25.4 C
Κυριακή, 8 Σεπτεμβρίου, 2024

Πάντερ: “Γι’ αυτό το σουτ προπονούμαι από 7 χρονών”

Για μία ακόμα φορά ο Κέβιν Πάντερ απέδειξε ότι έχει "δολοφονικό" σουτ και με το τρίποντο που πέτυχε σε "νεκρό χρόνο" μέσα στη Μαδρίτη, έριξε στο καναβάτσο τη Ρεάλ με 89-87 και έδωσε στην Παρτιζάν το προβάδισμα στα play off της Euroleague.

Μάλιστα, στις δηλώσεις που έκανε μετά το τέλος της αναμέτρησης, ο Αμερικανός γκαρντ σημείωσε πως το συγκεκριμένο σουτ το προπονεί από την ηλικία των 7 ετών.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Ήθελα να γίνει αλλαγή μαρκαρίσματος. Προτιμούσα να μην παίξω απέναντι στον Ουίλιαμς-Γκος. Βέβαια, και να μη γινόταν αλλαγή, πάλι θα έπαιζα ένας εναντίον ενός. Αλλά, ξέρεις, καλύτερα φέρε μου έναν ψηλό! Τελικά, πήρα την αλλαγή και όλα τα υπόλοιπα είναι απλώς κάτι που προπονώ από 7 χρονών.

Είναι μια σειρά από παιχνίδια, 40 λεπτά. Έχουμε μια καταπληκτική ομάδα και δεν μπορείς απλά να μη σεβαστείς κάποιον. Αν το κάνεις, θα σε κάνουν να πληρώσεις. Και αυτό έκαναν. Ο Γιαμ Μαντάρ έπαιξε υπέροχο δεύτερο ημίχρονο – όλοι έπαιξαν καλά. Αυτό χρειαζόταν και πήραμε τη νίκη εκτός έδρας».