18.9 C
Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

Σκαριόλο « Στόχος η νίκη με Ολλανδία που μας δίνει την πρόκριση στο Παγκόσμιο»

Μετά την κατάκτηση του Ευρωμπάσκετ η Ισπανία είναι έτοιμη να προκριθεί στο Παγκόσμιο Κύπελλο του 2023 και ο Σέρτζιο Σκαριόλο μίλησε για αυτό το γεγονός.

Η ομάδα της Ισπανίας χρειάζεται μια νίκη απέναντι στην Ολλανδία την Δευτέρα (14/11 21:30).

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Είμαστε με στόχο να κερδίσουμε τον αγώνα που χρειαζόμαστε για να προκριθούμε στο Παγκόσμιο Κύπελλο. Το Σάββατο είχαμε μια δύσκολη μέρα που μας εμπόδισε να προπονηθούμε και ακόμη και να ανακάμψουμε σωματικά, αλλά την Κυριακή η ομάδα έχει προπονηθεί καλά, με ενέργεια και ενθουσιασμό, όπως πάντα.

Έχουμε επικεντρωθεί στο να βελτιώσουμε κάτι που δεν κάναμε καλά κόντρα στην Ιταλία και να ετοιμάσουμε ένα λεπτομερές πλάνο απέναντι στον αντίπαλο, που μας έβαλε σε αρκετά προβλήματα εκεί στο πρώτο ημίχρονο».