31 C
Τετάρτη, 26 Ιουνίου, 2024

ΠΑΟΚ – Προμηθέας 80-95: Ασταμάτητος Χέιλ (pics+vids)

Ο Προμηθέας με πρωταγωνιστή τον ασταμάτητο Χάντερ Χέιλ πήρε μία σπουδαία νίκη στη Πυλαία επί του ΠΑΟΚ με 95-80 για την πρώτη αγωνιστική της Basket League.

Ο Προμηθέας έφτασε σε ένα μεγάλο διπλό επί του ΠΑΟΚ, χάρη στην εντυπωσιακή εμφάνιση του Χάντερ Χέιλ, ο οποίος αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ της ομάδας του με 32 πόντους, ενώ είχε την συμπαράσταση του Κάμερον Ρέινολντς που πρόσθεσε 16.

Το Ματς:

Ο Προμηθέας μπήκε πιο δυνατά στην αναμέτρηση και πραγματοποίησε ένα εντυπωσιακό πρώτο δεκάλεπτο (14-28) με πρωταγωνιστή τον Χάντερ Χέιλ που μέτρησε 15 πόντους (3/4 τρίποντα).

Στο ξεκίνημα του δεύτερου δεκαλέπτου η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου συνέχισε να κυριαρχεί με τον Χάντερ Χέιλ να είναι ασταμάτητος (24π.), έφτασε τη διαφορά στους 21 πόντους (28-49), ο ΠΑΟΚ όμως έβγαλε μία μικρή αντίδραση και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 38-51.

Στη τρίτη περίοδο η ομάδα του Φώτη Τακιανού συνέχισε την αντεπίθεση και μέχρι τους 6 (58-64), όμως αυτή τη φορά τη σκυτάλη για τους Πατρινούς πήρε ο Κάμερον Ρέινολντς ανεβάζοντας τη διαφορά ξανά στους 15 (57-72), με το δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται στο 60-72.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν το προβάδισμα που είχαν δημιουργήσει και έφτασαν στη νίκη με 95-80.

MVP: Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης δεν γινόταν να είναι άλλος από τον εκπληκτικό Χάντερ Χέιλ που ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 32 πόντους, 6 ασίστ και 5 ριμπάουντ.

Με Τη Γλώσσα Των Αριθμών: Ο Προμηθέας εκμεταλλεύτηκε την ευστοχία του έξω από τα 6.75 (12/26 46%) και πήρε ένα σπουδαίο διπλό.