23.1 C
Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Μπολόνια: Επιβλητική ανατροπή κόντρα στη Νάπολι του Αγραβάνη(pic)

Στην πρεμιέρα του ιταλικού πρωταθλήματος, η Μπολόνια πήρε εκτός έδρας νίκη κόντρα στην Νάπολι με σκορ 89-77, ανατρέποντας διαφορά 20 πόντων. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 33-13 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου και μέχρι το 31ο λεπτό(71-63) έμοιαζαν ικανοί να αποσπάσουν το ροζ φύλλο αγώνα. Σε εκείνο το σημείο η ομάδα του Σκαριόλο ανέβασε ταχύτητα και κυριάρχησε απόλυτα μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Ο Μίκι ήταν ο πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα συγκεντρώνοντας 30 μονάδες στο σύστημα αξιολόγησης με 23 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ ενώ ο Οτζελέγιε πρόσθεσε 13 πόντους και 6 ριμπάουντ. Στο ντεμπούτο του με τα χρώματα της Νάπολι, ο Δημήτρης Αγραβάνης έμεινε στο παρκέ 23 λεπτά, σκοράροντας 7 πόντους και μοιράζοντας 4 ριμπάουντ.

Τα Δεκάλεπτα: 33-13, 57-43, 68-60, 77-89.