15 C
Athens
Δευτέρα, 4 Μαρτίου, 2024

National League 1: Νωρίς στα Τρίκαλα, να παραμείνουν ψηλά Δάφνη και ΧΑΝΘ

Συνεχίζεται σταθερά και η 8η αγωνιστική της National League 1 με πολλά και ενδιαφέροντα παιχνίδια.

Η Δάφνη υποδέχεται στο «Μιχ.Μουρούτσος» τον ανεβασμένο Έσπερο Καλλιθέας και θέλει να παραμείνει στη κορυφή, κάτι που αναζητάει και η ΧΑΝΘ, υποδεχόμενη τον Μακεδονικό.

Το πρόγραμμα ξεκινάει νωρίς με την αναμέτρηση των Τρικάλων με τον ΝΕΟΛ (12:00).

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής της National League 1:

1ος Όμιλος (8η αγωνιστική)

Σάββατο 25/11

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Καλογερόπουλος Φ.-Κούλης Χαρ.-Αντωνιάδης (Ζώης)

Βαρδινογιάννειο 17.00 ΟΦΗ-Παγκράτι Καρακάσης-Τσακιράκη-Καμήτσος (Ναλετάκης Ιωάν.)

Μιχ. Μουρούτσος 17.00 Δάφνη-Έσπερος Κονταράτος-Σκουλαρίκης-Ραπτογιάννης (Αλετράς)

Τάκης Βογιατζής 17.00 Πανελευσινιακός-Αναγέννηση Κουτσοδήμος-Μαρίγλη-Χαϊνά (Λιμνιάτης)

Στ. Βενέτης 17.00 Αιγάλεω-Πρωτέας Βούλας Σπυρόπουλος-Παπαδόπουλος Χρ.-Καψιώχας (Παπάντος)

Κυριακή 26/11

Σοφία Μπεφόν 14.00 Π. Φάληρο-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια Κανελλόπουλος-Μακρόπουλος-Λιαρομμάτης (Ζερβούδης)

Ρεπό: ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ

Η Βαθμολογία (σε 7 αγώνες):

1.Δάφνη (6-1) 13
2.Πανελευσινιακός (5-2) 12
3.ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» (5-2) 12
4.Πρωτέας Βούλας* (5-1) 11
5.Αιγάλεω (4-3) 11
6.ΟΦΗ* (4-2) 10
7.Παλαιό Φάληρο* (4-2) 10
8.Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου* (3-3) 9
9.Έσπερος Καλλιθέας* (3-3) 9
10.ΦΕΑ (1-6) 8
11.ΕΦΑΟΖ* (1-5) 7
12.Νέα Κηφισιά* (1-5) 7
13.Παγκράτι (0-7) 7

*Εχουν κάνει το ρεπό τους

2ος Όμιλος (7η αγωνιστική)

Σάββατο 25/11

Ιωαννίνων (Ν) 16.00 Βίκος Ιωαννίνων-Πανελλήνιος Κατωτικίδης-Γεωργούλης-Λυγούρας (Τζαμάκου)

Ν. Ιωνίας 17.00 Νίκη Βόλου-Νήαρ Ηστ Λόρτος-Παπαθανασίου-Αγραφιώτης Β. (Μόρφη)

ΔΑΚ Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρεβενών-Εθνικός Λειβαδιάς Αναστασιάδης Β.-Κώνης-Κανελλίδης (Βόντζας)

Π. Σαλπέας 17.00 Εθνικός-Σοφάδες Λογοθέτης-Καραμπιτσάκος-Ελ Ανύ (Δραμεσιώτης)

Κατσιμήδειο 12.00 Τρίκαλα Basket –ΝΕΟ Ληξουρίου Σταματόπουλος-Μαραμής-Γιατρόπουλος (Χλωρός Ν.)

Τετάρτη 29/11

Ληξουρίου 14.00 ΝΕΟ Ληξουρίου-Εθνικός Καρακάσης-Μακρόπουλος-Λιαρρομάτης (Κοκορδάτος)

Η Βαθμολογία (σε 6 αγώνες):

1.Αίολος Αγυιάς 11 (5-1)
2.Νήαρ Ηστ 10 (4-2)
3.Τρίκαλα Basket* 9 (4-1)
4.Βίκος Ιωαννίνων 9 (3-3)
5.Νίκη Βόλου 8 (2-4)
6.Πανελλήνιος 7 (1-5)
7.ΝΕΟΛ* 7 (3-1)
8.Εθνικος Λιβαδειάς* 7 (2-3)
9.Σοφάδες* 7 (2-3)
10.Εθνικός Πειραιά* 6 (3-2)
11.Πρωτέας Γρεβενών* 6 (1-4)

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

Ρεπό: Αίολος Αγυιάς

3ος Όμιλος (8η αγωνιστική)

Σάββατο 25/11

Δ. Κραχτίδης 17.00 ΚΑΟ Δράμας-Γέφυρα Χατζημπαλίδης-Λαδάς-Νέδογλου (Γαϊτάνης)

2ου Γ.Λ. Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Φίλιππος Βέροιας Σελεβός-Σιταρίδης-Δικταπανίδης (Αποστολίδης)

Καλαμαριάς 17.00 ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-Μαχητές Πεύκων Πειραματικού Εκίζογλου-Ηλιόπουλος-Μιχέλη Ευ. (Θεοδώρου)

11ο Δημοτικό 17.00 ΔΕΚΑ-Πανσερραϊκός Παπαγεωργίου-Ντούρας-Ράπτης (Τοζακίδης)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Λεύκιππος Ξάνθης Πράττος-Θεοδωρίδης-Μπουγλός  Π. (Πανταζής)

Μίμης Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-Μακεδονικός Αγραφιώτης Γρ.-Καντερές-Αθανασιάδης Αθ. (Παπαδόπουλος Ν.)

Ρεπό: ΕΚ Καβάλας

Τετάρτη 29/11 (7η αγωνιστική)

Γέφυρας 19.30 Γέφυρα-ΔΕΚΑ Λόρτος-Κοντογιάννης-Δικταπανίδης (Θεοδώρου)

Η Βαθμολογία (σε 7 αγώνες) :

1.ΧΑΝΘ (6-1) 13
2.Φίλιππος Βέροιας (5-2) 12
3.ΔΕΚΑ (5-1) 11
4.ΓΑΣ Κομοτηνής* (4-2) 10
5.Ερμής Λαγκαδά (3-4) 10
6.Μαχητές Πευκών (3-4) 10
7.Καβάλα (3-4) 10
8.Μακεδονικός* (3-3) 9
9.Πανσερραϊκός* (2-4) 8
10.Λεύκιππος Ξάνθης* (2-4) 8
11.Αρετσού Καλαμαριάς* (2-4) 8
12.Γέφυρα* (2-3) 7
13.ΚΑΟ Δράμας* (1-5) 7

*Έχουν κάνει το ρεπό τους



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ