16.4 C
Athens
Σάββατο, 2 Μαρτίου, 2024

National League 2: Ντέρμπι σε Άρτα, Μοσχάτο, Θεσσαλία και Χαλκιδική

Συνεχίζεται με την 6η αγωνιστική η National League 2, με πολλά και ενδιαφέρονται παιχνίδια.

Στον 1ο όμιλο η Αχαγιά’ 82 αναμένεται να παραμείνει στη κορυφή, έχοντας να φιλοξενήσει τον ουραγό ΑΓΣ Ιωαννίνων, και θα περιμένει το τι μέλλει γενέσθαι στην Άρτα όπου η Δόξα Πύρρου φιλοξενεί τον Γλαύκο/Έσπερο, αλλά και το παιχνίδι του Προμηθέα 2014 με τον Αστέρα Τεμένης.

Με τον Ηλυσιακό να έχει ρεπό και τον Δούκα να έχει επικρατήσει χθες (25/11) της Ακαδημίας Ελευσίνας, το ενδιαφέρον στρέφεται στο «Κοντόπευκο» όπου ο Γιώργος Ζάχος θα κάνει ντεμπούτο στην αναμέτρηση της ΚΑΠ με το Πικέρμι.

Μεγάλο παιχνίδι στο Μοσχάτου με την Ελευθερία να φιλοξενεί τον Χολαργό, ενώ δεν ολοκληρώθηκε ποτέ η χθεσινή (25/11) αναμέτρηση ανάμεσα σε Αγίους Αναργύρους και Ένωση Ιλίου που διεκόπη στο 29’ λόγω πτώσης τάσης και με τους φιλοξενούμενους στο +1.

Στο 6/6 θέλουν να φτάσουν οι Τιτάνες Παλαμά υποδεχόμενοι τον Ολυμπιακό Βόλου, ενώ το ενδιαφέρον στρέφεται και στο παιχνίδι στα Τρίκαλα ανάμεσα στον ΑΟ και στον Αλμυρό. Τέλος στον 5ο όμιλο, ο ΚΑΟΧ θα υποδεχθεί στην Χαλκιδική τον ισχυρό, Ιωνικό Ιωνίας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής:

1ος Όμιλος

Κυριακή 26/11

Promitheas Park 19.00 Προμηθέας 2014-Αστέρας Τεμένης Λάμπος-Διαμαντής-Μπολάνος (Σπυρόπουλος)

Νέο Τ9 Κωστακίων 17.00 Δόξα Πύρρου Άρτας-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου Φασόλης-Μπαβέλας-Βομπίρης (Καραδήμας)

Ιωάννινων (Ν) 17.00 Ιωάννινα ΣΚ-Γαργαλιάνων Εκίζογλου-Αναστασιάδης Γ.-Κούρογλου (Μίγδος)

Ν. Κίου 17.00 Αργοναύτης-Παναχαϊκή Ευφραιμίδης-Πολάτογλου-Στραγαλινός (Τοκαλτίδης)

Κάτω Αχαϊας 17.00 Αχαγιά 82-ΑΓΣ Ιωαννίνων Χρόνης-Μπερέτσος-Ζαφείρη (Θεοδοσόπουλος)

Παραμυθιάς 17.00 ΚΑΕ Παραμυθιάς-Ιόνιος Παπαγεωργίου-Ηλιόπουλος-Κασούμης (Μπαλαμπάνης)

2ος Όμιλος

Σάββατο 25/11

Δούκας-ΑΚ Μπάσκετ Ελευσίνας 65-62

Κυριακή 26/11

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αργοναύτης Τρ. Πετράκης Ιωάν.-Σάλτας-Ρώτας (Θωμάς)

Κορίνθου 17.00 ΚΑΟΚ Παλαίμων-Ίκαρος Καλλιθέας Μπακετέα-Νικόλιας-Σπυρόπουλος Αντ. (Σακελλάρης)

Δ. Περιστεράκης 13.00 Πανναξιακός-Πέρα Ανδρεόπουλος-Διόλατζης-Γαραντζιώτης (Καραμπίνης)

Γεωργία Λαούδη 17.00 ΚΑΠ-Πικέρμι Κηπώσης-Σίμα-Γερός (Γιαλιάς)

Ρεπό: Ηλυσιακός

3ος Όμιλος

Σάββατο 25/11

ΓΕ Αγ. Αναργύρων-Ένωση Ιλίου (Διακοπή)

Κυριακή 26/11

ΕΑΚ Χανίων 17.00 ΑΟΚ Χανιά-Νίκη Αμαρουσίου Λιόνας-Τσάλας-Αποστολόπουλος (Πετράκης)

Α’ Μοσχάτου 17.00 Ελευθερία Μ.-ΚΟ Χολαργού Περδετζόγλου-Βαγγάλης-Καραπαπάς (Σταθούλης)

Α’ Ηλιούπολης 17.00 Ηλιούπολη-Πεύκη-Παπαγεωργίου Δήμ.-Ψύχας-Αρτελάρης (Γκόγκας)

Λίντο 17.00 Ηράκλειο-Δάφνη Δ. Πλέγας-Παπαδόπουλος Νικ.-Θεοδοσόπουλος (Μακρής) ΑΝΑΒΟΛΗ

Π. Σαλπέας 17.00 Πορφύρας-Ερμής Αργυρούπολης Μαυρέλης-Αυγερινός-Κολίλας (Φιλίππου Χριστίνα)

4ος Όμιλος

Κυριακή 26/11

Εκπ. Φρυγανιώτη 17.00 Εκπ. Φρυγανιώτη-Μελίκη Ντούρας-Καντζουρίδης-Τριανταφύλλου (Κωστίκας)

Μεσοποταμίας 17.00 Καστοριά-ΑΕ Λάρισας Καντερές-Καραβάς-Πλιάκος (Κηπουρίδης)

Δ. Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Ολυμπιακός Βόλου Αγραφιώτης Γρ.-Κολοκυθάς-Δώνης (Καρακώστας)

Μπάρας 17.00 Τρίκαλα-Αλμυρός Ευφραιμίδης Σ.-Τοπαλίδης-Μιχέλης (Γκούτας)

ΣΣ Κατερίνης17.00 Πιερικός Αρχέλαος-ΚούΠα Κιλκίς Μαραμής-Κλεπουσνιώτου-Σκρίνος (Γιαμούζης)

Άργους Ορεστικό 17.00 Άργος Ορ.-Αετοί Βέροιας Τσαρδούλιας Τ.-Αθανασιάδης Βλ.-Αβρονιδάκης (Πλεξίδας)

5ος Όμιλος

Κυριακή 26/11

Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Σταυρούπολη Κοντογιάννης-Ντόνης-Μιχέλη (Φωτιάδης)

Σιδηροκάστρου 18.00 Ρούπελ Σιδ.-Ναύαρχος Βότσης Ελευθεριάδης-Θεοδωρίδης-Καρυπίδης (Δημάδης)

Κορδελιού 17.00 Όλυμπος ΕΚΕ-Ακ. Μπάσκετ Μουδ. Χατζηκώστας-Χάνος-Γεωργουσόπουλος (Σιμητόπουλος Ιωάν.)

Βασιλικών 17.00 ΓΑΣ Βασιλικών-Ασπίς Ξάνθης Χατζηχαρίσης-Ράπτης-Νικολαϊδης (Παπαδόπουλος Ιωάν.)

Λαγυνών 17.00 Εθνικός Λ.-ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρας Γιαννούλης-Κάννης-Γκαρτζονίκας (Καυχίτσας)

Ν. Μουδανιών 17.00 ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Ιωνικός Ιωνίας Παπαγερίδης-Πράττος-Αναστασιάδης Π. (Μανιός)



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ