18.7 C
Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Ολυμπιακός-Φενέρμπαχτσε: Οι καλύτερες στιγμές των «ερυθρόλευκων» στο πρώτο ημίχρονο (vids)

Το πρώτο ημίχρονο στον αγώνα «τελικό» ανάμεσα στον Ολυμπιακό και στην Φενέρμπαχτσε ολοκληρώθηκε με τους «ερυθρόλευκους» να βρίσκονται μπροστά στο σκορ (44-33) και ταυτόχρονα να έχουν δημιουργήσει θεαματικές στιγμές.

Ο Μουστάφα Φαλ είδε τον Αϊζάια Κάναν και μοίρασε πίσω από πλάτη για να του δώσει ελεύθερο πεδίο ώστε να τελειώσει με λέι απ.

O Kώστας Παπανικολάου έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο την πρώτη περίοδο κόντρα στη Φενέρ, αφού ευστόχησε και πήρε και το φάουλ από τον Τάιλερ Ντόρσεϊ.

Ο Κώστας Σλούκας πέρασε σαν σταματημένο τον Τζεκίρι και πέτυχε ένα απίστευτο γκολ-φάουλ για το νέο προσπέρασμα του Ολυμπιακού.