19 C
Πέμπτη, 2 Μαΐου, 2024

Μπαρτσελόνα: Με buzzer beater του Πάρα νίκησε την Ομπραντόιρο πριν υποδεχθεί τον Ολυμπιακό (vids)

Με...την ψυχή στο στόμα, μετά από παράταση και ήρωα σε "νεκρό χρόνο" τον Ζοέλ Πάρα, η Μπαρτσελόνα έκαμψε εντός έδρας την αντίσταση της Ομπραντόιρο με 92-90, στην πρόβα τζενεράλε πριν την αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό την ερχόμενη Τετάρτη (10/1).

Οι Καταλανοί αντιμετώπισαν πολλά προβλήματα, κυνηγούσαν στο σκορ και κατάφεραν να στείλουν το ματς στην παράταση με μεγάλη αντεπίθεση στην τελευταία περίοδο και επί μέρους σκορ 23-14.

O Ουίλι Ερνανγκόμεθ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της Μπαρτσελόνα στον αγώνα και την κρατούσε όρθια, τελειώνοντας το ματς με 23 πόντους, 13 ριμπάουντ και 30 στο σύστημα αξιολόγησης.