21.6 C
Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

Ο Παπαγιάννης έβαλε το buzzer beater του… αιώνα και γλίτωσε τη Φενέρ (vid)

Δείτε το απίθανο τρίποντο πίσω από το κέντρο με το οποίο ο Γιώργος Παπαγιάννης έστειλε στην παράταση τον αγώνα της Φενέρμπαχτσε στην έδρα της Μπαχτσεσεχίρ, πριν τελικά η ομάδα του Γιασικεβίτσιους πάρει τη νίκη.

Ο Γιώργος Παπαγιάννης ήταν ο μεγάλος ήρωας στην εκτός έδρας νίκη της Φενέρμπαχτσε μέσα στο «σπίτι» της Μπαχτσεσεχίρ. Με το σκορ 96-93 και 1,9'' να απομένουν για το φινάλε, ο Έλληνας ψηλός πήρε την μπάλα αρκετά πίσω από το κέντρο και δοκίμασε ένα σουτ που συνήθως είναι της απελπισίας.

Αποδείχθηκε ότι δεν ήταν έτσι τα πράγματα, καθώς η προσπάθειά του κατέληξε στο καλάθι και ισοφάρισε 96-96, στέλνοντας το ματς στην παράταση.

Δείτε την ασύλληπτη φάση:

Στο έξτρα πεντάλεπτο το σύνολο του «Σάρας» ήταν πιο ψύχραιμο και «δραπέτευσε» με το διπλό με 110-105 έπειτα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι.