18.3 C
Τετάρτη, 8 Μαΐου, 2024

Μπολόνια 66-63 Μπάγερν: Έσπασαν το ρόδι οι Ιταλοί(vids)

Στο παιχνίδι που έλαβε χώρα ταυτόχρονα με το "κλάσικο¨ η Μπολόνια άντεξε στην πίεση της Μπάγερν και άνοιξε λογαριασμό στη φετινή Ευρωλίγκα, παίρνοντας τη νίκη με σκορ 66-63.

Η ιταλική ομάδα τα βρήκε σκούρα στα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου, όμως πάτησε γκάζι στη συνέχεια και μπήκε με προβάδισμα 7 πόντων στην τέταρτη περίοδο. Εκεί έδειχνε να έχει τον έλεγχο, όμως η Μπάγερν έφτασε μια επίθεση 7 δευτερολέπτων μακριά από την ισοφάριση. Ο Λούσιτς απεδείχθη ο μοιραίος για τους Βαυαρούς καθώς αστόχησε σε τρίποντο από τη γωνία.

Λούντμπεργκ με 13, Λούσιτς με 15 πόντους και Ουάιλερ Μπαμπ με 16 πόντους, 5 ριμπάουντ και 4 ασίστ ήταν οι μοναδικοί διψήφιοι της αναμέτρησης ενώ ο Τεόντοσιτς στην επιστροφή του σημείωσε 9 πόντους και 3 ασίστ σε 14  λεπτά συμμετοχής

Τα δεκάλεπτα: 24-16,34-32,56-51,66-63