22.3 C
Athens
Κυριακή, 19 Μαΐου, 2024

National League 2: Δοκιμάζονται αήττητα σε Ελευσίνα, Λάρισα και Ξάνθη

Σημαντικά παιχνίδια περιλαμβάνει και η 7η αγωνιστική της National League 2.

Στον 1ο όμιλο Αχαγιά ’82 και Δόξα Άρτας αγωνίζονται εκτός έδρας σε Κέρκυρα και Αίγιο, με τον Ηλυσιακό να δοκιμάζει το αήττητο του στην Ελευσίνα με την Ακαδημία για τον 2ο όμιλο.

Ο Χολαργός θέλει να συνεχίσει στη κορυφή έχοντας να υποδεχθεί τη δυνατή Ηλιούπολη, ενώ το 7/7 θα κυνηγήσουν οι Τιτάνες Παλαμά έχοντας δύσκολο έργο στη Λάρισα με την ΑΕΛ.

Αήττητος θέλει να παραμείνει και ο ΚΑΟ Χαλκιδικής στον 5ο όμιλο έχοντας ωστόσο να ξεπεράσει το εμπόδιο της Ασπίδας στη Ξάνθη.

Αναλυτικά το πρόγραμμα 7ης αγωνιστικής της National League 2:

1ος Όμιλος

Αιγίου 17.00 Αστέρας Τεμένης-Δόξα Πύρρου Άρτας Κούλης Χαρ.-Πετράκης Ιωάν.-Μπον (Κρεσταινίτης)

Κρυα Ιτέων 17.00 ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου-Ιωάννινα ΣΚ Τσουρή-Σίμα-Αυγερινός (Κοκορδάτος)

Γαργαλιάνων 17.00 Γαργαλιάνοι-Αργοναύτης Ν. Κίου Καψιώχας-Περδετζόγλου-Βαγγάλης (Ηλιόπουλος)

Παναχαϊκής 17.00 Παναχαϊκή-ΚΑΕ Παραμυθιάς Ραπτογιάννης-Οικονόμου-Αλεξόπουλος Π. (Θεοδοσόπουλος)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΕΑ Προμηθέας 2014 Σελεβός-Σταμπουλής-Σκρίνος (Μπαλαμπάνης)

ΕΑΚ Κέρκυρας 17.00 Ιόνιος-Αχαγιά 84 Χατζηχαρίσης-Κοντογιάννης-Κάννης (Μιχαλόπουλος)

2ος Όμιλος

Ραφήνας 17.00 Αργοναύτης Τρ.-ΚΑΟΚ Παλαίμων Χατζημάρκος-Παπαδόπουλος Ν.-Μύζικας (Δραμεσιώτης)

Εσπέρου 17.00 Ίκαρος Καλλιθέας-Δούκας Σάλτας-Βαλουξής-Καραπαπάς (Παπαφωτίου)

Α. Δασκαλάκης 17.00 ΑΚ Μπάσκετ Ελευσίνας-Ηλυσιακός Ψύχας-Αρτελάρης-Χρήστου (Τασούλας)

Βυζαντινό 17.00 Πέρα-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Δημουλάς-Αλεξόπουλος Χρ.-Καλαβρός (Φιλίππου Χρ.)

Διώνης 13.00 Πικέρμι-Πανναξιακός Πλέγας-Μπολάνο-Πουλάκης (Καλαρέμας)

Ρεπό: ΚΑΠ

3ος Όμιλος

Κοκκινιάς Αμαρουσίου 17.00 Νίκη Αμαρουσίου-Ελευθερία Μοσχάτου Γερός-Διόλατζης-Στραγαλινός (Παππάς Ηλ.)

Αντ. Τρίτσης 17.00 ΚΟ Χολαργού-Ηλιούπολη Ανδρεόπουλος-Κουτίβης-Πετράκης Γεωρ. (Λιμνιάτης)

Πεύκης 17.00 Πεύκη-Ηράκλειο Μπαβέλας-Βομπίρης-Γκαραβέλλος (Θωμάς)

1ο Χαϊδαρίου 17.00 Δάφνη Δ.-ΓΕ Αγ. Αναργύρων Τζαγκατζής-Τζανετάκης-Κολίλας (Δήμου)

Αργοναύτες 17.00 Ερμής Αργυρούπολης-ΑΟΚ Χανιά Σπυρόπουλος Αντ.-Τσάλα-Ζαφείρη (Νικολοπούλου)

Γ. Κακούρης 17.00 Ένωση Ιλίου-Πορφύρας Χρόνης-Αποστολόπουλος Χ.-Κονταξάκης (Σταθούλης)

4ος Όμιλος

Μελίκης 17.00 Μελίκη-Καστοριά Ηλιόπουλος-Κολοκυθάς-Καραβάς (Καλοτσής)

Αγ. Θωμά 15.00 ΑΕ Λάρισας-Τιτάνες Παλαμά Βασιλόπουλος-Κασούμης-Δημούδης (Γιούδης)

ΕΑΚ Βόλου 17.00 Ολυμπιακός Βόλου-Τρίκαλα Μαραμής-Κανελλίδης-Λυτροσυγκούνης (Γκουντέλιας)

Αλμυρού 17.00 Αλμυρός-Άργος Ορεστικό Γερακίνης-Πράττος-Πάνος (Μόρφης)

ΔΑΚ Κιλκίς (Ν) 17.00 ΚούΠα Κιλκίς-Εκπ. Φρυγανιώτη Λυγούρας-Χάνος-Γκαρτζονίκας (Γκαντίδης)

Βικέλας 17.00 Αετοί Βέροιας-Πιερικός Αρχέλαος Αναστασιάδης Β.-Αναστασιάδης Γ.-Κούρογλου (Ντόγκας)

5ος Όμιλος

Λ. Παπαδόπουλος 17.00 Σταυρούπολη-Ρούπελ Σιδηροκάστρου Μπουγλός Ι.-Τοπαλίδης-Αναστασιάδης Π. (Μοσχοτόγλου)

Αλεξάνδρειο 17.00 Ναύαρχος Βότσης-Όλυμπος ΕΚΕ Σιταρίδης-Αθανασιάδης Αθ.-Αθανασιάδης Βλ. (Κουκουβίνου)

Ν. Μουδανιών 17.00 Ακαδ. Μπάσκετ Μουδανιών-ΓΑΣ Βασιλικών Μπουγλός Π.-Γιατρόπουλος-Κοντοστάθης (Μανιός)

Χ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς Ξάνθης-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 Καντερές-Τσαρδούλιας Τ.-Ντόντης (Σαλικίδης)

Ποταμουδιών 17.00 ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρας-Ευκαρπία Θεοδωρίδης-Καντζουρίδης-Γκαντίδης Θ. (Μπακλατζής)

Διαβατών 17.00 Ιωνικός Ιων.-Εθνικός Λαγυνών Παπαθανασίου-Μιχέλη Ευ.-Δώνης (Ντούλης)



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ