20.4 C
Athens
Κυριακή, 14 Απριλίου, 2024

National League 1: Η μεγάλη ευκαιρία του «Σίτι», σπουδαίο παιχνίδι στα Τρίκαλα

Με τον Πρωτέα Βούλας να έχει το προγραμματισμένο του ρεπό, το Αιγάλεω έχει την ευκαιρία κερδίζοντας την Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου στην έδρα του, να βρεθεί μόνο του στη κορυφή.

Να αφήσει πίσω του τις τρεις συνεχόμενες ήττες θέλει ο Πανελευσινιακός έχοντας να αντιμετωπίσει την αξιόλογο Έσπερο Καλλιθέας, ενώ αύριο (18/2 ο ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» θα θελήσει να φτάσει στο 7/7 έχοντας να φιλοξενηθεί στου Ζωγράφου.

Μεγάλο παιχνίδι στα Τρίκαλα με την Θεσσαλική ομάδα να φιλοξενεί τον Εθνικό Λιβαδειάς των Μαυροκεφαλίδη και Πολυτάρχου, ενώ την ανοδική του πορεία θέλει να συνεχίσει ο Βίκος, υποδεχόμενος στα Ιωάννινα τον Αίολο Αγυιάς.

Τον πολύ δυνατό Λεύκιππο Ξάνθης φιλοξενεί η ΧΑΝΘ στον 3ο όμιλο, ενώ στη Δράμα από τον ΚΑΟΔ φιλοξενείται ο Φίλιππος Βέροιας. Η ΔΕΚΑ που έπεσε την 3η θέση θέλει να διατηρήσει την επαφή της με τη κορυφή, φιλοξενώντας την πάντα δυνατή και υπολογίσιμη, Γεφυρα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της National League 1 (17-18/2)

1ος Όμιλος (20η αγωνιστική)

Σάββατο 17/2

Μιχ. Μουρούτσος 17.00 Δάφνη-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Αναστασίου-Χρόνης-Γαραντζιώτης (Κουλούρης)

Σοφία Μπεφόν 17.00 Π. Φάληρο-Παγκράτι Χρηστίδης Παύλ.-Βελέντζας-Σπυρλιδάκης (Μωϋσιάδης)

Βαρδινογιάννειο 13.00 ΟΦΗ-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Κωνσταντινίδου-Φραγκούλη-Λαζόγκα (Μακρής)

Τάκης Βογιατζής 17.00 Πανελευσινιακός-Έσπερος Μαρτινάκος-Καλογριάς-Καψιώχας (Ηπιώτης)

Στ. Βενέτης 17.00 Αιγάλεω-Αναγέννηση Κανελλόπουλος-Λάμπος-Παπαδόπουλος Νικ. (Φλώρος)

Κυριακή 18/2

Ζωγράφου 13.30 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια Ρίζος-Αγγελής-Μαρίγλη (Ζερβούδης)

Ρεπό: Πρωτέας Βούλας

Η Βαθμολογία (σε 19 αγώνες):

1.Αιγάλεω (14-4) 32
2.Πρωτέας Βούλας (14-4) 32
3.ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» (13-5) 31
4.Δάφνη (12-6) 30
5.Πανελευσινιακός (10-8) 28
6.Παλαιό Φάληρο* (11-6) 28
----------------------------------------------
7.ΟΦΗ* (10-7) 27
8.Έσπερος Καλλιθέας* (8-9) 25
9.Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου* (8-9) 25
----------------------------------------------
10.Νέα Κηφισιά* (6-11) 23
11.ΕΦΑΟΖ* (4-13) 21
12.ΦΕΑ (2-16) 20
13.Παγκράτι (2-16) 20

*Έχουν κάνει το ρεπό τους   

*Οι ομάδες από τη θέση 1 ως και τη θέση 6 θα αγωνιστούν στα πλέι οφς
** Οι ομάδες από τη θέση 10 ως και τη θέση 13 θα δώσουν το παρών στα πλέι άουτ

2ος Όμιλος (17η αγωνιστική)

Σάββατο 17/2

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Βίκος Ιωαννίνων-Αίολος Αγυιάς Μπακάλης-Βασιλόπουλος-Κούρογλου (Καραδήμας)

Ν. Ιωνίας 17.00 Νίκη Β.-Πανελλήνιος Τσάνταλη-Δέλλας-Σιταρίδης (Νικολούλης)

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Νήαρ Ηστ Γερακίνης-Αγραφιώτης Γρ.-Κάννης (Πλεξίδας)

Κατσιμήδειο 17.00 Τρίκαλα Basket-Εθνικός Λιβαδειάς Λόρτος-Σαρακενίδης-Ντόντης (Χλωρός Ν.)

Κυριακή 18/2

Π. Σαλπέας 13.00 Εθνικός- ΝΕΟ Ληξουρίου Νάστος-Ασλανίδης-Μπαβέλας (Δήμου)

Ρεπό: ΓΣ Σοφάδων

Η Βαθμολογία (σε 16 αγώνες):

1.Τρίκαλα Basket* 25 (11-3)
2.Βίκος Ιωαννίνων 25 (10-5)
3.Νήαρ Ηστ 24 (9-6)
4.Αίολος Αγυιάς 23 (9-5)
5.Σοφάδες 23 (9-6)
6.Εθνικος Λιβαδειάς* 22 (8-6)
--------------------------------------------
7.ΝΕΟΛ* 22 (8-6)
8.Εθνικός Πειραιά* 21 (7-7)
9.Πανελλήνιος 19 (5-9)
--------------------------------------------
10.Νίκη Βόλου 18 (3-12)
11.Πρωτέας Γρεβενών* 15 (1-13)

*Οι ομάδες από τη θέση 1 ως και τη θέση 6 θα αγωνιστούν στα πλέι οφς
** Οι ομάδες από τη θέση 10 ως και τη θέση 11 θα δώσουν το παρών στα πλέι άουτ

3ος Όμιλος (20η αγωνιστική)

Σάββατο 17/2

11ο Δημοτικό 17.00 ΔΕΚΑ-Γέφυρα Αναστασιάδης Β.-Κώνης-Μιχέλη (Γεωργικόπουλος)

Δ. Κραχτίδης 17.00 ΚΑΟ Δράμας-Φίλιππος Βέροιας Λουλουδιάδης-Εκίζογλου-Αθανασιάδης Αθ. (Γαϊτάνης)

2ο ΓΛ Κομοτηνής 17.00 ΓΑΣ Κομοτηνή-ΑΕΠΣ Μαχητές Πειραματικού Παπαγερίδης-Χατζηχαρίσης-Νικολαϊδης (Αποστολίδης)

ΔΑΚ Καλαμαριάς 17.00 Αρετσού Καλαμαριάς-ΕΚ Καβάλας Χατζημπαλίδης-Μπουγλός Ι.-Καντζουρίδης (Παπαδόπουλος Ιωάν.)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λ.-Πανσερραϊκός Παζώλης-Πράττος-Λυγούρας (Πανταζής)

Μίμης Τσικίνας 17.00 ΧΑΝΘ-Λεύκιππος Ξάνθης Ταρενίδης-Νέδογλου-Γιαννούλης (Αργυρού)

Ρεπό: Μακεδονικός

Η Βαθμολογία (σε 19 αγώνες) :

1.ΧΑΝΘ (15-3) 33
2.Φίλιππος Βέροιας (13-5) 31
3.ΔΕΚΑ (12-6) 30
4.Λεύκιππος Ξάνθης* (11-6) 28
5.ΓΑΣ Κομοτηνής* (11-6) 28
6.Ερμής Λαγκαδά (9-9) 27
-------------------------------------
7.Γέφυρα* (10-7) 27
8.Μαχητές Πευκών (9-9) 27
9.Πανσερραϊκός* (8-9) 25
-------------------------------------
10.Μακεδονικός (5-13) 23
11.Καβάλα (5-13) 23
12.Αρετσού Καλαμαριάς* (4-13) 21
13.ΚΑΟ Δράμας* (2-15) 19

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

*Οι ομάδες από τη θέση 1 ως και τη θέση 6 θα αγωνιστούν στα πλέι οφς
** Οι ομάδες από τη θέση 10 ως και τη θέση 13 θα δώσουν το παρών στα πλέι άουτ



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ