26.8 C
Σάββατο, 27 Ιουλίου, 2024

Ολυμπιακός – Αθηναϊκός 97-51: Απόλυτος κυρίαρχος με 27-0 στην τέταρτη περίοδο!

Ο Ολυμπιακός αντιμετώπισε στα πλαίσια του Κυπέλλου Γυναικών την ομάδα του Αθηναϊκού και επικράτησε πολύ εύκολα με 97-51

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι παίκτριες των «ερυθρόλευκων» κατάφεραν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους και σε όλη την διάρκεια του αγώνα διατήρησαν την κυριαρχία στον ρυθμό του. Από το δεύτερο ημίχρονο και μετά, ο Αθηναϊκός δεν κατάφερε να αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό ο οποίος ανέβασε κατά πολύ την διαφορά, με αποκορύφωμα την τέταρτη περίοδο που σημείωσε επί μέρους σκορ 27-0 και πήρε την νίκη με διαφορά 46 πόντων!

Δεκάλεπτα: 24-18, 48-35, 70-51, 97-51

Ολυμπιακός (Νίκλας): Ουίλιαμς 23 (3), Σπυριδοπούλου 11, Σύρρα 5, Καμπισιούλη 2, Νικολοπούλου 4, Αναστασοπούλου 2, Δίελα 8, Βίτολα 11, Χριστινάκη 18(2), Κολλάτου 9(1), Κάντζι 4.

Αθηναϊκός (Ζωηρού): Ντέστινι 7, Κεχαγιά, Καλαφάτη, Στεφανίδου, Τσίκα 4, Μάνου 4, Οικονομάκη 7, Παρασκευοπούλου 4(1), Τραγουστή 9(3), Χάρις 16.