και εκεί που η διαφορά θα πήγαινε στους 4, ανέβηκε ξανά στους 10 πόντους. Αυτές είναι σημαντικές λεπτομέρειες σε έναν αγώνα.

Από την άλλη όμως παλέψαμε. Όχι όπως θα ήθελα αλλά προσπαθήσαμε. ωστόσο είχαμε μεγάλη διαφορά από τη Μάλαγα στα ποσοστά μας. Συγχαρητήρια στη Μάλαγα, θα δουλέψουμε ώστε να φτάσουμε εκεί που επιθυμούμε. Η Μάλαγα είναι μια από τις κορυφαίες ομάδες της διοργάνωσης, έχει ποιότητα σε πολλές θέσεις και τον ίδιο προπονητή επί χρόνια και νομίζω ότι είναι από τα φαβορί της διοργάνωσης».