30.3 C
Athens
Κυριακή, 14 Ιουλίου, 2024

Πανελλήνιο Κορασίδων: Τα ρόστερ και το πρόγραμμα του Final 8

Στα Τρίκαλα από 18 ως 22 Ιουνίου θα διεξαχθεί η τελική φάση του 35ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων.

Δείτε το πρόγραμμα των αγώνων, τα ρόστερ των ομάδων και ποιοι κατέκτησαν τον τίτλο τις προηγούμενες διοργανώσεις.

Το πρόγραμμα των αγώνων

Τρίτη 18/06/2024 – Κατσιμήδειο
13.00 ΣΑΚ Αστέρας – Παναθηναϊκός ΑΟ
15.30 ΑΣ Απόλλων Πάτρας – ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημ.
18.00 ΓΣ Εσπερίδες Καλ. – Απόλλων ΠΑΣ Χαλκίδας
20.30 ΑΣ ΠΑΟΚ – Ηρόδοτος ΑΟΝΑ

Τετάρτη 19/06/2024 – Κατσιμήδειο
13.00 Απόλλων ΠΑΣ Χαλκίδας – ΣΑΚ Αστέρας
15.30 Ηρόδοτος ΑΟΝΑ – ΑΣ Απόλλων Πάτρας
18.00 Παναθηναϊκός ΑΟ – ΓΣ Εσπερίδες Καλλιθέας
20.30 ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημ. – ΑΣ ΠΑΟΚ

Πέμπτη 20/06/2024 – Κατσιμήδειο
12.30 ΣΑΚ Αστέρας – ΓΣ Εσπερίδες Καλ.
15.00 ΑΣ ΠΑΟΚ – ΑΣ Απόλλων Πάτρας
17.30 Απόλλων ΠΑΣ Χαλκίδας – Παναθηναϊκός ΑΟ
20.00 ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημ. – Ηρόδοτος ΑΟΝΑ

Παρασκευή 21/06/2024 – Κατσιμήδειο
11.00 3ος Α’ Ομίλου – 4ος Β’ Ομίλου (Γ3)
13.30 4ος Α’ Ομίλου – 3ος Β’ Ομίλου (Γ4)
16.00 1ος Α’ Ομίλου – 2ος Β’ Ομίλου (Γ1)
18.30 2ος Α’ Ομίλου – 1ος Β’ Ομίλου (Γ2)

Σάββατο 22/06/2024 – Κατσιμήδειο
09.00 Ηττημένος Γ3 – Ηττημένος Γ4 (7η & 8η θέση)
11.00 Νικητής Γ3 – Νικητής Γ4 (5η & 6η θέση)
13.15 Ηττημένος Γ1 – Ηττημένος Γ2 (3η & 4η θέση)
15.30 Νικητής Γ1 – Νικητής Γ2 (1η & 2η θέση)

Οι πρωταθλήτριες ομάδες

1990 – Απόλλων Καλαμαριάς
1991 – ΑΟ Αρετσούς
1992 – ΑΟ Π.Φάληρο
1993 – Απόλλων Καλαμαριάς
1994 – ΓΣ Βόλου
1995 – Απόλλων Καλαμαριάς
1996 – Αρίων Πτολεμαΐδας
1997 – ΓΣΚ Λασσάνης
1998 – ΔΑΣ Άνω Λιοσίων
1999 – Ακαδημία Ηλιούπολης
2000 – ΓΑΣ Ίφιτος Πύργου
2001 – ΔΑΣ Άνω Λιοσίων
2002 – ΜΕΝΤ
2003 – Απόλλων Καλαμαριάς
2004 – ΓΣ Εσπερίδες
2005 – ΑΣ Άρης Θεσσαλονίκης
2006 – Απόλλων Πτολεμαΐδας
2007 – ΔΑΣ Άνω Λιοσίων
2008 – ΔΑΣ Άνω Λιοσίων
2009 – Εσπερίδες
2010 – ΠΑΟΚ
2011 – ΠΑΟΚ
2012 – ΑΕ Εσπερίδες
2013 – ΓΣ Ίκαρος Καλλιθέας
2014 – ΑΣ Άρης
2015 – ΑΣ Άρης
2016 – Παναθηναϊκός ΑΟ
2017 – Παναθηναϊκός ΑΟ
2018 – ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου
2019 – ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου
2020 – ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου
2021 – Παναθλητικός ΑΕΣ
2022 – Παναθηναϊκός ΑΟ
2023 –  ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημ.

 

Οι συνθέσεις των ομάδων που παίρνουν μέρος έχουν ως παρακάτω:

Απόλλων ΠΑΣ Χαλκίδας

4. Κατερίνα Καπουρίδη            2008        1.65 G-F
5. Λυδία Μουρατίδη 2012        1.61 G
6. Σκούρα Βασιλική 2011 1.61 G
7. Αφροδίτη Γκλιάτη 2010        1.68 GF
8. Ιωάννα Σαμαντά  2008        1.77 G
9. Αθανασία Ζούση  2008        1.63 G
10.Σέβη Παπαστεφανή            2010        1.66 G-F
11. Ρεβέκα Κακαρά  2009        1.74 G
12. Μαρίνα Μαγκούτα     2008        1.72 G-F
13. Ελευθερία Μουρατίδη        2008        1.70 F
14. Μαρία Παπαγεωργίου        2009        1.69 G-F
17. Άννα Θεοδώρου 2012        1.81 F-C

Προπονητής: Ιωάννης Τσαούσης
Βοηθός Προπ.: Ευγενία – Αργυρούλα Βαφειάδη

 ΑΣ Απόλλων Πάτρας

4. Μαρία Μουζάκη   2009        1.58 G
5. Έλενα Καραγιάννη      2010        1.65 G
6. Χριστίνα Καρκούλια     2010        1.57 G
7. Μαρίσα Φασουλή 2009        1.73 G-F
8. Αδαμαντία Νικολακοπούλου        2010        1.57 G
9. Δήμητρα Φασουλή       2009        1.75 G-F
10. Γεωργία Σιμάτου        2009        1,60 G
11. Μυρτώ Κακιού   2008        1.71 G
12. Φίλια Ρωμάνου  2009        1.75 G-F
13. Γεωργία Κακογιάννη  2009        1.60 G
14. Κατερίνα Μπουρσινού       2008        1.85 C
15. Βασιλική Μιχαλοπούλου    2008        1.70 F-C
16. Ελένη Παπαδοπούλου      2008        1.70 G
17. Αλεξάνδρα Γιαννούλη 2010        1.75 F-C
18. Σοφία Τσαντούλη       2009        1.70 G-F 

Προπονήτρια: Ράνια Γκοτσοπούλου
Βοηθός Προπ.: Δημήτρης Σιαμαντάς

ΑΣ ΠΑΟΚ

1. Ολυμπία Τακίδου 2010        1.75 P-F
3. Φρόσω Ζελενίτσα 2009        1.85 C
9. Κατερίνα Γκαϊτατζή      2009        1.67 G
10. Πανγκέλα Μπεκίρη    2010        1.69 G
11. Αποστολία Ζορμπαλά        2008        1.78 G
13. Σοφία Σταμπουλίδου 2009        1.75 G
14. Μαριαλένα Μπαξεβάνη      2010        1.73 F
16. Βασιλική Χαϊτογλου   2009        1.75 F
18. Δέσποινα Κουκουναρίδου 2008        1.78 G
20. Βασιλική Παντελίδου 2010        1.68 G
21. Αγγελική Χαϊτογλο             2008        1.77 F
23. Νίκη Τρικαλοπούλου 2009        1.80 F
30. Λίσα Ιτόγια         2010        1.70 G
44. Δήμητρα Μποροδήμου      2009        1.85 C
77. Ελένη Κανλή      2010        1.60 G    

Προπονητής: Ευριπίδης  Μελετιάδης
Βοηθός Προπ.: Σοφία Καμπίτση

ΓΣ Εσπερίδες Καλλιθέας

4. Αναστασία Τίγκα  2009       1.60 G
5. Ευγενία Κωστάκη 2009        1.69 G
6. Ελευθερία Αράπογλου 2008        1.67 G
7. Έλενα Χλιαουτάκη       2008        1.77 F
8. Σύλια Βίγκα 2008        1.75 G
9. Δήμητρα Γραβάνη        2009        1.82 F
10. Κατεριάννα Φίλντιση  2009        1.79 F
11. Μαρ Σεγκούρα   2008        1.86 G
12. Μαρία Αρχιμανδρίτη  2010        1.60 G
13. Τατιάνα Τσικαλίδη      2008        1.85 F
14. Χρυσή Στεργίου 2010        1.60 G
15. Ελένη Κωνσταντακοπούλου      2009        1.76 F
16. Δέσποινα Γεωργοπούλου  2010        1.60 G
17. Βασιλική Χαντζόγλου 2009        1.68 G

Προπονητής: Θάνος Δήμου
Βοηθός Προπ.: Γιώργος Τσεμπέρης

ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου


4. Φωτεινή Λινάρδου       2008        1.72 F
5. Φαίδρα Καρβουνιάρη  2009        1.74 G-F
9. Αλεξία Μανωλοπούλου        2008        1.81 F-C
10. Μαρία Προδρομίδη    2009        1.76 G-F
11. Ευθυμία Φουστέρη    2009        1.68 G
13. Ευγενία Τουμπανιάρη        2009        1.83 G-F
15. Νεφέλη Ρώσση  2011 1.68 G
16. Σταυρούλα Περντρέ   2008        1.80 C
18. Ιωάννα Τριανταφύλλου      2009        1.68 G-F
20. Μαρία Ελευθερία Ζαφείρη 2008        1.74 G-F
22. Κατερίνα Φωτοπούλου      2010        1.80 F-C
24. Ιωάννα Βενιέρη  2009        1.65 G
25. Ιωάννα Μαυρίδου      2010        1.81 F-C
32. Νικόλ Ντάτσα     2010        1.67 G
Προπονήτρια: Παναγιώτα Τσαμπούρη
Βοηθοί Προπ.: Κατερίνα Ανδρεοπούλου, Γεωργία Μαυροειδή

Ηρόδοτος ΑΟΝΑ

1. Ελευθερία Μπινιχάκη   2008        1.65 G
2. Ιωάννα Μαυράκη 2009        1.72 G
3. Θεοδώρα Κεχαγιά        2008        1.60 G
4. Χριστίνα Ιωάννα Σεκέρη      2008        1.60 G
5. Κατερίνα Λιοπυράκη    2010        1.66 G
6. Βασιλεία Γεωργιάδη     2008        1.70 F-C
7. Έφη Φωνιαδάκη  2008        1.80 F
8. Κατερίνα Τσαντάκη      2008        1.70 F-C
9. Αγγελική Χατζημιχαήλ  2008        1.75 C
10. Βαλέρια Τρούλη 2010        1.78 G-F
11. Σοφία Μελιδονιώτη    2009        1.74 F
12. Άννα Ατσαλάκη          2011 1.60 G
13. Εύα Λαμπράκη  2010                1.73 F

Προπονήτρια: Γιασεμή Σαμαντούρα
Βοηθοί Προπ.: Μάνος Πρωτογεράκης, Ευγενία Μιχελιδάκη

Παναθηναϊκός ΑΟ

1. Μαρίνα Ματίσεν   2008        1.68 G
2. Αννα Λαγωνικάκη 2008        1.88 F
4. Αλεξάνδρα Μηλιτσοπούλου 2011 1.65 G
6. Θεοδώρα Χολόγκιτα            2009        1.68 2-3
8. Ιωάννα Ιωάννου 2008        1.78 F
9. Αναστασία Μαντζιώρη 2008        1.68 2
10. Θεοδώρα Σάμιτα        2008        1.83 F
13. Παρασκευή Σκοδράκη       2009        1.80 C
15. Ιζαμπέλα Μπερμπεράι       2010        1.80 F
17. Σοφία Καμπάκα 2008        1.85 C
22. Παρασκευή Ελένη Μουστάκη    2009        1.78 F
23. Μαριάνθη Τουλούπη 2010        1.63 G
24. Εμμέλεια Κουκουζέλη        2008        1.78 G-F
48. Κατερίνα Υφαντοπούλου   2008        1.80 F
Προπονητής: Μιχάλης Μαντζιώρης
Βοηθός Προπ: Γιάννης Τσεμπέρης

ΣΑΚ Αστέρας


4. Πένυ Σοφιολάκη  2009        1.66 G-F
5. Νεφέλη Φραγκάκη       2008        1.54 G
6. Νικολέτα Μασμανίδου 2009        1.60 G
7. Ράνια Παππά       2008        1.80 F-C
8. Βιολέτα Φραγκάκη       2011 1.64 G
9. Δέσποινα Μπουμπούνα      2008        1.65 F
10. Ευγενία Γεωργιάδου  2009        1.66 G
11. Ειρήνη Καλέα     2008        1.72 F-C
12. Μελίνα Αϊβαζίδου       2009        1.72 G
13. Φαίδρα Μιχαηλίδου           2008        1.83 C
14. Δανάη Κιτσικοπούλου       2008        1.72 F
15. Αγγελική Ζιώγα  2010        1.68 F

Προπονητής: Δημήτρης Αϊβαζίδης



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ