33.2 C
Athens
Παρασκευή, 21 Ιουνίου, 2024

Πανελλήνιο Κορασίδων: Αποτελέσματα Β΄ Φάσης

Ξεκίνησαν οι αγώνες της Β΄ Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων. Στον «τελικό» μεταξύ των πρώτων του 5ου και 6ου Ομίλου ο Ηρόδοτος επικράτησε με 70-27 του Αίολου Μυτιλήνης και προκρίθηκε στην τελική φάση.

1ος Όμιλος (Θεσσαλονίκη)

Ιερισσός-ΑΓΕ Πιερίας 49-63
Διαιτητές: Αναστασιάδης Γ., Τσαρδούλιας Χρ.
Δεκάλεπτα: 17-22, 27-33, 41-49, 49-63
Ιερισσός (Κούλιας): Παπαθεολόγη, Αργαλειού 7, Φουντούκη 4, Παναγιωτίδου 4, Γεράκη, Βελέντζα 10, Βαρβαρέσσου, Καραμπατάκη 24.  
ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Τσαλιαμάνη 18, Παπουτσίδου 21(3), Σωτηρίου 12(1), Ράπτη 12(2), Τσέλιου, Θωμοπούλου.

Αστέρας Καβάλας-Αίας Αμυνταίου 45-54
Διαιτητές: Κουρόγλου, Σκρίνος
Δεκάλεπτα: 11-16, 21-28, 37-40, 45-54
Αστέρας Καβάλας (Αϊβαζίδης): Φραγκάκη Ν. 14(2), Μασμανίδου, Παππά 2, Φραγκάκη Β. 4, Καλέα, Αϊβαζίδου 11(1), Μιχαηλίδου 14, Κιτσικοπούλου.   
Αίας Αμυνταίου (Αβραμίδου): Παπαϊωάννου 10(2), Ευθυμιάδου 14(3), Καμόλλι, Αβραμίδου 10, Παπαϊωάννου 7(1), Ελληνίδου 9, Καρακώστα 4.

18/5
Λ. Παπαδόπουλος 14.30 Αίαντας Αμυνταίου-ΣΚ Ιερισσός Καραβάς-Σμπρίνης (Πολυχρονίδης)
Λ. Παπαδόπουλος 18.30 ΑΓΕ Πιερίας-ΣΑΚ Άστερας Παπαθανασίου-Αθανασιάδης Αθ. (Φωτιάδης)

2ος Όμιλος (Ιωάννινα)

ΠΑΣ Γιάννινα – Απόλλων Χαλκίδας 37-73
Διαιτητές: Λυγούρας-Σταμπουλής
Δεκάλεπτα: 9-19, 20-46, 27-62, 37-73
ΠΑΣ Γιάννινα (Παπανικολάου): Οικονόμου Χ., Οικονόμου Α., Παπανικολάου 13 (1), Κατσάνου, Τσάμπαλα, Ζορκάδη, Σιντόρη 5, Μπαλωμένου, Γκαρτσονίκα 14, Μανούση, Καψάλη, Ζάμφα 5.
Απόλλων Χαλκίδας (Τσαούσης-Βαφειάδη): Καπουρίτη Κ. 2, Μουρατίδη Λ., Σκούρα, Γκλιάτη 2, Σαμαντά 20, Ζούση, Παπαστεφανή 9 (1), Κακαρά 12, Μαγκούτα 8 (1), Μουρατίδη Ε. 11 (1), Παπαγεωργίου 9 (1), Λιαλιάρη.

18/5
15.00 Απόλλων Χαλκίδας – Ολυμπιακός Βόλου Χατζηκώστας-Θώμος (Τζαμάκου)

3ος Όμιλος (Κόρινθος)

Ερμιονίδα-Απόλλων Πάτρας 21-65
Διαιτητές: Διόλατζης, Αλεξόπουλος
Δεκάλεπτα:  4-21, 10-37, 15-55, 21-65
ΑΟ Ερμιονίδα (Πεταλάς): Μούγιου, Κρητικού 7, Ζώτου 6, Κωνσταντίνου 4, Τζανή, Τσέλα 4, Δημαράκη.
Απόλλων Πάτρας: (Σιαμαντάς, Γκοτσοπούλου) Μουζάκη, Καραγιάννη 4, Καρκούλια, Φασουλή Μ.22, Νικολακοπούλου, Φασουλή Δ.7, Σιματου 2, Κακιού 16(1), Ρωμάνου 4, Κακογιάννη 2, Μπουρσινού 6, Μιχαλοπούλου 2

18/5
15.00 Απόλλων Π.-ΚΟΜ Πελασγός Δημουλάς-Αντωνέλου (Λευθεριώτης)

4ος Όμιλος (Θεσσαλονίκη, Λαζ. Παπαδόπουλος)

Παναθλητικός-Ανταίος 38-59
Διαιτητές: Καντζουρίδης-Σιούλας
Δεκάλεπτα: 7-8, 20-21, 22-48, 38-59
Παναθλητικός (Παπαδόπουλος): Ντολοπούλου 2, Κισόγλου 2, Κυναμέα 12, Καϊρε 4, Τοπάλογλου 2, Γερακάρη 5, Ντοκμετζή 2, Ζαχαρια, Καπετανικόλα 3, Καβελίδη 6.   
Ανταίος (Διαμαντής): Εράρουι 16(1), Ανίγκμπο 7(1), Νάντι 17, Ουγγουού 18(3), Εμέζιε, Ομπιέφουλε 1, Μελαδίνη,  Εμέζιε, Ισίμπορ.

18/5
16.30 Ανταίος-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Κλεπουσνιώτου-Μιχέλη Ευ. (Τοζακίδης)

Τελικός 5ος-6ος όμιλος (Αθήνα)

AONA Ηρόδοτος-ΕΓΣ Αίολος Μυτιλήνης 70-27
Διαιτητές: Κουτίβης Γ., Πολάτογλου Χ.
Δεκάλεπτα: 14-10, 34-14, 49-18, 70-27
Ηρόδοτος (Σαμαντούρα): Μαυράκη Γ. 5 , Λιοπυράκη, Ατσαλάκη 2, Μελιδονιώτη 12, Λαμπράκη, Κεχαγιά, Χατζημιχαήλ 7, Μπινιχάκη 4 , Γρουλή 7, Φονιαδάκη 20, Τσαντάκη 13, Σέκερη.
Αίολος (Γιαννίκος): Γασπαλαδέλη, Τσούρου, Ισμιρλιάν 4, Αργυρού, Νικολάου 2, Τιτίκη 7, Τοπάλη 2, Γιαννίκου Ρ. 12.



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ